Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

Kursy językoweSzukasz pomocy w nauce języka obcego? Potrzebujesz motywacji? Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kursów językowych Fundacji na rzecz Collegium Polonicum.

ŚwietlicaDobra wiadomość dla mieszkańców. Na osiedlu Świerkowym w Słubicach powstanie nowoczesna świetlica socjoterapeutyczna, w której dzieci i młodzież będą mogły korzystać z rozmaitych zajęć. Prace budowlane już się rozpoczęły.

Robert WłodekNa początku przyszłego roku, zgodnie z zapowiedziami, podopieczni Naszej Chaty z Cybinki mają przenieść się do Słubic. W budynku, który opuszczą, miałoby powstać Centrum Usług Społecznych. O pomyśle tym dyskutowali przedstawiciele powiatu słubickiego, gminy Cybinka i samorządu woj. lubuskiego.

SmartfonObecnie nie można wyobrazić sobie życia bez porządnego smartfona. Przejmują one rolę laptopów i łączą wiele funkcji. Można dzięki nim wykonać niezwykłe zdjęcia, pracować, płaci rachunki, zamawiać jedzenie, słuchać muzyki, czy grać.

Podpisanie umowyJeszcze tej jesieni firma Kontrakt z Krosna Odrzańskiego wykona remont ul. Sportowej. Inwestycja ma objąć m.in. wymianę nawierzchni drogi, budowę chodnika oraz barierek bezpieczeństwa.

FundacjaFundacja Grupy Pomagamy, znana z różnych akcji i festynów, otworzyła nową, facebookową grupę, w której można brać udział w licytacjach. Środki z nich zostaną przeznaczone na pomoc podopiecznym fundacji. Dołączyć i pomóc może każdy.

Chodnik w KunowicachWażna wiadomość dla mieszkańców Kunowic! Zarząd Dróg Wojewódzkich, do którego należy biegnąca przez miejscowość droga krajowa nr 137, ogłosił przetarg na budowę chodnika. Gmina Słubice będzie partycypować w kosztach - radni zdecydowali, żeby przekazać 150 tys. zł na tę inwestycję.

WodaZakład Usług Wodno-Ściekowych zapowiada kolejne prace przyłączeniowe do nowej sieci wodociągowej. Roboty zaplanowano na 25 września. Przerwa w dostawie wody obejmie ulice Słowackiego, Mickiewicza, Dąbrówki i al. Młodzieży Polskiej.

WodaZakład Usług Wodno Ściekowych planuje kolejne prace konserwacyjne na sieci wodociągowej. Ograniczenia w dostępie do wody tym razem czekają mieszkańców ul. Drzymały.

PłotWładze Brandenburgii podjęły decyzję o zbudowaniu stałego ogrodzenia przy granicy z Polską, głównie w powiecie Szprewa-Nysa. Płot ma pomóc w walce z rozprzestrzenianiem się afrykańskiego pomoru świń (ASF).