Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

TeddyCo robić w chłodny, wrześniowy weekend? Można np. wybrać się do słubickiego kina. W ten weekend na ekranie zostanie zaprezentowany film pt. „Mistrz”, który opowiada historię pięściarza Tadeusza „Teddy’ego” Pietrzykowskiego.

Amelia JurkowskaW Słubicach odbyły się regionalne eliminacje do 26. edycji konkursu piosenki pt. „Wygraj sukces”. O awans do finału rywalizowało 37 uczestników z całej zachodniej Polski. Wiemy już kto wypadł najlepiej.

TaniecTego w Słubicach jeszcze nie było. Lada moment rozpocznie się projekt "Tanecznym krokiem ponad pandemią". Wszyscy chętni będą mogli nauczyć się tańczyć salsę kubańską – i to za darmo. Zapisy już ruszyły.

Przed nami kolejny odpust ku czci św. Wincentego a'Paulo, który jest patronem kościoła w Kunowicach. Tradycyjnie towarzyszy mu festyn pełen artystycznych i kulinarnych atrakcji. To będzie już dziesiąta odsłona tego wydarzenia.

Piotr SzumnyIluzjonista Piotr Szumny odwiedzi Słubice! Jego pokaz pt. „Czytanie to magia” odbędzie się w miejskiej bibliotece. A po występie zaplanowano warsztaty iluzji dla dzieci w wieku 6-14 lat.

Królik Edward„Królik Edward” to kolejna propozycja Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury.  Spektakl przygotowany przez Teatr Lalki i Aktora w Łomży spodoba się szczególnie najmłodszym.

Aktywny kalendarz

Choć dopiero co zakończyły się wakacje, już ruszyły przygotowania do Aktywnego Kalendarza Adwentowego – corocznej, wspólnej inicjatywy świątecznej Słubic i Frankfurtu. Do udziału w nim mogą się zgłaszać firmy, instytucje i organizacje z obu stron Odry.

PopcornGminny Ośrodek Kultury w Górzycy zaprasza na letnie kino plenerowe! Na kinomaniaków czekają dwie projekcje: film familijny „Mia i biały lew” oraz komedia „Wszystko zostanie w rodzinie”.

Warsztaty taneczneGrupa Westside People zaprasza na zajęcia taneczne w stylach hip hop i breaking. Rozpoczął się właśnie nowy nabór do różnych grup wiekowych.

Skrzypce14 sierpnia w Słubicach odbyło się kolejne wydarzenie z cyklu „Klasyka w parku”. Na placu Przyjaźni wystąpił kwartet smyczkowy Thalloris Quartet, który zaprezentował materiał pt. „Od klasyki do musicalu”.

Od klasyki od musicaluW Słubicach odbędzie się kolejne wydarzenie kulturalne na otwartym powietrzu. Do naszego miasta przyjedzie Thalloris Quartet, który zaprezentuje koncert z muzyką klasyczną, filmową oraz taneczną pt. „Od klasyki do musicalu”.

Sara Egwu JamesPrzypomniała się swoim fanom Sara Egwu James, niedawna zwyciężczyni 4. edycji show The Voice Kids. W duecie z Jakubem Szmajkowski nagrała piosenkę do filmu „Czarny Młyn”.

Malowanie kredąMalowanie kredą po ulicy to jedna z ulubionych zabaw najmłodszych. Do wspólnego tworzenia obrazów tą techniką zaprosili mieszkańców Słubic i Frankfurtu organizatorzy projektu "SztukoPlecak jako metoda pozyskiwania odwiedzających po obu stronach Odry w czasie pandemii".

Malowanie kredąMuzeum Sztuki BLMK, Fundacja Dobro Kultury i Słubicko-Frankfurckie Centrum Kooperacji organizują akcję artystyczną – malowanie kredą po ulicy. Do udziału zaproszeni są wszyscy mieszkańcy Słubic i Frankfurtu.

Maciej SmolągZa nami kolejny koncert w ramach cyklu „Klasyka w parku”. 31 lipca na scenie na pl. Bohaterów zagrali pianista Maciej Smoląg i kwartet smyczkowy Con Amabile z Filharmonii Gorzowskiej.