Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Drogówka

Nowy taryfikator mandatów podwyższył kary za rażące naruszenia przepisów drogowych. Przekonał się o tym rowerzysta, którego skontrolowała słubicka drogówka. Mężczyzna był pijany za co otrzymał sowity mandat.

Do zdarzenia doszło 7 lutego na jednej z dróg na terenie gminy Cybinka. Kontrola wykazała, że rowerzysta miał blisko 2 promile alkoholu we krwi. Za taki „wyczyn” otrzymał od mundurowych 2500 zł mandatu. Jazda rowerem okazała się dla niego kosztowniejsza niż sam… rower.

- W trakcie działań „trzeźwość” policjanci Wydziału Ruchu Drogowego poddają badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu nie tylko kierujących pojazdami mechanicznymi, ale również kierujących innymi pojazdami, w tym rowerzystów – wyjaśnia aspirant Agnieszka Kaczmarek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Słubicach.

 Jak tłumacza policjanci, wszystkie tego typu kontrole służą  zwiększeniu bezpieczeństwa na drogach. - Już widać, że w wielu miejscach kierowcy bardziej kontrolują prędkość z jaką się poruszają  i stronią od niebezpiecznych zachowań na drogach – dodaje A. Kaczmarek.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 Valhalla 2022-02-08 17:25
jestem za karaniem pijanych uczestników ruchu... ale warto przy tym używać też głowy.
#2 belinis 2022-02-09 13:22
Wystarczyło spuścić powietrzę z opon albo pomóc w bezpiecznym dotarciu do domu. 2500zl to przegięcie pały..
#3 SMJJ 2022-02-18 15:23
Taki mandat może być wyrokiem na delikwenta - nie chcę nic mówić bo z prawem się , niestety, nie dyskutuje , ale życzę tym, którzy tak odważnie ingerują w ludzkie życie , żeby stanęli kiedys w podobnej sytuacji, I żadne tłumaczenie, że takie jest prawo i inne dyrdymały mojej opinii o tych ludziach w mundurkach nie zmieni. Wstyd ! Stajecie takimi działaniami przeciwko własnemu społeczeństwu.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.