Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

thumb klasyka bez granic programFestiwal „Klasyka bez granic” rozpoczyna się 4 sierpnia. W programie, który poznaliśmy na konferencji prasowej w Kościele Mariackim we Frankfurcie nad Odrą, zaplanowano 9 koncertów plenerowych. Odbędą się w Słubicach i we Frankfurcie nad Odrą. Sprawdźcie, kto i kiedy zagra.

thumb Unithea 1W tym roku studenci organizujący festiwal teatralny UNITHEA zapraszają do Słubic i Frankfurtu nad Odrą na dwa dni wydarzeń, które odbędą się pod hasłem _widzialni. Sprawdźcie program na 21 i 22 czerwca.

thumb mariusz szczygielCollegium Polonicum w Słubicach zaprasza 26 czerwca na spotkanie autorskie z pisarzem i reportażystą Mariuszem Szczygłem. Poprowadzą je dr Agnieszka Zgrzywa i dr Jędrzej Krystek.

thumb prezentacja oksanoBiblioteka Collegium Polonicum zaprasza na prezentację polsko-ukraińskich zbiorów esejów „Proszę się nie denerwować, pani Oksanko!” oraz „Tu już nie jest się takim jak wszyscy” z serii „1 i 101 dzień Ukraińców w Polsce” pod redakcją dr Ryszarda Kupidury.

thumb festyn jarzebinka 009Powiatowy Festiwal Piosenki Dziecięcej „Rozśpiewana Jarzębinka” zgromadził 22 małych wokalistów. Zaprezentowali się na scenie w kolorowych strojach, a ich występy oglądała spora część rodziców. Zobaczcie, jak było.

thumb kiermasz ciast parafiaParafia NMP Królowej Polski w Słubicach zaprasza na charytatywny kiermasz ciast, z którego dochód zostanie przeznaczony na pomoc Michałowi Bieniowi, który cierpi na dystrofię mięśniąwą Duchenne'a.

thumb czadomanJak co roku w lipcu odbędą się Dni Rzepina. W tym roku jedną z gwiazd imprezy będzie Czadoman, niezwykle popularny w Polsce wokalista tworzący muzykę z pogranicza popu i disco-polo.

thumb piknik jezusDom Wolności Kościół Boży w Chrystusie w Słubicach zaprasza na piknik rodzinny z Jezusem. Gościem specjalnym wydarzenia będzie berliński chór Gospel Worship Team.

SONY DSCGaleria Okno zaprasza na kolejne spotkanie z fotografią. Tym razem jej miłośnicy będą mieli okazję nie tylko obejrzeć wystawę autorstwa Marka Późniaka pt. „Czarnkowskie historie”, ale i wziąć udział w organizowanych przez niego warsztatach „Spotkanie z solarigrafią".

thumb muzeum kleistaMuzeum Kleista we Frankfurcie nad Odrą przygotowało ofertę dla polskojęzycznych odwiedzających. Darmowe oprowadzania z przewodnikiem po wystawie stałej i specjalnej odbędą się 28 czerwca.

thumb aplauz01Zespół Rytmos nie zwalnia tempa. Utalentowane wokalistki wyśpiewały Brązowy Aplauz podczas 44. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie.

thumb sobotka kuniceSołtys Kunic wraz z radą sołecką zapraszają na Sobótkę, czyli festyn z okazji Nocy Świętojańskiej. W programie przewidziano wiele atrakcji dla całych rodzin.

thumb piknik rodziny zastepcze 01Rodziny zastępcze z powiatu słubickiego oraz dzieci z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Nasza Chata” wspólnie bawiły się na pikniku z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego. Impreza odbyła się na terenie starostwa w Słubicach. Zobaczcie, jak było.

thumb koncert studio smokTrenerka Studia Piosenki SMOK Monika Jakuszewicz oraz jej podopieczni zapraszają na koncert podsumowujący ich działalność artystyczną w roku szkolnym 2023/2024. Wydarzenie odbędzie się 12 czerwca w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury.

thumb uniwersystet niemozliwtCollegium Polonicum w Słubicach zaprasza na spotkanie poświęcone książce pt. „Uniwersytet niemożliwy”, której autorami są Stephan Felsberg, Tim Köhler i Uwe Rada. Wydarzenie będzie połączone z otwarciem wystawy rysunków Christiana Rothenhagena.