Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Szkoła Kunowice

Po niedawnym zdarzeniu drogowym pod szkołą w Kunowicach, gdy omal nie doszło do potrącenia dwóch kobiet, wróciła dyskusja na temat poprawy bezpieczeństwa w tej miejscowości. Pojawiły się różne pomysły i propozycje. O zdanie zapytaliśmy także burmistrza Słubic Mariusza Olejniczaka.

Przypomnijmy, 7 października z zatoczki autobusowej przed szkołą wyjechało auto, które wymusiło pierwszeństwo na jadącym główną drogą innym pojeździe. Prowadząca samochód kobieta, aby uniknąć zderzenia wjechała na chodnik, którym akurat szły dwie nauczycielki. Samochód minął je o centymetry, ale jedna z kobiet upadając doznała złamania ręki.

Więcej o zdarzeniu pisaliśmy TUTAJ. Tam też znajdziecie film wideo zawierający nagranie ze szkolnego monitoringu, na którym widać całą sytuację.

Dyskusja o bezpieczeństwie

Pod postem z filmem (ZOBACZ) rozgorzała dyskusja na temat poprawy bezpieczeństwa w miejscowości. Swoje pomysły przedstawił w rozmowie z naszą redakcją dyrektor szkoły Arkadiusz Kokociński, który postuluje m.in. ograniczenie prędkości do 40 km/h, postawienie sygnalizacji świetlnej czy budowę ronda.

O zdanie zapytaliśmy także burmistrza Słubic Mariusza Olejniczaka. - Sprawa bezpieczeństwa przy szkole w Kunowicach jest dla mnie bardzo ważna i kluczowa, dlatego już w ubiegłym roku spotykałem się w tym temacie z radą sołecką Kunowic i dyrektorem Zarządu Dróg Wojewódzkich, pod który podlega droga – mówi burmistrz.

Chodnik i światła

Efektem tych rozmów to m.in. budowa chodnika, który będzie prowadzić do szkoły. Gmina Słubice dołoży do niego 50 proc. potrzebnej kwoty. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

- Z inwestycją wiąże się też budowa bezpiecznego przejścia przy szkole z sygnalizacją świetlną. Bardzo o to zabiegamy i liczymy na przychylność w tym temacie zarządu woj. lubuskiego oraz przeznaczenie na ten cel pieniędzy – wyjaśnia burmistrz.

Zabiegają o rondo

A co z pomysłem ronda przed Kunowicami, którego powstanie było zapowiadane jeszcze w trakcie budowy ronda przy hotelu Horda? (ZOBACZ) - Sprawa jest cały czas aktualna, zabiegamy o tę inwestycję w ZDW. Jeśli będzie trzeba, gmina weźmie na siebie koszty wykonania dokumentacji technicznej – podkreśla M. Olejniczak.

Nowy parking w miejsce starej szkoły

To jednak nie wszystko. Zmiany będą także wokół samej szkoły. Wszystko dzięki planowanej przez gminę rozbudowie kunowickiej podstawówki.

- Gdy powstanie nowa szkoła wówczas w miejscu starej wybudujemy bezpieczny parking. Na to trzeba jednak nieco poczekać. Obecnie jesteśmy na etapie przetargu – podsumowuje burmistrz.

Realizacji zapowiadanych rozwiązań będziemy się przyglądać. Do tematu wrócimy.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.