Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

Spacerkiem po mieście

Bieżące informacje związane z naszą codziennością, życiem miasta i tym, co dzieje się wokół. Z aparatem i kamerą zaglądamy w różne zakątki Słubic i okolic, rozmawiamy z mieszkańcami i rejestrujemy otaczającą nas rzeczywistość.

Mural Collegium PolonicumSpacerkiem po mieście zaglądamy tym razem przed Collegium Polonicum. Powstał tam właśnie nowy mural, który upamiętnia 30-lecie powstania tej uczelni.

FontannaChoć pogoda na majówkę nie rozpieszcza, to mieszkańców wybierających się na wiosenny spacerek ucieszy z pewnością działająca fontanna przy pl. Przyjaźni.

Dzięcioł czarnyWiosna to doskonały czas na spacery i obserwację przyrody. Jej bogactwo można spotkać także w parku za Słubickim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji. W jednej z tamtejszych dziupli zamieszkał dzięcioł czarny.

ul. BursztynowaSpacerkiem po mieście zajrzeliśmy na ul. Bursztynową w Kunowicach, gdzie w miniony weekend zasadzonych zostało aż 50 drzewek. Akcję zorganizowało Stowarzyszenie Polska 2050 przy wsparciu burmistrza Słubic.

Wiata nad OdrąW ramach naszego cyklu „Spacerkiem po mieście” znowu powraca temat śmieci. I znowu wiaty nad Odrą, położonej na wale niedaleko Nowego Lubusza. Wiaty często odwiedzanej przez mieszkańców, jak również (niestety) często zaśmiecanej.

Barierki ochronneSpacerkiem po mieście pojawiliśmy się w Kunowicach, gdzie właśnie zostały zamontowane charakterystyczne, żółte barierki ochronne przy ul. Słubickiej. Piesi poruszający się chodnikiem mogą czuć się bezpieczniej.

ŚmieciSpacerkiem po mieście trafiliśmy znowu na nadodrzańskie wały. Niedzielne ciepłe popołudnie zachęciło wiele osób do spacerowania w tamtym miejscu. Niektórzy siadali na ławkach, jedli przekąski, pili napoje. Niestety, wiele ze śmieci nie trafiło do śmietników.

Żywa altanaW weekend burmistrz Słubic Mariusz Olejniczak i grupa wolontariuszy zafundowali mieszkańcom miłą niespodziankę. Wspólnymi siłami wykonali kolejną w Słubicach żywą altanę. Wiemy już, że będą kolejne.

Żywa altanaZa dużo betonu w mieście? To może tak żywa altana? Nietypowa konstrukcja powstała na terenie przedszkola samorządowego Krasnal Hałabała. Na pomysł wpadła grupa mieszkańców Słubic, a gmina wsparła ich pomysł finansowo.

PisankiDziś zaglądamy poza Słubice. Na rzepińskim rynku, obok parowozu, a także w pobliskim Kowalowie, pojawiły się kolorowe pisanki i zajączki. I od razu zrobiło się bardziej świątecznie i kolorowo. Zobaczcie sami.