Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Konfederacja Słubice

W naszym mieście będzie plac poświęcony pamięci Żołnierzy Wyklętych. Rada Miejska w Słubicach zadecydowała o tym podczas dzisiejszej sesji.

O powstanie placu Żołnierzy Wyklętych (chodzi o skwer przy zbiegu ulic Konopnickiej, Reja i Podchorążych - ZOBACZ MAPĘ) zabiegało wielu mieszkańców, na czele z radną powiatową Krystyną Skubisz. To właśnie ona w marcu br. wysłała do burmistrza Mariusz Olejniczaka prośbę o rozpoczęcie inicjatywy uchwałodawczej (ZOBACZ).

W międzyczasie zbieranie podpisów w tej sprawie zainicjowali aktywiści skupieni wokół słubickiego klubu Konfederacji (inicjatywę poparł m.in. poseł tej partii Krystian Kamiński). Ale wśród słubiczan nie brakowało także głosów sprzeciwu. Głośno o swoich wątpliwościach mówił m.in. wicestarosta Robert Włodek. Więcej o tym pisaliśmy TUTAJ.

Podpisana przez kilkaset osób petycja trafiła na biurko burmistrza, a następnie pod obrady Rady Miejskiej w Słubicach. Głosowanie odbyło się 29 kwietnia. Za przyjęciem nazwy było 9 radnych, 3 przeciw, a 3 wstrzymało się od głosu. Kto i jak głosował można zobaczyć TUTAJ.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 Daro33 2021-04-29 18:51
Podpisałem się pod tą petycją i nie żałuję, ale... Ale.. Wnioskuję że będzie on usytułowany zaraz obok ulicy Papcia Chmiela hahahah :D
#2 Jurm 2021-04-29 19:31
Wiadomo-komuchy przeciwko.
#3 Bogdano 2021-04-29 21:11
Do 9-ciu słubickich radnych: Cholewczyński Grzegorz, Dutkiewicz Waldemar, Grabowski Józef, Jasiewicz Bernard, Sadowski Jarosław, Skalniak Maria, Zalisz Piotr, którzy podjęli taką decyzję w sprawie wymienionego placu. Podejmując taką decyzję, "napluliście w twarz" ofiarom cywilnym tzw. żołnierzy wyklętych. Dzięki waszej niewiedzy, PiS i narodowcy mają się w Słubicach coraz lepiej. Ciekawe, ilu z was zostanie wybranych na radnego/radną w najbliższych wyborach?
#4 Jurm 2021-04-30 11:36
Do Bogdano: za dużo TVN-u 24 i Wyborczej-za mało nauki.
#5 sabot 2021-04-30 14:16
Jak to się stało, że wśród radnych mamy aż tak wielu zwolenników Konfederacji i ich nacjonalistycznych poglądów. Pod petycją podpisało się ok. 500 osób i szybko została podjęta uchwała zgodnie z ich wolą. Po raz kolejny widać, że radni nie głosują w imieniu swoich wyborców. Kolejny raz nie zapytano się mieszkańców o ich zdanie, np w ankiecie. Petycje mieszkańców i dziewczynki, dotyczące niewycinania drzew (ul. Jagiełły, Mieszka I ok. 160) oraz dotyczące ul. Folwarcznej - ok. 630, pod którymi podpisało się znacznie więcej osób, nie znalazły posłuchu w radzie. Wystarczyło tylko kilka podpisów - 10, pod wycinką lip na ul. Mieszka I, by czym prędzej wyciąć zdrowe drzewa. Dziwnym trafem wycięte zostały lipy przy domach wybudowanych w latach 70 u.w. znacznie odsunięte od linii drzew. Natomiast przy przedwojennych zostały zachowane, a korzenie nie uszkadzają ich fundamentów. Ponieważ mieszkańcy nie mogą liczyć na radnych, czekamy teraz na ruch w-ce starosty. Panie R. Włodek oczekujemy działań w tym temacie, zaskarżenia uchwały, a nie tylko publicystyki.
#6 Bogdano 2021-04-30 19:55
do Jurm: Proszę zapoznać się z moim drugim komentarzem po artykułem "Czy w Słubicach powstanie plac poświęcony żołnierzom wyklętym? Radni powiatowi złożyli wniosek do burmistrza." z dnia 18 marca 2021 r.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.