Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Ekospacer

Za nami pierwszy #trashchallenge w Słubicach, który zorganizowali członkowie stowarzyszenia Polska 2050. Efekty ich ekospaceru to kilkanaście worków zebranych śmieci i – co najważniejsze – wysprzątany teren wokół wału przy ul. Nadodrzańskiej.

#trashchallenge, czyli „śmieciowe wyzwanie” to ogólnopolska akcja, za którą stoi stowarzyszenie Polska 2050 powołane przez niedawnego kandydata na prezydenta Szymona Hołownię. Jej członkowie sprzątają różne zakątki Polski, zachęcając do tego także lokalną społeczność.

Organizacja działa także w Słubicach, a jej liderzy – Jacek Kotuła i Mariola Gepperth – postanowili wysprzątać jeden z najbardziej zaśmieconych rejonów naszego miasta – tereny wokół wałów przeciwpowodziowych na ul. Nadodrzańskiej.

- Nasz ekospacer miał miejsce 10 października. W akcji uczestniczyło 12 osób związanych ze stowarzyszeniem, ich rodziny i przyjaciele, nawet z Zielonej Góry, oraz mieszkańcy Słubic, którym czystość naszego miasta leży na sercu – opowiada J. Kotuła.

Swoją pomoc sprzątającym zaoferował także burmistrz Słubic Mariusz Olejniczak. Zaopatrzył ich w potrzebne materiały, przede wszystkim rękawiczki, worki, maseczki i płyny do dezynfekcji. Do podstawionego kontenera trafiło aż 15 worków odpadów, głównie szklanych butelek, zużytego sprzętu AGD oraz części wyposażenia mieszkań.

Śmieci jest jednak bardzo dużo, dlatego organizatorzy nie chcą poprzestać na jednym sprzątaniu. Wg ich deklaracji, podobne akcje będą odbywać się cyklicznie, raz w miesiącu. - Bardzo liczymy na innych mieszkańców, których zapraszamy już teraz na kolejny ekospacer w listopadzie. O dokładnym terminie jeszcze poinformujemy – zapowiada J. Kotuła.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.