W parku na pl. Przyjaźni, gdzie wielu słubiczan lubi spędzać czas, stanęło 20 nowych ławek. Na wymianę czeka jeszcze kolejnych 5.
Na terenie Słubic od połowy kwietnia grasował złodziej rowerów. Jego łupem padały głównie rowery z klatek schodowych. Wpadł wreszcie w ręce policji. Przyznał się już do winy, za popełnione kradzieże odpowie przed sądem.
Gmina Słubice poinformowała, że od 18 maja będą czynne przedszkola samorządowe oraz żłobek. Ze względu na istniejące ograniczenia sanitarne związane z koronawirusem, z opieki będzie mogła skorzystać tylko część dzieci.
Polski rząd zdecydował o przedłużeniu kontroli granicznych o następne 30 dni – do 12 czerwca. Oznacza to, że nadal będą obowiązywać dotychczasowe obostrzenia w zakresie przekraczania granic.
Koło partii Zieloni z Ośna Lubuskiego wysłało apel do burmistrza i rady tego miasta o zaprzestanie koszenia trawników. Argumentują w nim, że zachowanie wyższej trawy pomoże m.in. zachować resztki wilgoci. Zachęcają innych do wysłania podobnego pisma do swoich władz.
Strażacy ochotnicy ze Smogór założyli zbiórkę dla Marka Dywela, swojego druha z OSP. Przydarzył mu się nieszczęśliwy wypadek – maszyna zmiażdżyła mu 3 palce lewej dłoni. Przed nim długotrwałe leczenie i rehabilitacja.
Dobra wiadomość dla szukających opieki dentystycznej. Stomatologia Słubice ponownie otworzyła swój gabinet. Można korzystać z pełnego zakresu zabiegów, a dla zdrowia i bezpieczeństwa pacjentów klinika wdrożyła m.in. dezynfekcję pomieszczeń.

9 maja, w Dzień Europy, odbyła się kolejna manifestacja w sprawie otwarcia granic. Tym razem protestujący zebrali się tylko po niemieckiej stronie. Jej hasło brzmiało „Mniej obaw, więcej Europy”. Do internetu trafił apel o całkowite otwarcie granic.
Nowy plac zabaw i siłownia pod chmurką przy ul. Konstytucji czekają na zmianę przepisów i na użytkowników. Na tym placu zabaw stoi również dąb szypułkowy. I on także doczekał się pomocy – Fundacja Dziupla Inicjatyw Przyrodniczych podwiązała jego konary.
Kolejna placówka kultury wznawia działalność, choć w ograniczonym zakresie. 11 maja został uruchomiony punkt wypożyczeń i zwrotów w bibliotece Collegium Polonicum. W dalszym ciągu nie będzie możliwe korzystanie z czytelni oraz komputerów.
Więcej…