Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

Powiat Słubicki

Jednym z najważniejszych punktów obrad czerwcowych rad miasta i powiatu jest udzielenie wotum zaufania i absolutorium władzom za rok 2019. I burmistrz Słubic, i zarząd powiatu słubickiego takie absolutoria od radnych otrzymali.

Urząd Miejski w Słubicach

Od 1 września do 30 listopada na terenie gminy Słubice zostanie przeprowadzony spis rolny, a w jego przeprowadzeniu pomóc mają specjalnie wyłonieni rachmistrzowie. Właśnie ruszył nabór. Jakie warunki musi spełnić kandydat na rachmistrza?

pomoc prawna SłubiceWiele urzędów i instytucji już przyjmuje petentów, jednak bezpłatne porady prawne organizowane przez Starostwo Powiatowej w Słubicach nadal będą udzielane tylko przez telefon lub Internet. Bezpośrednie spotkania z prawnikami będą możliwe dopiero od 28 lipca.

Gry testoweCo roku w wakacje Słubice były gospodarzem międzynarodowych gier testowych dla młodzieżowych klubów z całej Europy. W tym roku pandemia koronawirusa mocno pokrzyżowała szyki organizatorom, ale impreza, choć w okrojonej formie – odbędzie się 4 lipca.

Polonia SłubiceCo słychać u słubickiej Polonii? Piłkarze „Dumy pogranicza” spędzili czerwiec bardzo pracowicie. Intensywnie przygotowują się do nowego sezonu, mają za sobą kilka ciekawych sparingów. O aktualnej sytuacji w zespole porozmawialiśmy z trenerem Andrzejem Wypychem.

WodociągW nocy z 6 na 7 lipca czeka nas kolejna przerwa w dostawie wody, tym razem dla mieszkańców ulic Mickiewicza i Seelowskiej oraz placów Wolności i Przyjaźni w Słubicach. Wszystko z powodu prac przyłączeniowych do nowej sieci wodociągowej.

Mercedes S500Lubuscy pogranicznicy odzyskali wartego blisko ćwierć mln zł Mercedesa S500. Złodziej próbował uciekać nim przez polsko-niemiecką granicę. Po pościgu został zatrzymany w Boczowie.

Lubusz SłubiceSiedem medali i kilkanaście miejsc finałowych przywieźli młodzi lekkoatleci Lubusza Słubice z mistrzostw województwa w ramach cyklu „Lekkoatletyka dla każdego” firmowanego przez Ministerstwo Sportu i Polski Związek Lekkiej Atletyki. To najlepsze osiągnięcie klubu w historii udziału w tej imprezie.

Komunikacja miejskaOd 1 lipca korzystający z komunikacji miejskiej w Słubicach mogą na bieżąco sprawdzać, kiedy odjedzie autobus z wybranego przystanku. Jest to możliwe dzięki wdrożeniu systemu dynamicznej informacji pasażerskiej działającego w oparciu o serwis kiedyPrzyjedzie.pl.

Policja

Dzielnicowi z Ośna Lubuskiego pomogli odnaleźć mężczyznę, który poważnie ranił się w rękę chcąc popełnić samobójstwo. Funkcjonariusze odnaleźli go nieprzytomnego, zatamowali krwawienie i wezwali karetkę. Mężczyzna przeżył.