Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Park

Dzisiaj jeden z czytelników wybrał się spacerkiem na cmentarz komunalny. Przesłał do naszej redakcji zdjęcie, na którym widać wycięte drzewa i konary.

Czy prowadzone prace mają związek z jakąś inwestycją, np. budowaną w pobliżu wieżą widokową, a może powód jest zupełnie inny, np. chodzi o prace porządkowe?

Teren należy do gminy Słubice, zapytamy więc o szczegóły rzecznika prasowego.

---

AKTUALIZACJA

Wycinka ma związek z budową parkingu. Więcej informacji TUTAJ.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 Bogdano 2022-02-06 14:49
Dzisiaj byłem na cmentarzu komunalnym w Słubicach i potwierdzam, że po lewej stronie od głównego wejścia na cmentarz prowadzone są jakieś prace. Na powierzchni parkowej o wymiarach ok. 50 x 30m zostały wycięte wszystkie drzewa liściaste. Pozostały tylko korzenie po ściętych drzewach i ścięte drewno. Brak jest tablicy informacyjnej, jakie i przez kogo są tam prowadzone prace. Nie wiadomo również, czy drzewa bedą nadal wycinane wzdłuż ogrodzenia cmentarnego. Przy końcu parkingu znajduje się ok. 20 palet z betonowymi płytkami o wymiarach ok. 75 x 20 x 5 cm. Myślę, że betonowe płytki zostaną ułożone wzdłuż drogi (w lewo skos od parkingu) prowadzącej do budowanej wieży widokowej Kleista. Nie wiem, jaki cel ma wycięcie tych drzew na tym obszarze i kto podjął taką decyzję. Jeżeli teren ten ma być przeznaczony na powiększenie parkingu, to moim zdaniem jest to błędna decyzja, gdyż obecny parking najbardziej jest zapełniony samochodami tylko w okresie 1. listopada. Jeżeli obecny parking ma być powiększony, to powinien znajdować się po drugiej stronie, czyli po przeciwnej niż teren, na którym wycięto drzewa. Jeżeli natomiast drzewa obok cmentarza są wycinane na powiększenie cmentarza komunalnego w Słubicach, to pochwalam wydanie decyzji o wycince drzew na obszarze przyległym do cmentarza, gdyż za ok. 8-10 lat będzie brak miejsc na pochówki w dostępnych jeszcze sektorach 27 i 28.
#2 Rob 2022-02-07 18:06
Parking też koniecznie trzeba powiększyć , często brakuje miejsca do uczestników uroczystości pogrzebowych.
#3 Redakcja Słubice24.pl 2022-02-08 15:51
Mamy odpowiedź z urzędu. Wycinka ma związek z budową parkingu.

Więcej informacji tutaj: slubice24.pl/wiadomosci/aktualnosci/18343-wycinka-drzew-obok-cmentarza-gmina-wyjasnia-to-pod-nowy-parking

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.