Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

O:Wybory 2010 2010/11/08 17:30 #6956

  • jurand
  • jurand Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 102
  • Otrzymane podziękowania: 3
A co na to Pan Ciszewicz? wizja tramwaju? Czy nie? O basenie to lepiej nie wspominać bo to nie realne, basen zawsze bardziej ssie z budżetu niż do niego dokłada? Słubice to bazar- to miasto zawsze było z nim kojarzone (specyfika większości miast przygranicznych- w Zielonej Górze tego nie ma. Pan Ciszewicz jest ze Słubic zna wielu kupców, to potencjalny elektorat każdego kandydata na burmistrza. Co Pan Panie Tomaszu ma do zaoferowania bazarom?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Wybory 2010 2010/11/08 23:00 #6966

  • martunia
  • martunia Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 13
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam
A jak Pan Dariusz Lisiecki sie odniesie do sytuacji osób czekających na mieszkania komunalne???Lista jest długa, końca nie widać. Mało tego, po 6 latach od złożenia wniosku nawet komisja do mnie nie zawitała ( a w piśmie, które otrzymałam w odpowiedzi na moje podanie pisano, że mam czekać na komisje), Wiem, że się mieszkania przyznaje, "po znajomościach" najczęściej. Myśli Pan, że coś się zmieni? bo ja wątpie. I nie wiem kiedy teraz do UM pójść - teraz - kiedy jest stary burmistrz, i głosów chce se nałapać, czy poczekać - po wyborach - jak nowi ludzie będą chcieli sobie sławy na robić???
Z poważaniem

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Wybory 2010 2010/11/08 23:02 #6967

  • martunia
  • martunia Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 13
  • Otrzymane podziękowania: 0
Przepraszam bardzo za błąd w nazwisku!!!Pan Dariusz Lesicki

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Wybory 2010 2010/11/09 08:31 #6970

  • Tomasz Ciszewicz
  • Tomasz Ciszewicz Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 5
  • Otrzymane podziękowania: 0
Chciałbym się odnieść do problemów kupców na małym bazarze wiem, że do rozwiązania są następujące sprawy i chciałbym się nimi zająć:
- problem studzienek kanalizacyjnych- przy każdej ulewie a nawet zwykłym
deszczu kilka alejek po prostu pływa dosłownie jest do połowy kolan woda!
z tym nikt nic nie robi, powodem jest prawdopodobnie odcięcie dwóch z trzech odpływów przez teren LIDL,
- druga alejka nie ma w ogóle zadaszenia, jest to uciążliwe nie tylko dla kupców
ale i klientów,
- w pierwszej alejce (stragany warzywne) jest polbruk a w pozostałych
jest zwykła mieszanina betonu która rok w rok szczerbi się do tego
stopnia że dochodzi do groźnych zdarzeń typu złamania nogi,
Skoro Kupcy przez siedemnaście lat płacą nie małe pieniądze,- pasy
straganowe ok 600zł miesięcznie, "budy" 200-300zł należy im się ta inwestycja.
Jeżeli chodzi o sprawę basenu to myślę, że przy dzisiejszym zadłużeniu basen , który marzy się Słubiczanom nie uda się wybudować a jego utrzymanie przekraczało by możliwości Gminy. W swoim programie proponuję mały basen przy szkole Nr 3 , który byłby ogólnodostępny po południu i w dniu wolne od pracy a do południa służyłby do nauki pływania dla dzieci i młodzieży bo wiem, że z tym jest problem.
Jeżeli chodzi o tramwaj to zgadzam się z Darkiem po pierwsze strona niemiecka definitywne nie zgodziła się z tym pomysłem, nie ma na to środków zewnętrznych a wymaga to bardzo dużych pieniędzy. W swoim programie proponuje dwa małe autobusy, które z zewnętrznych osiedli mogłyby dowozić młodzież i dzieci do szkół, mieszkańców do pracy dotyczy to osób, które nie korzystają z taksówek bo ich na to nie stać.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Wybory 2010 2010/11/09 15:02 #6971

  • mad20
  • mad20 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 8
  • Otrzymane podziękowania: 0
Pytanie do kandydatów biorących udział w dyskusji.

W którym miejscu zamierzacie zbudowac obwodnice Słubic o ile w ogóle macie taki zamiar, skąd finansowanie jak wiadomo mamy problemy finansowe.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Wybory 2010 2010/11/09 15:26 #6972

  • kaczka
  • kaczka Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 292
  • Otrzymane podziękowania: 8
Jak to gdzie ?
Głupie pytanie.
Tam gdzie Pan Bodzio wytyczył i wydał kupę kasy na prace projektowe !
Chcesz aby te pieniądze przepadły ?
Tu masz pomysł na finansowanie obwodnicy
Krok 1. Fundusze UE + kredyt bankowy
Krok 2. Zwolnienie z urzędu 20-30 "darmozjadów"
Krok 3. Z uzyskanych oszczędności na płace w UM spłacić kredyt.

Proste !

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez kaczka.

O:Wybory 2010 2010/11/09 16:20 #6973

  • mad20
  • mad20 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 8
  • Otrzymane podziękowania: 0
Rozumiem "kaczka" że jesteś kandydatem, a jeżeli nie to znaczy że masz problemy z czytaniem, wyrażnie jest napisane do kogo skierowałem się z tym pytaniem.

Tak na marginesie proszę mnie nie napadac ponieważ nadal nie wiem na kogo oddam swój głos gdyż nie mam jak połowa z Was znajomego który startuje w tych wyborach.
Starajmy sie wyważyć argumenty.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Wybory 2010 2010/11/09 16:39 #6974

  • kaczka
  • kaczka Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 292
  • Otrzymane podziękowania: 8
Zaproponowałeś przenieść ten watek na forum, więc wypowiadam sie na forum.
Nie ograniczaj dyskusji w tym watku tylko do siebie i kandytatów.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Wybory 2010 2010/11/09 16:54 #6975

  • mad20
  • mad20 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 8
  • Otrzymane podziękowania: 0
Ok, czekam na wypowiedż przyszłych rządzących. O ile znajdą czas.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Wybory 2010 2010/11/09 21:00 #6978

  • Tomasz Ciszewicz
  • Tomasz Ciszewicz Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 5
  • Otrzymane podziękowania: 0
Obwodnica Słubic to zadanie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Zielonej Górze , gmina może tylko ubiegać się o skrócenie terminu jej budowy m.in. przez stworzenie miejscowego planu zagospodarowania i odpowiednią argumentację popartą głosami mieszkańców, wiemy że były już konsultacje społeczne w tej sprawie. Dyrekcja Generalna wykonała już stosowane badania ruchu i budowa jest w 100 % uzasadniona. Do tego stworzona została spec ustawa, która pozwala na przyśpieszony wykup gruntów od właścicieli prywatnych. Gmina sama nie jest w stanie wybudować takiej drogi i przeprowadzić procedury wykupu gruntów. Więc nie ma sensu zastanawiać się skąd mamy wziąć na to pieniądze. W tej sytuacji trzeba współpracować z Dyrekcją Dróg w Zielonej Górze i lobbować na rzecz budowy obwodnicy. Mamy trochę pecha bo łatwiej jest przekonać drogi wojewódzkie do takiej inwestycji tak jak to stało się w Ośnie i Rzepinie gdzie trwają przygotowania również do takiej budowy. Tak naprawdę GDDKiA prowadzi własną politykę w tej kwestii. Nie można jednak się poddawać i trzeba bezwzględnie działać w tej sprawie. Tomasz Ciszewicz

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Wybory 2010 2010/11/09 21:00 #6979

  • jurand
  • jurand Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 102
  • Otrzymane podziękowania: 3
Jestem za! autobusiki by się przydały, sam dojeżdżam codziennie ze znajomymi do pracy na strefe. jeżeli chodzi o maly bazar to cieszy mnie znajomosc faktów!!!! bo do tej pory naprawde nikt nie raczył sie tym zainteresowac, moja żona 14 lat zajmuje sie handlem i uwierzcie- tam nie ma lekko, zima nie zima, handlowac trzeba!, zimą nie odbierają śniegu, a latem pływaja!!!!!a bazarowiczów jest naprawde duzo!!!!!!!!!!!!!! a dotychczasowy burmistrz o nichchyba zapomniał, co ewidentnie pokazuje ich sytuacja!!!!!!!!!....Panie Tomku, Czekamy na Pana!!!!!!!!!!!!!!!!, Widać już powoli na słupach, na szybach i na szyldach wsród tych co zalepiają wielkimi bealbordami sciany, widzimy Pana!!!!! WIDZIMY SZCZERE ZAMIARY!!!
Tomasz Ciszewicz napisał:

Chciałbym się odnieść do problemów kupców na małym bazarze wiem, że do rozwiązania są następujące sprawy i chciałbym się nimi zająć:
- problem studzienek kanalizacyjnych- przy każdej ulewie a nawet zwykłym
deszczu kilka alejek po prostu pływa dosłownie jest do połowy kolan woda!
z tym nikt nic nie robi, powodem jest prawdopodobnie odcięcie dwóch z trzech odpływów przez teren LIDL,
- druga alejka nie ma w ogóle zadaszenia, jest to uciążliwe nie tylko dla kupców
ale i klientów,
- w pierwszej alejce (stragany warzywne) jest polbruk a w pozostałych
jest zwykła mieszanina betonu która rok w rok szczerbi się do tego
stopnia że dochodzi do groźnych zdarzeń typu złamania nogi,
Skoro Kupcy przez siedemnaście lat płacą nie małe pieniądze,- pasy
straganowe ok 600zł miesięcznie, "budy" 200-300zł należy im się ta inwestycja.
Jeżeli chodzi o sprawę basenu to myślę, że przy dzisiejszym zadłużeniu basen , który marzy się Słubiczanom nie uda się wybudować a jego utrzymanie przekraczało by możliwości Gminy. W swoim programie proponuję mały basen przy szkole Nr 3 , który byłby ogólnodostępny po południu i w dniu wolne od pracy a do południa służyłby do nauki pływania dla dzieci i młodzieży bo wiem, że z tym jest problem.
Jeżeli chodzi o tramwaj to zgadzam się z Darkiem po pierwsze strona niemiecka definitywne nie zgodziła się z tym pomysłem, nie ma na to środków zewnętrznych a wymaga to bardzo dużych pieniędzy. W swoim programie proponuje dwa małe autobusy, które z zewnętrznych osiedli mogłyby dowozić młodzież i dzieci do szkół, mieszkańców do pracy dotyczy to osób, które nie korzystają z taksówek bo ich na to nie stać.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez jurand. Powód: literówka

O:Wybory 2010 2010/11/10 17:42 #6997

  • Lesicki Dariusz
  • Lesicki Dariusz Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 36
  • Otrzymane podziękowania: 0
Szanowna Pani Marto,
Problem z mieszkaniami komunami jest bolączką każdej gminy, ale problemy trzeba rozwiązać, a nie od nich uciekać. Prostych rozwiązań nie ma, ale można np. zamiast sprzedawać budynek po Straży Granicznej w Słubicach zaadaptować go na kilka mieszkań komunalnych. Takie rozwiązanie zastosowano w Kostrzynie, gdzie w budynkach pokoszarowych tworzy się mieszkania komunalne. Nie dalej jak wczoraj rozmawiałem w Warszawie z Burmistrzem Kostrzyna, który w Banku Gospodarstwa Krajowego uzyskał 3 mln złotych na ten właśnie cel. Rozwiązania są trzeba tylko mieć pomysł i znaleźć jego finansowanie. Na przyszłość trzeb również zweryfikować zarządzanie mieniem komunalnym pod tym kątem.

Pozdrawiam

Dariusz Lesicki ? Kandydat na Burmistrza Słubic - Czas na zmiany

martunia napisał:

Witam
A jak Pan Dariusz Lisiecki sie odniesie do sytuacji osób czekających na mieszkania komunalne???Lista jest długa, końca nie widać. Mało tego, po 6 latach od złożenia wniosku nawet komisja do mnie nie zawitała ( a w piśmie, które otrzymałam w odpowiedzi na moje podanie pisano, że mam czekać na komisje), Wiem, że się mieszkania przyznaje, "po znajomościach" najczęściej. Myśli Pan, że coś się zmieni? bo ja wątpie. I nie wiem kiedy teraz do UM pójść - teraz - kiedy jest stary burmistrz, i głosów chce se nałapać, czy poczekać - po wyborach - jak nowi ludzie będą chcieli sobie sławy na robić???
Z poważaniem

szanowni

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Lesicki Dariusz.

O:Wybory 2010 2010/11/10 19:12 #6999

  • wolanin
  • wolanin Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 39
  • Otrzymane podziękowania: 1
Powoływał się Pan gdzieś na tym forum na netykietę. Jej podstawowa zasada mówi, że nie można spamować tymi samymi postami w różnych wątkach, co właśnie Pan robi (te same odpowiedzi w różnych miejscach). Naprawdę wystarczy raz napisać, co Pan myśli, na pewno to wszyscy z zainteresowaniem przeczytają. Wciskanie się na siłę do każdego wątku mocno zaczyna razić, i niech Pan wierzy, nie tylko mnie. Życzę więcej rozwagi w udzielaniu się w internecie. Internauci potrafią być bezwzględni i szybko Pana wypunktują :laugh:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Wybory 2010 2010/11/10 21:08 #7005

  • Lesicki Dariusz
  • Lesicki Dariusz Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 36
  • Otrzymane podziękowania: 0
Przepraszam za nadużycie, nie miało ono celowego charakteru, gdyż byłem wyrzucany z forum - po konsultacji z adminem ustaliliśmy, że to błąd skryptu poniżej mail od admina:

Witam Pana,

Dziękuję za zgłoszenie błędu. Poniższy komunikat jest błędem skryptu, który jest odpowiedzialny za wyświetlanie forum.
--
Pozdrawiam,
Grzegorz Krućko
Słubicki Portal Informacyjny Slubice24.pl
tel. 604 503 865 | gg: 3333544
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. | www.slubice24.pl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Wybory 2010 2010/11/10 22:25 #7008

  • jurand
  • jurand Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 102
  • Otrzymane podziękowania: 3
podzielę się tym co dostałem na gg:) pojawiły się spoty i w hts i na necie, pokazali tu darka to i ja pokażę Tomka:)





co o tym myślicie? mnie się podoba choć troszku spięty,ale za to naturalny:) taki właśnie nasz. Nasz Pan burmistrz. Oj chciałbym móc tak niebawem powiedzieć. Chciałbym żeby burmistrz wogóle jako osoba sprawująca ten urząd był dla ludzi- ale tak naprawdę dla ludzi. takie relacje widać na wsiach. Sołtys i "jego" mieszkańcy żyją blisko. ja wiem że w większych miastach to ciężko i czasami fizycznie nie możliwe by burmistrz miał czas dla każdego. Ale poznałem kiedyś Pana Tomasza osobiście i na prawdę- równy gość, jest po prostu ludzki.Jest dla ludzi. Ja mu ufam. Wiem, że odda się służbie nam mieszkańcom, miastu, całej gminie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.