Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

PożarDo groźnie wyglądającego pożaru doszło wczoraj wieczorem w Słubicach. Palił się budynek gospodarczy przy ul. Nocznickiego. Kłęby dymu były widoczne z wielu miejsc i zaniepokoiły mieszkańców.

targ wymianyOśrodek Pomocy Społecznej w Słubicach zaprasza na kolejną odsłonę targu wymiany. To dobra okazja, aby przewietrzyć szafę z niepotrzebnych rzeczy, a przy okazji samemu znaleźć coś ciekawego.

PiesDuże psy cieszą się dużą popularnością i tworzą dość zróżnicowaną grupę ras. Z uwagi na ich spore, a często nawet bardzo duże rozmiary, wymagają one sporo przestrzeni do życia. Dodatkowo duży pies budzi respekt oraz skutecznie zniechęca nieproszonych gości.

Fundacja Grupy Pomagamy19 września Fundacja Grupy Pomagamy zaprasza na festyn. Impreza odbędzie się na boisku bocznym Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W programie jest wiele atrakcji, w tym gry i zabawy z nagrodami.

Podświetlenie mostuCoraz bliżej oficjalnego uruchomienia podświetlenia mostu granicznego. Wczoraj ukazał się film z ostatniego testu, który był potrzebny do odbioru przez niemiecki nadzór wodny. Zielono-niebieska iluminacja zrobiła wrażenie na mieszkańcach.

Kontrola drogowaSłubicka drogówka kolejny raz postanowiła na szeroką skalę sprawdzić trzeźwość kierowców. W poniedziałkowy poranek na drogach powiatu słubickiego odbyły się masowe kontrole. Na obecność alkoholu zbadano blisko 550 osób, 8 z nich prowadziło pojazd na podwójnym gazie.

Segregacja śmieciWracamy do tematu podwyżek opłat za wywóz odpadów. Głos z tej sprawie zabrał Bartosz Lutycz, jeden z zarządców nieruchomości, który wziął udział w poniedziałkowym spotkaniu z burmistrzem.

ZasuwaZakład Usług Wodno-Ściekowych w Słubicach poinformował, że 20 września rozpocznie się budowa nowego wodociągu na ul. Kopernika. W związku z tym będą utrudnienia na drodze i zmiana organizacji ruchu.

ForumJuż po raz czwarty nad Odrą odbędzie się polsko-niemieckie Forum Kształcenia. Uczestnicy będą rozmawiać o zagadnieniach związanych z edukacją na pograniczu. Rejestracja na wydarzenie wciąż jest otwarta.

Szumiące TrawyW poniedziałek rozpoczęło się nowe przedsięwzięcie organizowane przez Fundację Dziupla Inicjatyw Przyrodniczych. Festiwal Przyrodniczy Szumiące Trawy to cykl warsztatów dla dzieci i młodzieży oraz festyn w parku w Górzycy z wieloma atrakcjami i ciekawymi gośćmi.