Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Chodnik w Kunowicach

Ważna wiadomość dla mieszkańców Kunowic! Zarząd Dróg Wojewódzkich, do którego należy biegnąca przez miejscowość droga krajowa nr 137, ogłosił przetarg na budowę chodnika. Gmina Słubice będzie partycypować w kosztach - radni zdecydowali, żeby przekazać 150 tys. zł na tę inwestycję.

Chodzi dokładnie o ok. 300 metrowy odcinek, od skrzyżowania ul. Słubickiej z Zieloną do skrzyżowania z Jeziorną (na wysokości sklepu ogrodniczego). – Zabiegaliśmy o chodnik przy tej ulicy myśląc między innymi o dzieciach, które mieszkają w okolicy i pieszo chodzą do szkoły – mówi burmistrz Słubic Mariusz Olejniczak.

Budowa chodnika pozostaje jednak w gestii Zarządu Dróg Wojewódzkich. Jeszcze w ubiegłym roku burmistrz spotkał się z dyrektorem ZDW Pawłem Tonderem i zadeklarował, że gmina jest gotowa partycypować w kosztach, żeby tylko chodnik powstał jak najszybciej.

Wraz z końcem wakacji sprawa nabrała tempa. 15 września Zarząd Dróg Wojewódzkich ogłosił przetarg, a 24 września podczas sesji Rady Miejskiej w Słubicach, zapadła decyzja o przekazaniu z budżetu gminy 150 tys. zł na cel. Pieniądze trafią do Urzędu Marszałkowskiego, któremu podlega ZDW

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, chodnik przy ul. Słubickiej powstanie jeszcze w tym roku. Firma, która wygra przetarg, będzie miała 2 miesiące na realizację inwestycji od momentu podpisania umowy.

 
 
 
 
 
 
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.