Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
ul. Kopernika

Kilka dni temu pisaliśmy o remontach dróg planowanych przez gminę Słubic. Na liście nie było ul. Kopernika, o którą upomniało się wielu mieszkańców. Burmistrz Mariusz Olejniczak poinformował, że jej remont również jest zaplanowany. 

O rozpoczynających się remontach pisaliśmy TUTAJ. Pod naszym postem na Facebooku internauci pytali o ul. Kopernika. Burmistrz szybko odpowiedział.

- Pamiętam o tej ulicy. Otóż prace przygotowawcze nad przebudową i remontem ulicy Kopernika rozpoczęliśmy już dawno i dziś cała dokumentacja projektowa i wraz z pozwoleniem na budowę jest już w naszych rękach – napisał na swojej stronie.

Burmistrz wyjaśnił, dlaczego przygotowania zabrały tyle czasu. – Podeszliśmy do tematu kompleksowo. Chcemy zrobić to raz a dobrze. Ulica wymaga położenia nie tylko nowej nawierzchni, co jest przeważnie najprostszym zabiegiem. Planujemy całkowitą modernizację tej ulicy – tłumaczy M. Olejniczak.

Co konkretnie będzie zrobione w ramach zapowiadanej modernizacji? – Przebudowa ciągów pieszych, wzniesione skrzyżowania, aby zwiększyć bezpieczeństwo, nowe oświetlenie, a także odprowadzenie wód deszczowych, które od lat dają się we znaki mieszkańcom i użytkownikom drogi – wylicza burmistrz.

Cała inwestycja ma kosztować 10 mln zł. Gmina uzyskała już pozwolenie na budowę, a jeszcze w tym roku ma być rozpisany przetarg. - Prace podzielimy na etapy, tak by finalnie ul. Kopernika od skrzyżowania z ul. Mickiewicza aż do wału przy ul. Szczecińskiej została kompleksowo zmodernizowana – wyjaśnia M. Olejniczak. Wg jego zapowiedzi start pierwszych robót planowany jest w przyszłym roku.

Do tematu będziemy wracać.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 damcio 2021-06-24 08:23
w końcu jakieś dobre info
#2 Zafiras 2021-06-25 01:47
Burmistrz zapowiada remont ulicy i oczywiście wycinkę drzew.Tylko że na ul.Kopernika niema drzew. Więc zamiast wycinki w projekcie są nowe nasadzenia. To byłby piękny gest ze strony Burmistrza,gdyby całą ulicę obsadził drzewami.
#3 skubany75 2021-06-25 10:22
to ja jeszcze włodarzom przypomnę, że na skrzyżowaniu ulic Kopernika i Szamarzewskiego jest podwórko z garażami. macie tam państwo przykład totalnego syfu w centrum miasta. od lat mieszkańcy i właściciele garaży apelują o zrobienie porządku z nawierzchnią tego podwórka. zimą wszyscy toną tam po kolana w błocie, aktualnie leży tam od dwóch tygodni gałąź złamana podczas burzy, blokująca przejazd i nie ma komu posprzątać. sugeruję przy okazji remontu wysłać równiarkę, która w dwie godziny zrobi tam porządek, następnie wysypać drobnym gruzem betonowym i ubić. dzień roboty i macie temat załatwiony na lata.
tak tylko gwoli przypomnienia, bo potem palicie frana, że nie mieliście informacji od społeczeństwa.

a te remonty spoko, tak trzymać ;)
#4 Grzegorz123 2021-06-25 20:18
skubany75
Popieram tam na wjeżdżając na teren garaży można miskę olejową w aucie urwać a jak popada to nie idzie tam przejść kałuże takie po same jaja :sad:

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.