Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

Spacerkiem po mieście

Bieżące informacje związane z naszą codziennością, życiem miasta i tym, co dzieje się wokół. Z aparatem i kamerą zaglądamy w różne zakątki Słubic i okolic, rozmawiamy z mieszkańcami i rejestrujemy otaczającą nas rzeczywistość.

ZegarW parku przy placu Przyjaźni stanął nowy zegar. 30 lipca zdemontowano stare urządzenie, które niestety od dłuższego czasu nie działało jak należy, i od razu zainstalowano nowe.

Scena w parkuW ramach naszego cyklu „Spacerkiem po mieście” nieraz zaglądaliśmy już do parku za bazarem przy ul. Kupieckiej. Wczoraj odwiedziliśmy go ponownie, bo niedawno powstało tam coś nowego – scena muzyczna

Krzesło zbliżenia pograniczaPamiętacie duże, drewniane krzesła, które wiele lat temu stanęły naprzeciw siebie, po obu stronach Odry? To w Słubicach niestety z czasem uległo zniszczeniu, ale właśnie pojawiło się kolejne.

Most SłubiceOsoby przekraczające most na Odrze czekają w najbliższym czasie utrudnienia. Rozpoczęły się tam prace związane z montażem iluminacji oraz wymianą tradycyjnego oświetlenia.

Droga do lądowiskaSpacerkiem zaglądamy dziś na ul. Rzepińską, a konkretnie w rejon wybudowanego niedawno lądowiska dla helikopterów Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Na prowadzącej do niego drodze gruntowej pojawił się asfalt.

Żywe altanyW kwietniu pisaliśmy o żywych altanach, która zostały zasadzone w kilku miejscach Słubic. Splątane ze sobą wierzby szybko się zazieleniły i już dają cień spacerującym mieszkańcom.

Ulica Papcia ChmielaChoć od formalnej decyzji radnych minęło ponad dwa miesiące, to na ulicy Papcia Chmiela (czyli Henryka Jerzego Chmielewskiego) wciąż nie było oficjalnej tabliczki z nazwą. Zajrzeliśmy tam wczoraj, właśnie się pojawiła.

ŚmieciNa przestrzeni ostatnich miesięcy internauci wielokrotnie dawali nam znać o jednej z wiat śmietnikowych na ul. Krótkiej. A konkretnie o notorycznie zalegających wokół niej śmieciach. Zajrzeliśmy tam „spacerkiem po mieście”.

Mural Collegium PolonicumSpacerkiem po mieście zaglądamy tym razem przed Collegium Polonicum. Powstał tam właśnie nowy mural, który upamiętnia 30-lecie powstania tej uczelni.

FontannaChoć pogoda na majówkę nie rozpieszcza, to mieszkańców wybierających się na wiosenny spacerek ucieszy z pewnością działająca fontanna przy pl. Przyjaźni.