Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Ruszyły przygotowania do 20. edycji polsko-niemieckiego festiwalu teatralnego "Unithea". W związku z jubileuszem organizatorzy postanowili nieco zmienić jego formułę i do współtworzenia festiwalu zaprosić także samych mieszkańców.

unithea_01
Festiwal Unithea ma już 20 lat (fot. archiwum)

Festiwal od lat stanowi ważna pozycję na kulturalnej mapie naszego regionu. Organizowany jest przez studentów Uniwersytetu Viadrina przy wsparciu samorządów z obu stron Odry i takich instytucji jak SMOK czy Kleist Forum.

W tym roku młodzi działacze postanowili nieco odświeżyć dotychczasową formułę. Hasło tegorocznej edycji zdefiniowali jako "Wir - My". Chcą postawić na regionalizm i lokalnych artystów a do współtworzenia programu zaprosić mieszkańców Słubic i Frankfurtu.

- W tym roku po raz pierwszy chcemy, by festiwal nie był tworzony wyłącznie przez studentów, ale również przez mieszkańców naszego regionu. Zapraszamy do współpracy lokalnych artystów, osoby mające ciekawe pomysły, pasjonatów teatru, studentów. Pokażmy wspólnie jak duży potencjał kulturalny drzemie w naszym regionie - zachęca Joanna Malarz z grupy Unithea.

Otwarte spotkania dla wszystkich chętnych będą odbywać się w czwartki od godz. 16.15 na Uniwersytecie Viadrina w pomieszczeniu GD06 (budynek Gräfin Dönhoff Gebäude). Pierwsze zaplanowano już 13 października.

Więcej informacji o festiwalu na oficjalnym profilu UNITHEA
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.