Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

Przychodnia SłubiceW czasie pandemii kontakt z lekarzem rodzinnym odbywa się przede wszystkim w formie teleporady. Wielu pacjentów sygnalizuje jednak, że są trudności w dodzwonieniu się do słubickich przychodni. Skargi dotarły do Narodowego Funduszu Zdrowia, który sprawdził powody problemów. Co ustalił?

PapierosyCałkiem sporą kontrabandę znaleźli funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku. Podczas kontroli auta jadącego do Niemiec zauważyli w środku papierosy z białoruską banderolą. Było ich aż 60 tys. sztuk.

WodaZakład Usług Wodno-Ściekowych informuje, że 2 grudnia (środa) w części Słubic i w kilku okolicznych wioskach nie będzie wody w kranach. W trakcie prac może okazać się, że koniecznie będzie zakręcenie kurka dla całego miasta.

RowerNie za długo nacieszył się „nowym” rowerem 23-latek z Cybinki. Kupił go, choć wiedział, że został wcześniej skradziony. Za to z jego odzyskania bardzo ucieszyła się prawowita właścicielka. W odzyskaniu jednośladu pomogli policjanci.

Wojewoda lubuski przekaże 300 tys. zł na rozbudowę instalacji do tlenoterapii w szpitalu w Słubicach. To pozwoli przyjmować więcej pacjentów, którzy potrzebują tego rodzaju leczenia.

Prezenty gwiazdkoweKupowanie prezentów może przerodzić się w prawdziwe szaleństwo. Wybór jest przecież ogromny! W każdej gazetce z promocjami znajdzie się sporo ciekawych propozycji, a przecież sklepy mają też swoją stałą ofertę, która czeka na półkach niezależnie od świątecznych promocji.

BrońZaczęło się od przypadkowej informacji od okolicznego mieszkańca, który pokazał, gdzie jego dziadek, osadnik z 1945 roku, ukrył broń. Poszukiwacze ze Stowarzyszenia Eksploracji Perkun postanowili sprawdzić ten trop. Opłaciło się. Odkryli nie jeden, a trzy depozyty.

Marsz o wolność28 listopada w Słubicach i Frankfurcie protestowali przeciwnicy restrykcji związanych z pandemią koronawirusa. „Marsz o wolność” przyciągnął kilkaset osób. Na protest zjechało się sporo policji, obyło się bez incydentów.

Segregacja śmieciSegregujecie swoje śmieci? Od 1 stycznia 2021 będzie to obowiązkowe! Jest to konsekwencją nowych, ustawowych regulacji. Gminy w całej Polsce przyjmują odpowiednie uchwały, nie inaczej jest w Słubicach. Segregacja będzie również tematem przyszłorocznej kampanii ekologicznej, zleconej przez Urząd Miejski.

ColpolOgrody na dachach to coraz bardziej popularny trend, zwłaszcza w większych miastach. Ale i Słubice będą miały taki ogród – Collegium Polonicum planuje przekształcić swój taras w podniebny miejski ogród.