Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

thumb konkurs zuwsZakład Usług Wodno-Ściekowych w Słubicach poinformował, że w ramach cyklu „Spotkania ze słubicką wodą” organizuje dwa konkursy plastyczne dla dzieci: „Moja kropla wody” oraz „Jak dbam, tak mam ... czyli co do ścieków nie pasuje”. Jakie prace należy przygotować?

thumb swietlica radzikowDobiega końca budowa nowej świetlicy wiejskiej w Radzikowie. Jak informuje Gmina Cybinka, do pełnej realizacji projektu brakuje jeszcze kuchni i sanitariatów. Środki na wykonanie obu tych pomieszczeń będą pochodziły z funduszu sołeckiego.

thumb counseling 99740 1920Gmina Słubice poinformowała o dodatkowym terminie przyjęć w Punkcie Informacyjno-Konsultacyjnym w Słubicach. Bezpłatne porady specjalistów terapii uzależnień będą teraz udzielane w poniedziałki, we wtorki oraz w czwartki.'

thumb napedyNowoczesne rozwiązania ułatwiające codzienne życie z pewnością są często spotykane. Wiele ludzi inwestuje w automatyczne systemy, które ułatwiają przejazd i wejście na posesję.

thumb dostawczak3Ponad 6,5 tony ważył najbardziej przeładowany samochód dostawczy, którego skontrolowali inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Na 10 sprawdzonych pojazdów wszystkie były za ciężkie.

thumb lewica rada powiatuWybory samorządowe za pasem, więc z dnia na dzień poznajemy coraz więcej informacji na temat kandydatów do poszczególnych samorządów. Słubicka lewica przedstawiła dzisiaj listę osób startujących do Rady Powiatu Słubickiego.

thumb narkotyki 2Krajowa Administracja Skarbowa poinformowała o zatrzymaniu ponad 100 g narkotyków, które jechały z Holandii do Polski. Nielegalne substancje były ukryte w pojemnikach z kawą i sałatką ziemniaczaną.

                  Funkcjonariusze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku zatrzymali 59-letnią Polkę, która od 20 lat była poszukiwaną listem gończym przez gorzowski wymiar sprawiedliwości. Na swoim koncie ma oszustwa i wyłudzenia kredytowe.

thumb wlodarzeTakiego porozumienia wyborczego mało kto się spodziewał! Koalicja Obywatelska poprze w nadchodzących wyborach samorządowych aż czterech z pięciu aktualnych włodarzy z terenu powiatu słubickiego.

thumb sekretarz powiatuWioletta Grzęda, dotychczasowa sekretarz powiatu słubickiego, przechodzi na emeryturę. W pracy w samorządzie spędziła 20 lat, w tym prawie pięć w Starostwie Powiatowym w Słubicach.