Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Podpisanie umowy

Wracamy do tematu przebudowy ul. Kopernika w Słubicach, o którym pisaliśmy już parokrotnie. Gmina Słubice podpisała właśnie umowę z firmą Eurokop. Prace rozpoczną się niebawem i potrwają do października br. 

O planach dotyczących przebudowy tej ulicy pisaliśmy  w czerwcu 2021 roku (ZOBACZ).

Dziś wiemy już znacznie więcej. Jako pierwsze zostanie przebudowane skrzyżowanie z ul. Mickiewicza, a następnie zmodernizowany będzie 400-metrowy odcinek drogi, od skrzyżowania do ostatniego budynku przed przedszkolem Jarzębinka.

Przebudujemy też kanalizację deszczową, chodniki, zjazdy na posesje, przy drodze staną nowe, energooszczędne lampy, powstaną nowe miejsca parkingowe i zbudujemy bezpieczne przejście dla pieszych – wylicza burmistrz Mariusz Olejniczak.

Przy skrzyżowaniu z ul. Wawrzyniaka powstanie tzw. podwyższone przejście dla pieszych. Jak tłumaczą urzędnicy, takie rozwiązania są stosowane w wielu miastach i łączą zalety progu zwalniającego i przejścia dla pieszych. Miejsce to zostanie dodatkowo oświetlone.

Cała modernizacja ul. Kopernika to duża inwestycja, dlatego została podzielona na dwa etapy. Pierwszy rusza lada moment i potrwa do października. Przebudowa drugiego odcinka drogi jest zaplanowana na przyszły rok.

Na pierwszy etap gmina przeznaczyła 5,1 mln zł. Pieniądze na ten cel zostały zarezerwowane w budżecie, ale gmina jeszcze w ubiegłym roku złożyła wniosek o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Dotacja ma wynieść 50 proc. wartości inwestycji. – Obecnie czekamy na rozstrzygnięcie – mówi burmistrz.

Prace w ramach pierwszego etapu poprowadzi firma Eurokop. Dzisiaj w Urzędzie Miejskim w Słubicach została podpisana stosowna umowa. Swoje podpisy na dokumentach złożyli M. Olejniczak oraz prezes Eurokop Mariusz Prażanowski.

Niebawem ruszą prace budowlane, a to będzie wiązać się ze sporymi utrudnieniami dla kierowców i pieszych. – Na bieżąco będziemy informować o planowanych pracach, ograniczeniach i wyznaczonych objazdach, żeby ta inwestycja była jak najmniej uciążliwa dla mieszkańców – zapowiada burmistrz.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 sabot 2022-02-09 17:34
Tylko pogratulować Eurokopowi, która to już inwestycja w gminie? A może nie warto liczyć, bo przypuszczalnie większość. Zaczyna to wyglądać jak spłacanie "długu wyborczego" względem tej firmy z naszych podatków? Miejmy nadzieję, że na środku ulicy nie wyrośnie jakiś słup, jak kiedyś na ścieżce rowerowej, na "słubickich wałach".
#2 damcio 2022-02-09 18:50
Park im. Eurokopu (chyba będzie, bo jeszcze oficjalnej nazwy to nie ma)
to może by i tak na skrzyżowaniu Kopernika z Wawrzyniaka (dawniej Ociepki) wybudować rondo im. Eurokopu? :-*
#3 Indiana 2022-03-04 18:59
A Pani Wice tam czasami nie pracowała?

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.