Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy przyzwyczaiła nas do tego, że tu nie tylko można wypożyczyć książki. Dzieje się dużo więcej. Niedawno do biblioteki przyjechał... kosmos. Można było poczuć się jak prawdziwy astronauta wśród gwiazd...
Kierowca z Ukrainy popełni kilka wykroczeń: jechał samochodem ciężarowym przez Cybinkę bez świateł, do tego rozmawiał przez telefon. Ale kiedy złapali go policjanci, próbował dać im 100 zł łapówki. To nie był dobry pomysł – 54-latek trafił do aresztu.
Zapraszamy na kolejny odcinek kampanii "Słubice - czyste miasto", realizowanej przez HTS Słubice na zlecenie gminy Słubice. Tym razem kamery pojawiły się na ulicach Konstytucji 3 Maja i Staszica.
Na ten moment kierowcy czekali bardzo długo. Dziurawa jak ser szwajcarski droga między Rzepinem a Nowymi Biskupicami doczekała się wreszcie remontu. I choć część prac zostanie dokończona wiosną, to najważniejsze już jest – nowa i płaska nawierzchnia asfaltowa.
Dziś rano doszło do potrącenia rowerzysty na drodze krajowej nr 29. Mężczyzna nieprzytomny trafił do szpitala. Niestety, sprawca zbiegł z miejsca wypadku. Policja prosi o pomoc w poszukiwaniach.
Ważna informacja dla mieszkańców Osiedla Zielone Wzgórza oraz Kunowic. W nocy ze środy na czwartek nie będzie dostępu do bieżącej wody. Wszystko z powodu prac zaplanowanych na sieci wodociągowej.
Ze świątecznymi życzeniami przyjechał do Słubic poseł SLD Bogusław Wontor. W rozmowie z burmistrzem Mariuszem Olejniczakiem poruszony został gorący temat obwodnicy Słubic. Poseł zadeklarował swoją pomoc.
Funkcjonariusze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku zatrzymali do kontroli wjeżdżającego do naszego kraju Forda Kugę na niemieckich blachach. Mieli nosa – polski kierowca nie miał żadnych dokumentów pojazdu. Auto zostało skradzione kilka godzin wcześniej.
Jesień wcale nie musi być szara, brzydka i smutna. Udowadniają to Janusz Duszkiewicz i Tomasz Kochanowski – dwaj leśnicy, którzy nakręcili film przedstawiające przyrodę w naszej okolicy z lotu ptaka. Nagranie bardzo spodobało się internautom.
Protestancki kościół Dom Wolności, podobnie jak w zeszłym roku, organizuje otwartą kolację wigilijną. W ten szczególny wieczór zaprasza wszystkich, którzy nie mają z kim go spędzić: osoby samotne czy też mające problem z alkoholem.
Więcej…