Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

Policja

Dzielnicowi z Ośna Lubuskiego pomogli odnaleźć mężczyznę, który poważnie ranił się w rękę chcąc popełnić samobójstwo. Funkcjonariusze odnaleźli go nieprzytomnego, zatamowali krwawienie i wezwali karetkę. Mężczyzna przeżył.

SteinpolAkcja #ChallengeGminaRzepinDlaWojtusia zatacza coraz większe kręgi. Pompki i przysiady robią żołnierze, sportowcy i pracownicy różnych instytucji z całego kraju. Nominację dostał sam… Robert Lewandowski! Ambitnie do wyzwania podeszli pracownicy firmy Steinpol, którzy umieścili w internecie robiące wrażenie nagranie z drona.

Pożar samochoduTragedią mógł zakończyć się pożar na farmie fotowoltaicznej w Cybince. Poparzony został mężczyzna, który pilnował tego terenu. Strażacy ochotnicy z Cybinki podkreślają, że pomógł uratować go jeden ze świadków pożaru.

Sprzątanie parkuNie tak dawno nasz redakcyjny obiektyw, w ramach cyklu „Spacerkiem po mieście”, zawędrował do parku za bazarem. Cieszą oczy odnowione pomosty, przyroda, drzewa, ale smucą - góry śmieci. Pojawiło się wiele apeli o posprzątanie – i jest odzew. Będzie wielka akcja porządkowa. Każdy może się przyłączyć.

Burza nad SłubicamiCzy przed nami załamanie pogody? Lubuscy Łowcy Burz prognozują, że nad zachodnią częścią woj. lubuskiego mogą pojawić się gwałtowne burze. Również serwis Burza Alert Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega, że w północno-zachodniej części kraju może dziś być burzowo.

RodoCo wiemy o RODO? Na pewno wiemy, że wokół tego tematu narosło wiele mitów. A czym tak naprawdę jest RODO i kiedy ma zastosowanie? O tym będzie można dowiedzieć się na bezpłatnym kursie organizowanym w lipcu w Słubicach.

Gdzie znaleźć ciekawe produkty do wyposażenia domu i urządzania wnętrz? Zajrzyj do sklepu AGD Merkury prowadzonego przez Społem Słubice. Na miejscu czeka szeroki wybór asortymentu w bardzo przystępnych cenach.

Pożar Białków29 czerwca strażacy zostali zaalarmowani, że w Białkowie pali się budynek gospodarczy. Najprawdopodobniej przyczyną pojawienia się ognia było wyładowanie atmosferyczne. Na szczęście pożar udało się szybko ugasić, nikomu nic się nie stało.

Policja29 czerwca wieczorem na ul. Sienkiewicza została potrącona starsza kobieta. Jej bliscy podejrzewali, że sprawca uciekł. Policja twierdzi jednak, że zawiózł ją do domu, skąd następnie trafiła do szpitala. Trwają czynności wyjaśniające.

ŁabędźNa naszym portalu często piszemy o wypadkach i kolizjach. Tym razem chcielibyśmy wspomnieć o wyjątkowej sytuacji, która miała miejsca na drodze wylotowej ze Słubic, niedaleko Auto Pomocy Szkwarek.