Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Czy wzdłuż drogi krajowej nr 31 powstanie ścieżka rowerowa? Do dyrektora oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad w Zielonej Górze trafiła petycja w tej sprawie, którą podpisało 1200 osób. Teraz ruch po stronie drogowców.

sciezka rowerowa_2

Niedawno pisaliśmy o inicjatywie grupy mieszkańców Drzecina, którzy chcieliby, aby wzdłuż drogi krajowej nr 31 przecinającej ich miejscowość powstała ścieżka rowerowa (ZOBACZ).

Mieszkańcy zadziałali bardzo szybko – od pomysłu przeszli do czynów. Napisali petycję, pod którą podpisało się aż 1200 osób. Jak podkreślają inicjatorki akcji – Anna Ginter, Monika Filip oraz Ilona Nowaczewska - teraz wszyscy ściskają kciuki i liczą na pozytywne załatwienie sprawy.

Petycja ta trafiła m.in. na biurko burmistrza Słubic, ale przede wszystkim została wysłana do Zielonej Góry, do tamtejszego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad, która zarządza wspomnianą drogą.

Co na to jej szef, Marek Langer? Zapytaliśmy go o szanse powodzenia tej inicjatywy. Jak tylko otrzymamy odpowiedź, damy znać.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 sabot 2019-11-10 14:37
Cenna inicjatywa, widać że mieszkańcy wsi potrafią się zmobilizować, czego nie można powiedzieć o mieszkańcach Słubic w sprawach dla nich istotnych, obwodnica, kino, stadion, pływalnia itp. Jak pamiętam, taka ścieżka miała powstać na nowo budowanym wale przeciwpowodziowym sięgającym aż do Drzecina. Może ta petycja przyczyni się do dokończenia wału.
#2 sabot 2019-11-10 14:56
A jeszcze jedno, z funduszy UE budują już ścieżkę rowerową od Szczecina aż do Czech. Trasa ma się nazywać blue-velo. Pisano o tym tutaj: www.rowery.wzp.pl/blue-velo, a w lubuskim tu zielonagora.wyborcza.pl/zielonagora/7,35182,24751115,blue-velo-i-tysiace-kilometrow-tras-dla-rowerzysty.html. Warto w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego popytać o ten projekt, być może trasa została skorelowana z budową ścieżki na wale. Przecież nie musi ona prowadzić wzdłuż drogi do Drzecina, wśród spalin.
#3 Redakcja Słubice24.pl 2019-11-12 13:54
@sabot: o wspomnianej przez Ciebie trasie Blue Velo pisaliśmy już w kwietniu ubiegłego roku.

LINK: slubice24.pl/wiadomosci/aktualnosci/12264-trasa-rowerowa-polaczy-nadodrzanskie-miasta

Mamy go na naszej redakcyjnej "tapecie" i na pewno będziemy pytać o jego realizację.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.