Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

Spacerkiem po mieście

Bieżące informacje związane z naszą codziennością, życiem miasta i tym, co dzieje się wokół. Z aparatem i kamerą zaglądamy w różne zakątki Słubic i okolic, rozmawiamy z mieszkańcami i rejestrujemy otaczającą nas rzeczywistość.

thumb narutowicza remont 004Rozpoczęły się prace budowlane związane z remontem ul. Narutowicza w Słubicach oraz skrzyżowania tej drogi z ul. Krótką i aleją Niepodległości. Jak podaje gmina Słubice, inwestycja będzie podzielona na dwa etapy, żeby zmniejszyć uciążliwości, które czekają pieszych i kierowców.

thumb flaga slubice 2 maja 0042 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. To święto państwowe ustanowione w 2004 roku, którego celem jest przypominanie historii i znaczenia polskich barw narodowych.

thumb flagi most slubice 002Dzisiaj spacerkiem zajrzeliśmy na most graniczny w Słubicach. Wzdłuż barierek pojawiły się flagi Unii Europejskiej oraz państw członkowskich. To z okazji obchodów 20-lecia członkostwa Polski w UE, które 1 maja odbędą się w Słubicach.

thumb drzecin swiatlaDobra wiadomość dla mieszkańców Drzecina. Światła, które zostały zamontowane na przejściu dla pieszych na drodze krajowej nr 31, już działają. O poprawę bezpieczeństwa w tym miejscu mieszkańcy starali się od dłuższego czasu.

thumb drzewa witosa 002Dzisiaj zaglądamy na ul. Witosa, gdzie jeszcze w tym roku ma ruszyć zapowiadana dwa lata temu przebudowa drogi. Wzdłuż ulicy zostały oznaczone drzewa do wycinki, co zmartwiło jedną z naszych czytelniczek.

thumb zanieczyszczenia slubice 02Choć za oknem piękna wiosna i święta tuż tuż, to nie można przejść obojętnie wobec takich widoków. Jedna z naszych czytelniczek przesłała zdjęcia ze spaceru ulicą Szczecińską. Widać na nich niepokojące zanieczyszczenia.

wilk kunowice

Nieraz już informowaliśmy o wilkach pojawiających się w naszej okolicy. Jedna z czytelniczek przesłała do naszej redakcji nagranie wideo ze spotkania z tymi zwierzętami, tym razem niedaleko Drzecina.

thumb smieci ul krotka2W naszym spacerkowym cyklu często poruszamy problem zalegających śmieci. Zmagają się z nim również mieszkańcy ul. Krótkiej. Na terenie ich ulicy regularnie są podrzucane „obce” śmieci.

thumb rogatka uszkodzonaUwaga kierowcy. Jedna z mieszkanek Kunowic dała znać o problemach z sygnalizacją świetlną na przejeździe kolejowym w Kunowicach.

thumb wielkanoc slubice 01Choć trwa jeszcze kalendarzowa zima, to za oknem mamy już oznaki wiosny. A skoro idzie wiosna, to znaczy, że niebawem będziemy obchodzić Wielkanoc. Na terenie Słubic pojawiły się już pierwsze świąteczne ozdoby – zajączki i jajeczka.