Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

VHSTakże w nadchodzącym semestrze VHS we Frankfurcie nad Odrą oferuje kursy języka niemieckiego na wszystkich stopniach zaawansowania. Na chętnych czekają kursy od A1 dla całkowicie początkujących do C2 dla osób posiadających znajomość języka na poziomie zbliżonym do rodowitych Niemców.

Dominika PodhajeckaPo czteromiesięcznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, do turniejowego grania wróciła także Dominika Podhajecka. Zawodniczka Smeczu Górzyca zajęła 3 miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym Kadetek w Szczecinku.

Polonia SłubicePolonia Słubice kontynuuje przygotowania do nowego sezonu w IV lidze. W pierwszym lipcowym sparingu „Duma pogranicza” przegrała z Cariną Gubin, z którą rywalizuje na co dzień w ligowych rozgrywkach.

Przyrodnicze Słubice NocąFundacja Dziupla Inicjatyw Przyrodniczych zaprasza na kolejny spacer w ramach cyklu „Przyrodnicze Słubice Nocą”. Tym razem będzie okazja poznać świat nietoperzy, tym jednego z największych żyjących w Polsce – borowca wielkiego.

Sportowe półkolonieNa obiektach Słubickiego Ośrodka Sportu i Słubice zakończył się pierwszy turnus sportowych półkolonii organizowanych przez LKS Lubusz Słubice. Chętnych do aktywnego spędzenia wolnego czasu nie brakowało.

Pożar łąkiDzisiejszego popołudnia wielu mieszkańców Słubic było zaniepokojonych kłębami dymu, które zasnuły miasto, szczególnie jego północno-zachodnią część. Okazało się, że to paliły się łąki na rozlewiskach Odry.

Wodociąg

Przed weekendem informowaliśmy o zaplanowanej na 6 lipca przerwie w dostawie wody na terenie Słubic. Prace przyłączeniowe zostały przeniesione na 8 lipca, w związku z tym przerwa nastąpi w tym właśnie terminie.

Katolickie Centrum StudenckieRozpoczął się remont w Katolickim Centrum Studenckim. Odnawiane są ogólnodostępne pomieszczenia, przeznaczone do spotkań i modlitwy. Ks. Rafał Mocny, szef placówki, zwraca się z prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie. Na wszystko potrzeba 15 tys. zł.

Bukmacherzy w PolsceZakłady meczów są popularne wśród miłośników sportu. Dzięki nim mogą oni przekuć swoją wiedzę i umiejętność analizy w wygraną. Zanim się to jednak stanie, należy wybrać bukmachera. Czym się kierować przy decyzji oraz na jakie bonusy możemy liczyć?

Powiat Słubicki

Jednym z najważniejszych punktów obrad czerwcowych rad miasta i powiatu jest udzielenie wotum zaufania i absolutorium władzom za rok 2019. I burmistrz Słubic, i zarząd powiatu słubickiego takie absolutoria od radnych otrzymali.