Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

Zajączek wielkanocnyJak zrobić ozdobne, wielkanocne zajączki? To nie takie trudne! Pokazuje to ekipa z Galerii OKNO. Wesołe zajączki to druga propozycja warsztatów online.

KwarantannaNudzicie się już trochę? Gmina Słubice organizuje konkurs, w którym można pokazać, jak spędzacie czas kwarantanny. Można namalować, narysować, wykleić, wylepić obrazek albo napisać wiersz. Na najlepszych czekają nagrody.

Galeria OknoNiestety, tegoroczne warsztaty wielkanocne Galerii OKNO nie odbędą się z powodu koronawirusa. Ale to nie znaczy, że nie będzie świątecznych ozdób. Galeria rusza z prezentacją filmowych inspiracji, dzięki czemu będzie można pracować wspólnie, choć każdy będzie w swoim domu.

hanza sobotaWładze Słubic i Frankfurtu podjęły decyzje odnośnie wspólnych, transgranicznych imprez. Rok 2020 będzie niestety inny niż poprzednie. Nie odbędą się sztandarowe, miejskie imprezy, m.in. Miejskie Święto Hanzy.

Urząd RzepinRzepin odwołuje zaplanowane imprezy: majowy Festyn Rodzinny, zawody Zachodniej Ligi MTB i lipcowe Dni Puszczy Rzepińskiej. Jak wyjaśnia burmistrz Sławomir Dudzis, gminne pieniądze - zamiast na imprezy - będą skierowane na walkę z koronawirusem oraz gospodarczymi skutkami epidemii.

Figo Fagot

14 marca w Słubicach miał odbyć koncert Braci Figo Fagot. Został jednak odwołany ze względu na zagrożenie koronawirusem. Klub Prowincja, który jest organizatorem wydarzenia, podał nowy termin.

Szkoła muzyczna rekrutacjaSpołeczna Niepubliczna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia w Słubicach ogłasza nabór na rok szkolny 2020/2021. Można już składać dokumenty. Ze względu na zaistniałą sytuację – na razie tylko drogą elektroniczną.

Jan StopińskiZły czas można dobrze wykorzystać! W jaki sposób? Pokazuje to Miejski Dom Kultury w Ośnie Lubuskim. W czasie przerwy od zajęć do placówki wkroczył malarz Jan Stopiński. I zaczarował ściany…

GOK GórzycaSkończyły się wam pomysły na zabicie nudy? Gminny Ośrodek Kultury w Górzycy zaprasza do wzięcia udziału w konkursie „Kreatywnie-Rodzinnie”. Można to zrobić bez wychodzenia z domu!

koncert 25_szkola_muzyczna_thPaństwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Stanisława Moniuszki w Słubicach ogłosiła nabór na rok szkolny 2020-2021. Mogą zgłaszać się chętni do klas pierwszych cyklu 6-letniego i 4-letniego. Ze względu na zagrożenie koronawirusem, rekrutacja odbywa się tylko w trybie online.

pawel instalacjaSytuacja jaką mamy w Europie i na świecie powoduje odwoływanie kolejnych imprez. Los ten spotkał także festiwal „Art an der Grenze”, który ma w Słubicach i Frankfurcie wielu wiernych widzów. Impreza najprawdopodobniej odbędzie się jesienią tego roku.

ProwincjaCiąg dalszych ważnych decyzji związanych z zagrożeniem koronawirusem, tym razem na lokalnym szczeblu. Klub Prowincja oraz Słubicki Miejski Ośrodek Kultury zadecydowali o odwołaniu wszystkich imprez, które w najbliższym czasie miały się u nich odbyć.

Malowanie piaskiemMuzyka Wagnera w wykonaniu filharmoników frankfurckich i obrazy malowane piaskiem przez berlińskich artystów. To czeka widzów przedstawienia „Pierścien Wagnera bez słów”, które w najbliższą sobotę odbędzie się w Forum Kleista.

Jan Paweł IINietypowy pomysł na uczczenie 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły mają nauczyciele Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Ogłosili konkurs fotograficzny na selfie z książką, której bohaterem lub autorem musi być Jana Pawła II.

blechacz thWielkimi krokami zbliża się termin koncertu Filharmonii Poznańskiej we Frankfurcie. Gwiazdą wieczoru będzie wybitny polski pianista, Rafał Blechacz. Dla naszych czytelników mamy 2 podwójne zaproszenia na ten wieczór.