Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

EkstraklasaRuszyła PKO Bank Polski Ekstraklasa. Poszerzone do 18 drużyn rozgrywki wyłonią najlepszy polski klub w sezonie 2021/2022. Kto ze stawki ma największe szanse na zdobycie trofeum i świętowanie mistrzostwa?

Wojciech FilaKolejna ważna impreza z udziałem zawodników Lubusza Słubice. Tym razem o medale mistrzostw Polski w lekkiej atletyce walczyli juniorzy młodsi (U18).

Maciej LepiatoDobre wiadomości dla kibiców Macieja Lepiato. Niepełnosprawny sportowiec, który często gościł na słubickim stadionie, został wybrany chorążym polskiej reprezentacji paraolimpijskiej.

Bieg bez granicTegoroczny „Bieg bez granic / Lauf ohne Grenzen” odbył się 9 lipca, ale tylko po polskiej stronie. Aby zachować międzynarodowy charakter imprezy, druga jej odsłona odbędzie się we wrześniu w Niemczech. Zapisy już ruszyły.

Katarzyna MuratWiększość z nas kojarzy zapewne taniec na rurze (z ang. pole dance), ale nie każdy wie, że w tej dyscyplinie również organizowane są zawody sportowe, a nawet mistrzostwa Polski. To właśnie na tych ostatnich sukces odniosła Katarzyna Murat, właścicielka Pole Dance w Słubicach.

Piłka nożnaNie tak dawno pisaliśmy o zakończeniu piłkarskiego sezonu, a już trwają przygotowania do następnego. Polonia Słubice i SKP Słubice mają za sobą pierwsze mecze towarzyskie.

Dwóch reprezentantów Słubic mieliśmy na Mistrzostwach Polski U23 w lekkiej atletyce. Krzysztof Wyrwas i Jakub Czak byli blisko podium, ale ostatecznie uplasowali się na 6 miejscach w swoich koronnych konkurencjach – skoku w dal i biegu przez płotki.

Łukasz FabiańskiTo była mega niespodzianka dla młodych adeptów piłki nożnej. Wakacyjny obóz bramkarski, który poprowadził Mirosław Dębiec, miał wyjątkowych gości. Na zajęciach pojawili się pochodzący ze Słubic reprezentanci Polski – Łukasz Fabiański i Paulina Dudek.

Bieg bez granic6. edycja "Biegu bez granic" za nami. Choć w przeszłości na imprezie bywało już deszczowo, to tym razem biegaczom towarzyszyło prawdziwe oberwanie chmury, na dodatek z piorunami. Kto był najszybszy na dystansie 10 km w tak trudnych warunkach pogodowych? Znamy już komplet wyników.

Mecz gwiazd A klasyPokaz dobrego futbolu na zielonej murawie, pozaboiskowe atrakcje dla kibiców, nagrody dla najlepszych piłkarzy sezonu – tak w skrócie wyglądał III Mecz Gwiazd Piłkarskiej Klasy A, którego gospodarzem była 3 lipca Lubiechnia Wielka. Zapraszamy na naszą relację i mega galerię zdjęć.