Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Kolejny mural przyozdobił nasze miasto. Tym razem ekipa z Art Garage upiększyła budynek przy ul. Żeromskiego. Na murze obiektu pojawił się napis „I LOVE SŁUBICE”.

i love
Mural spodobał się wielu słubiczanom

Murale to coraz popularniejszy sposób na ożywienie miejskiej przestrzeni. Upodobali ją sobie również członkowie grupy Art Garage, którzy już parokrotnie dali poznać słubiczanom swoje artystyczne zdolności.

To oni byli autorami słynnego plakatu z Jurkiem Owsiakiem, który zawisł na fasadzie dawnego Kina Piast (ZOBACZ). W kwietniu tego roku stworzyli z artystami z Niemiec mural przedstawiający koguta – symbol Słubic i Frankfurtu (ZOBACZ). A w lipcu pokolorowali śmietniki na terenie Słubic (ZOBACZ).

i love_slubice_009
I LOVE SŁUBICE na nadodrzańskiej plaży

Z dużym aplauzem spotkał się także ich happening na odrzańskiej plaży, na której z kamieni ułożyli biało-czerwony napis „I LOVE SŁUBICE”. I to właśnie on posłużył im jako inspiracja kolejnego dzieła.

Na murze budynku przy ul. Żeromskiego, tuż obok restauracji Pizza Patrol, przedstawili go w formie muralu. Napis zrobił furorę w internecie i bardzo przypadł do gustu słubiczanom, którzy chętnie zaczęli robić sobie przy nim selfie.

i love_2
Artyści w trakcie pracy

Nie każdy może pamięta, ale autorem i propagatorem tego hasła był słubiczanin Łukasz Kozłowski, pomysłodawca takich akcji społecznych jak Pasjonada 2.13 czy Kalendarz Miastoczułych, a także założyciel facebookowego profilu o tej samej nazwie - KLIKNIJ.

- Jak zobaczyłem mural, to wróciły wspomnienia – opowiada Ł. Kozłowski. - Napis "zadebiutował" w 2013 roku w postaci przypinki właśnie podczas Pasjonady. Pamiętam, że za własne pieniądze zamówiłem sto sztuk i "rozeszły" się w oka mgnieniu. I potem ten napis w różnej formie ewoluował w przestrzeni publicznej z czego bardzo się cieszę – dodaje.

A jak wam się podoba nowe dzieło ekipy Art Garage? Dajcie znać w komentarzach.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 korale 2019-11-11 16:43
Art
Garage czy to wasza sprawa te grafitti
na garażach


parę dni temu. Wszystkie garaże pomalowane w drugiej alejce na Niepodleglosci jako akt wandalizmu?
#2 dobs07 2019-11-11 19:19
Korale w jaki sposób połączyłeś fakty ,bo mamy w nazwie garage ?czy bo używamy tez sprayu ? Niestety to błędny trop to nie nasze dzieła ???? pozdrawiamy ekipa ART GARAGE ????
#3 korale 2019-11-12 15:13
Sugerowałam sie czasem kiedy powstał mural i bez azgroly na garazach. Sorry.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.