Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
UNITHEA i stowarzyszenie "My Life - historia opowiedziana" zapraszają na wieczór rozmów o współpracy polsko-niemieckiej. Dyskusja o współdziałaniu na terenie granicznego Dwumiasta będzie toczyła się pod wymownym tytułem „MY”.

unithea_01

- Uczestnicy spotkania wspólnie zastanowią się jakie jest znaczenie słowa „MY” w regionie granicznym. Jaka jest jego wartość we Frankfurcie nad Odrą i Słubicach, gdzie każdego dnia dochodzi do zetknięcia się różnych kultur. Odpowiedzą także na pytanie jak wygląda to współistnienie w polsko-niemieckim dwumieście - wyjaśnia Ewa Bielewicz-Polakowska, rzecznik prasowy Collegium Polonicum.

Dyskusja będzie toczyć się wokół przeszłości, teraźniejszości i przyszłości Frankfurtu i Słubic, które w wielu wymiarach funkcjonują od lat jako połączony organizm. O tym współdziałaniu opowiedzą zaproszeni goście, m.in. Sören Bollmann ze Słubicko-Frankfurckiego Centrum Kooperacji, prof. dr Dagmara Jajeśniak-Quast z Centrum Interdyscyplinarnych Studiów o Polsce oraz Dietrich Schröder z Märkische Oderzeitung.

Temat dyskusji nieprzypadkowo związany jest z tegoroczną edycją festiwalu teatralnego UNITHEA, którego hasłem przewodnim jest właśnie „Wir – My”. Zmodyfikowana formuła tego wydarzenia zakłada otwartą współpracę z mieszkańcami, bez zamykania się - jak dotychczas - wyłącznie na środowisko studenckie. Dyskusja będzie jednym z etapów przygotowań do czerwcowego festiwalu, o którym więcej informacji znajdziecie w naszej poprzedniej publikacji.

Spotkanie będzie prowadzone w języku niemieckim z polskim tłumaczeniem. Wstęp wolny.

Termin: 25.01.2017, godz.18:00. Miejsce: Uniwersytet Europejski Viadrina Frankfurt, budynek Gräfin-Dönhoff, tylna sala stołówki (parter).
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 polonia22 2017-01-18 08:40
My ,Wy pachnie mi tu komunistyczną indoktrynacją. A cel jest jasny :indoktrynacja ludności tzw. duraczenie i wymuszanie zgody na budowę gett muzułmańskich w Polsce jako symbol nowoczesności i postępu. Import muzułmańskiego terroryzmu zwanego ubogacaniem kulturowym.
#2 marchewka 2017-01-18 09:59
Metoda małych kroków, żeby nie zniechęcić a ogłupić po matulku.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.