Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

Sala sportowaUrząd Miejski w Słubicach poinformował o zakończeniu budowy sali sportowej przy Szkole Podstawowej nr w Słubicach. Budynek musi zostać jeszcze formalnie odebrany i będzie już można z niego korzystać.

Odra22 stycznia zespół „Globalna edukacja nad Odrą i Szprewą” (GLOS) zaprasza mieszkańców Słubice na kolejną wędrówkę w ciekawe miejsca naszego pogranicza. Tym razem będzie okazja zwiedzić… ogród botaniczny.

Kosmetolog BrandmedManualne zabiegi oczyszczające skórę twarzy, peeling kawitacyjny, zabiegi z użyciem kwasów, zabieg mezoterapii mikroigłowej, zabieg Beauty Ekspress – to tylko niektóre z nowych usług dostępnych w Centrum Medycznym Brandmed. Powstał tu gabinet kosmetologiczny.

pomoc prawna SłubiceBezpłatna pomoc prawna na terenie powiatu słubickiego nadal będzie świadczona w formie zdalnej. Starostwo Powiatowe w Słubicach poinformowało o przedłużeniu takiej formy działania punktów do końca maja br.

PieniądzeTrwa okres rocznego rozliczania z fiskusem. Warto pamiętać, że każdy z nas może przekazać 1% swojego podatku na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego. Takie są także w Słubicach – jak co roku publikujemy ich aktualną listę. 

ŚmietnikiPrzedsiębiorstwo Usług Komunalnych poinformowało o zmianie w harmonogramie wywozu odpadów dla firm i sołectw. Ustalono nowe terminy odbioru szkła.

RossmannRuszyła szósta edycja akcji „Pomagamy jak umiemy”. Podobnie jak w ubiegłym roku, klienci Rossmanna skanując aplikację przy każdych zakupach, będą mogli wesprzeć jedną z organizacji pomagających kobietom w trudnej sytuacji życiowej. 

KoronawirusOd 17 stycznia nasi sąsiedzi za Odrą mają nowe wytyczne związane z pandemią koronawirusa. O zasadach obowiązujących na terenie całej Brandenburgii poinformowało Słubicko-Frankfurckie Centrum Kooperacji.

kontrola autobusuJak co roku w trakcie ferii zimowych policjanci będą sprawdzać autobusy, którymi dzieci udają się na wypoczynek. Jeśli chcemy mieć pewność, że taki pojazd jest w pełni sprawny, a kierowca trzeźwy, możemy poprosić mundurowych o pomoc.

Pies policyjnyDo nieco zagadkowego zaginięcia doszło na jednej ze stacji paliw w Słubicach. Późno w nocy zatrzymał się tam samochód, z którego wysiadł mężczyzna i oddalił się w nieznanym kierunku. Po kilku godzinach odnalazła go policja.