Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

Dzień doradczyWażna informacja dla osób zainteresowanych kształceniem dualnym w Niemczech lub uznaniem kwalifikacji w zawodach rzemieślniczych. Izba Rzemieślnicza we Frankfurcie nad Odrą zaprasza do udziału w dniu informacyjno-doradczym, który odbędzie się 25 czerwca

Zerwany asfaltDobre wiadomości dla kierowców. Znikną dziury z kolejnych dróg na terenie gminy Słubice. Władze przeznaczyły na ten cel 1,1 mln zł. Prace mają ruszyć już w przyszłym tygodniu.

ks. Józef Zadworny"Idę spełniać wolę Twoją Bożą" - takie słowa znalazły się na tablicy upamiętniającej ks. Józefa Zadwornego, którą zainstalowano w kościele Ducha Świętego w Słubicach. Ufundowali ją parafianie i duszpasterze.

Słubicko-Frankfurckie Centrum Kooperacji poinformowało, że polski rząd przedłużył do 31 sierpnia obowiązek wykonywania testów na COVID-19 przez osoby wjeżdżającego do naszego kraju. Od tej zasady są jednak – jak dotychczas – liczne wyjątki.

PosłowieNa przestrzeni ostatnich lat wielu lubuskich posłów zapowiadało wsparcie w sprawie tak potrzebnej obwodnicy. Niestety, nie przynosiło to oczekiwanych przez mieszkańców efektów. Tym razem z obietnicą pomocy przyjechali parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej. I zadeklarowali złożenie interpelacji w tej sprawie.

Telefon

Wracamy do tematu zasięgów telefonii komórkowej w Słubicach. Tym razem mamy jednak dobre wieści, ale prosimy was o ich sprawdzenie. Udało nam się ustalić, że operator sieci T-Mobile zakończył prace modernizacyjne, który miały znacznie poprawić zasięg.

Apel w sprawie pograniczaPandemia koronawirusa i związane z nią obostrzenia szczególnie dotknęły mieszkańców pogranicza. Co zrobić, aby w przyszłości uniknąć takich sytuacji? 16 czerwca wspólnie zastanawiali się nad tym przedstawiciele władz lokalnych i regionalnych. Efektem ich rozmów ma być apel do rządów Polski i Niemiec oraz władz unijnych.

Podpisanie umowyPół miliona złotych otrzyma szpital w Słubicach na zakup potrzebnego sprzętu. Dotacja pochodzi z budżetu samorządu woj. lubuskiego. 16 czerwca umowę w tej sprawie podpisali starosta słubickiego Leszek Bajon i marszałek Elżbieta Polak.

Dworzec w Rzepinie wciąż czeka na przywrócenie historycznego wyglądu i nowoczesne wnętrze. PKP ogłosiły drugi przetarg na wybór wykonawcy jego modernizacji.

Nasza ChataByły sporo formalności i załatwiania, ale wreszcie się udało. Przeprowadzka Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Nasza Chata” z Cybinki do Słubic jest już oficjalnie zakończona, a placówka rozpoczęła działalność w nowym miejscu.