Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Szkoła

Kolizje i niebezpieczne zachowania kierowców to dla mieszkańców Kunowic chleb powszedni. 7 października doszło do kolejnego z nich. Uciekające przed zderzeniem auto wpadło na chodnik i prawie potrąciło idące do szkoły nauczycielki.

Wszystko działo się rano przed godz. 8, w czasie, gdy pod szkołą ruch jest największy. Rodzice odwożą dzieci do szkoły, wiele osób udaje się do pracy, jest sporo ciężarówek, a główna ulica (droga wojewódzka nr 137) przypomina autostradę.

Jak doszło do zdarzenia? Jedna z wyjeżdżających z zatoczki autobusowej mam nie zauważyła jadącego główną drogą innego pojazdu i wymusiła pierwszeństwo. Oba pojazdy uniknęły zdarzenia, ale na skutek manewru to drugie auto (również prowadzone przez kobietę) wpadło na chodnik, którym akurat szły do szkoły dwie nauczycielki. Kobiety uskoczyły przed hamującym pojazdem dosłownie w ostatniej chwili, ale jedna z nich z impetem uderzyła w sąsiednie ogrodzenie. Trafiła do szpitala, gdzie okazało się, że ma złamaną rękę.

Sytuacja poruszyła mieszkańców, którzy od dawna domagają się zmian w organizacji ruchu na drodze przebiegającej przez Kunowice.

- Moim zdaniem przydałyby się rozwiązanie, które spowolni prędkość aut wjeżdżających do naszej miejscowości z obu stron. Mogą to być np. światła, niewielkie rondo czy wysepki – mówi Arkadiusz Kokociński, dyrektor szkoły w Kunowicach.

Jego zdaniem brakuje też znaków informujących kierowców o tym, że znajduje się tu szkoła. – W rejonie szkoły dobrym pomysłem byłoby też ograniczenie prędkości do 40 km/h, a zatoczka autobusowa mogłaby być jednokierunkowa, z wjazdem i wyjazdem tylko z jednej strony – postuluje dyrektor.

Problem bezpieczeństwa mieszkańców Kunowic wraca jak bumerang. Także przy okazji korków, które pojawiają się w miejscowości po każdym większym niemieckim święcie.

Gmina Słubice we współpracy z Zarządem Dróg Wojewódzkich chce wybudować przed Kunowicami rondo (pisaliśmy o tym TUTAJ), ale zdaniem samych mieszkańców to za mało, aby na terenie miejscowości było bezpiecznie.

Zapytamy burmistrza Słubic Mariusza Olejniczaka, czy i co zamierza zrobić w tej sprawie. Do tematu będziemy wracać.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 Rob 2020-10-08 07:56
Kobieta, która prowadziła to auto powinna być poddana badaniom. Policja musi to wyjaśnić, nikt normalny nie wjeżdża nagle na chodnik, po którym idą piesi. Żadne ronda w Kunowicach nie są potrzebne. Postawić tam radary na stałe i kasować piratów.
#2 ja28rek 2020-10-08 08:50
Widać że około 70km/h jechało te auto. I pytanie dlaczego przy szkole nie ma ograniczenia 40km/h jak wszędzie w Słubicach?
#3 matkapolka2 2020-10-08 09:39
zdecydowanie zgadzam sie z dyrektorem, koniec trzeba spowolnic centrm miejscowosci, ale prosze też pomyśleć co wokół szkoły, koniecznie trzeba porządny parkign i mądra organizcje ruchu bo teraz to mamy wolna amerykanka i cud że dopiero teraz taka akcja, bedą kolejne jak sie nic nie zmieni
#4 gallanonim z galii 2020-10-08 12:38
Odwracacie uwagę od corocznych ataków na szkoły i przedszkola organizowanych przez policyjną lewacką bojówkę! zastraszają dzieci! jakoś nie okazujecie oburzenia. Natomiast komentujecie fake newsy i fotomontaże którymi was karmią. Nawet protokół z tego przedstawienia nie pozostał na policji, żadnych danych osób biorących udział w tym przedstawieniu, nie mają zagubili.
#5 Rob 2020-10-08 17:52
@gallanonim: O czym ty piszesz ? co to jest policyjna lewacka bojówka ?? serio nie wiem, a wydarzenie w Kunowicach jest przecież nagrane na filmie, wiec niby jaki to fake news ?
#6 gallanonim z galii 2020-10-09 06:31
To jest temat ostatnich dni: ,,Walka z faszyzmem,, wśród przedszkolaków!to nie ponury żart!Lewicowe bojówki rozpoczęły szturm na szkoły i przedszkola! terroryzowanie dzieci i młodzieży szkolnej trwa!Kolejne fałszywe alarmy w placówkach edukacyjnych. slubice24.pl/wiadomosci/aktualnosci/16480-kolejne-falszywe-alarmy-w-placowkach-edukacyjnych-tym-razem-w-sp1-i-misiu-uszatku
#7 cinek88 2020-10-12 13:24
Jeden widzi rozpędzone auto do min. 70km/h a inny wysyła kierowcę na badania i tak się zastanawiam czy żaden z was nie widział że to samochód wyjeżdżający z parkingu wymusił pierwszeństwo zajeżdżając prawidłowo jadącemu Autu drogę ?! Czego konsekwencją był nieszczęśliwy wjazd na chodnik?! Dziwne podejście macie i nie wiem, czy znajomi, czy rodzina, czy brak dobrej woli? Z poszkodowanego chcecie, zrobić sprawcę wypadku. Dziwne...

Przy szkole powinien lub musi stanąć na stałe fotoradar, wtedy każdy będzie spuszczał nogę z gazu, innego wyjścia na ułańską fantazje niektórych naszych rodaków nie wiedzę. Dziękuje

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.