Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

Ewryk dronuje

Słubice i okolice widziane z lotu ptaka. Nagrania i zdjęcia z drona w wykonaniu naszego reportera Sławomira Tomusiaka, czyli Ewryka.

Budowa wieży KleistaWracamy do tematu powstania wieży widokowej (tzw. wieży Kleista) na terenie parku za Słubickim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji. W ostatnich tygodniach tempo budowy mocno przyspieszyło, dlatego zajrzeliśmy tam z naszym dronem, aby zobaczyć postęp prac.

Zima SłubiceJak wygląda zima w Słubicach z lotu ptaka? W pierwszej połowie lutego parokrotnie lataliśmy naszym dronem nad miastem i okolicą, aby zarejestrować krajobraz skryty pod białym puchem. Zapraszamy do oglądania!

Kościół Ducha Świętego w SłubicachZapraszamy na kolejne nagranie w ramach cyklu „Ewryk dronuje”. Dziś przygotowaliśmy filmik prezentujący z lotu ptaka kościół Ducha Świętego w Słubicach, który szczególnie zjawiskowo wygląda na tle zachodzącego słońca.

Jesień nad OdrąEwryk i jego dron ponownie zajrzeli nad Odrę. Nasza rzeka w jesiennej odsłonie wygląda jednak zupełnie inaczej niż latem – również z powodu wysokiego stanu wody. Wypełnione nią rozlewiska Odry z lotu ptaka wyglądają imponująco.

OdraOdra, strefa ekonomiczna, autostrada, os. Zielone Wzgórza - każdy z nas doskonale kojarzy te miejsca. A jak wyglądają z lotu ptaka? W ramach naszego cyklu "Ewryk dronuje" zajrzeliśmy w te i inne zakątki Słubic, aby pokazać je wam z nieco innej perspektywy.

SOR SłubicePrzebudowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego przy słubickiej lecznicy ruszyła pełną parą. W kolejnym filmie z serii "Ewryk dronuje" zaglądamy na plac budowy, aby podejrzeć jakie prace zostały wykonane do tej pory.

OdraNie tak dawno pisaliśmy o coraz wyższym stanie wody w Odrze. W minionym tygodniu postanowiliśmy przelecieć się naszym dronem nad rzeką w rejonie Słubic, aby pokazać wam aktualną sytuację. Okazuje się, że wody zaczęło ubywać.

Jezioro ReczynekJezioro Reczynek w Ośnie Lubuskim to prawdziwa perła powiatu słubickiego. Akwen przyciąga wielu gości, na których czekają kameralne plaże, odnowiona infrastruktura oraz ścieżki spacerowe.

Fontanna w SłubicachDzieci (i nie tylko one) mają wreszcie sporą frajdę. Ich oczy cieszą już obie słubickie fontanny, które ze względu na koronawirusa dłużej niż zwykle czekały na uruchomienie. Przelecieliśmy nad nimi naszym dronem.

Wiosna nad SłubicacmiZapraszamy na pierwszy film z cyklu "Ewryk dronuje". Na dobry początek Sławek przeleciał się dronem wokół Słubic, by uchwycić trochę wiosennych kadrów naszej okolicy. A w muzycznym tle nieco unowocześniony Vivaldi i jego 4 pory roku. Miłego oglądania!