Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

SzczątkiWracamy do tematu badań prowadzonych na terenie byłego, niemieckiego obozu pracy w Świecku, który funkcjonował w latach 1940-1945. Zespół Biura Poszukiwań i Identyfikacji IPN dokonał odkrycia kolejnych ludzkich szczątków – łącznie 20 osób.

RemontNasi sąsiedzi znowu biorą się za remont Karl-Marx-Straße. Wschodnia część głównej magistrali będzie zamknięta od 28 września do 5 października. Wyznaczone będą objazdy.

PlecakWybór wygodnego plecaka na laptop nie jest łatwy. Czy koniecznie trzeba wybrać pomiędzy estetyką a funkcjonalnością? Na rynku dostępnych jest tak wiele różnorodnych modeli, że każdy znajdzie coś dla siebie, a producenci zadbali, aby te dwie cechy były właściwie zbilansowane.

Kursy językoweSzukasz pomocy w nauce języka obcego? Potrzebujesz motywacji? Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kursów językowych Fundacji na rzecz Collegium Polonicum.

Słubicka CzasówkaPrzeżyjmy to jeszcze raz... Najciekawsze momenty Słubickiej Czasówki 2020 okiem naszej kamery, w tym także ujęcia z drona (i nie tylko). Zapraszamy do oglądania!

Pro ArteW Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla laureatek Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego. Finał odbył się inaczej niż zwykle, bo online. Wśród laureatek znalazły się dwie słubiczanki.

Piłka nożnaTen mecz zawsze wywołuje wśród kibiców piłki nożnej sporo emocji. 26 września Polonia Słubice zagra z Ilanką Rzepin. To kolejne odsłona prestiżowych derbów powiatu słubickiego.

ŚwietlicaDobra wiadomość dla mieszkańców. Na osiedlu Świerkowym w Słubicach powstanie nowoczesna świetlica socjoterapeutyczna, w której dzieci i młodzież będą mogły korzystać z rozmaitych zajęć. Prace budowlane już się rozpoczęły.

Robert WłodekNa początku przyszłego roku, zgodnie z zapowiedziami, podopieczni Naszej Chaty z Cybinki mają przenieść się do Słubic. W budynku, który opuszczą, miałoby powstać Centrum Usług Społecznych. O pomyśle tym dyskutowali przedstawiciele powiatu słubickiego, gminy Cybinka i samorządu woj. lubuskiego.

GolfKto okaże się najlepszy w golfowej rywalizacji i zdobędzie puchar starosty słubickiego? Przed nami kolejny odsłona turnieju pod jego patronatem. Ruszyły zapisy.