Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Park

W zeszłym tygodniu pisaliśmy o wycince drzew obok cmentarza, o której dał nam znać jeden z czytelników (ZOBACZ). Zapytaliśmy w Urzędzie Miejskim w Słubicach o szczegóły prowadzonych tam prac. Mamy już odpowiedź.

Teren parku przylegającego do cmentarza należy do gminy Słubice. Prowadzona tam obecnie wycinka drzew jest związana z budową parkingu. To jeden z elementów większej inwestycji, która obejmuje budowę wieży widokowej (tzw. wieży Kleista) na szczycie pobliskiego wzniesienia, o czym wielokrotnie już pisaliśmy. Za jej wykonanie odpowiada spółka Open Mind ze Szczecina.

Aby mógł powstać parking, gmina zdecydowała się na wycięcie drzew. - Jeśli chodzi o wycinkę drzew, prowadzimy ją na terenie przewidzianym do rozbudowy parkingu przy cmentarzu. Gmina posiada decyzję na wycinkę 39 drzew. Więcej drzew nie będzie wyciętych – tłumaczy B. Bielecka.

Wg danych podanych przez gminę, na nowym parkingu będzie 49 miejsc postojowych, w tym 3 dla osób niepełnosprawnych. Łączna powierzchnia parkingu to 1737 m2.

Parking ma być ogólnodostępny, zarówno dla osób odwiedzających cmentarz, jak również osób korzystających z parku (m.in. uczestników zawodów sportowych) oraz osób odwiedzających wieżę widokową.

Wg deklaracji urzędników, budowa parkingu ma potrwać do końca kwietnia.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 Bogdano 2022-02-08 19:14
Przypomnę tylko to, co napisałem w poprzednim komentarzu pod artykułem "Karczowanie parku przy cmentarzu." z dnia 03.02.2022 r. Decyzja o lokalizacji powiększenia parkingu była błędna. Powięszony parking powinien znajdować się po drugiej stronie, czyli po przeciwnej niż teren, na którym wycięto drzewa. Widocznie obecni radni nie myślą perspektywicznie i nie interesuje ich, co będzie za 8-10 lat. Chciałbym również przypomnieć, że za ok. 8-10 lat będzie brak miejsc na cmentarzu komunalnym.na pochówki w dostępnych jeszcze sektorach 27 i 28. Ale to już będzie zmartwienie nowego burmistrza i nowych radnych, którzy zdecydują o powiększeniu obecnego cmentarza lub lokalizacji nowego.
#2 Rob 2022-02-09 09:57
Słuszna decyzja, powiększenie parkingu jest pilnie potrzebne.
#3 sabot 2022-02-09 18:06
Burmistrz twierdzi, że jest miłośnikiem przyrody. Nie przekłada to się na czyny, gdyż za jego rządów w Słubicach wycięto najwięcej drzew (często zdrowych), w całej dotychczasowej historii naszego samorządu, Wycięto całą aleję klonów, lipy, wierzby, sosny i dęby na cmentarzu. A teraz wycinane są buki. Zapamiętajmy to przy kolejnych wyborach.
Parking w tym miejscu przyczyni się do zakorkowania cmentarza.
A swoją drogą, cóż to za projektant, który nie potrafi "wpisać" projektu w otoczenie, bez szkody dla tego terenu?
#4 Indiana 2022-03-04 19:09
A widzieliście jak przycięli drzewa wzdłuż 1 Maja ? :cry: Gałęzie podcięte u dołu a zostawiona korona u góry. Tylko czekać jak się połamią pod wpływem ciężaru liści na wiosnę. Obecny samorząd mocno nie lubi przyrody i zieleni.
#5 Indiana 2022-03-04 19:11
Resztę dokończą bobry :P

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.