Jak dobrze znacie Słubice i Frankfurt? Polsko-Niemiecka Informacja Turystyczna zaprasza na poznawanie ciekawych miejsc obu miast podczas bezpłatnych wycieczek. Pierwszą z nich jest rejs po Odrze. Już można się zgłaszać.
Mnóstwo śmieci i mało osób, zbyt mało, żeby je uprzątnąć – tak w skrócie można podsumować akcję Fundacji Dziupla Inicjatyw Przyrodniczych w lasku za torami w Rzepinie. Przyrodnicy mówią krótko: skala śmieciowego problemu w tym miejscu jest porażająca.
Po co im tyle rowerów – pytali nieco zdziwieni internauci, gdy Fundacja Grupy Pomagamy rozpoczęła zbiórkę tych pojazdów. Odpowiedź poznaliśmy w miniony weekend. To dla podopiecznych Regionalnej Placówki Opiekuńczo-Terapeutycznej w Dębnie.
Polscy uczniowie ze szkół we Frankfurcie w sierpniu będą mogli wrócić do internatu przy Zespole Szkół Technicznych. Obiekt ten, ze względu na obostrzenia związane z epidemią COVID-19, od marca jest zamknięty.
Ósmoklasiści zapamiętają te egzaminy na długo, nie tylko dlatego że były to pierwsze i tak ważne w ich życiu. Przebiegały w wyjątkowych warunkach - wymuszonych przez pandemię koronawirusa. Sprawdziliśmy, jak wyglądały w słubickich szkołach.
Mamy kolejny przypadek zakażenia koronawirusem na terenie powiatu słubickiego. Jest to osoba, która przebywała w kwarantannie po kontakcie z wcześniej zakażonym kierowcą. Informacje te potwierdził Lubuski Urząd Wojewódzki.
Wakacje tuż tuż, za nami pierwsze upalne dni. Czego jeszcze brakuje? Ochłody nad wodą. Wiemy już, kiedy zgodnie z planem ma ruszyć basen znajdujący się na terenie Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Woda jest już napuszczana.
Choć w ostatnich tygodniach polski rząd poluzował reżim sanitarny, to wiele obostrzeń nadal obowiązuje, szczególnie w sklepach i miejscach publicznych. Nie są one jednak przestrzegane. Dlatego policja i Sanepid wspólnie przeprowadzili na terenie Słubic kontrole.
Fundacja na rzecz Collegium Polonicum ogłosiła wyniki tegorocznego konkursu Działaj Lokalnie. O dofinansowanie 6 tys. zł starało się 13 podmiotów. 10 z nich dostanie dotacje, w tym 5 jest z powiatu słubickiego. Na co przeznaczą zdobyte środki?
W ostatnim czasie w przestrzeni publicznej pojawiły się informacje o tym, że w Słubicach mogłaby powstać filia Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Plac manewrowy miałby być na terenie terminala w Świecku. Sprawdziliśmy te informacje – rozmawialiśmy z Jarosławem Śliwińskim, dyrektorem gorzowskiego WORD.
Więcej…