Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
W ręce funkcjonariuszy ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku wpadły kolejne cenne znaleziska. Tym razem ujawnili 29 rowerów i 15 nowych kompletów opon. Wszystkie były skradzione w Niemczech.

straz graniczna
Polsko-niemiecki patrol (fot. archiwum)

Niedawno informowaliśmy o nowych samochodach, jakie trafiły do wspólnych polsko-niemieckich placówek (ZOBACZ), teraz służący w nich funkcjonariusze informują o efektach swojej pracy.

wspolny rowery
Kradzione rowery były przewożone w busie

30 października zatrzymali na terytorium Polski Iveco, którym przewożono 15 nowych kompletów kół (60 szt. felg aluminiowych wraz z oponami) do BMW i Mini. Samochodem kierował 26-letni Polak, który nie miał przy sobie żadnych dokumentów potwierdzających, że to jest legalny zakup. - Powiedział jedynie, że koła miał przewieźć z Amsterdamu do Polski, za co dostał 1000 zł – mówi Joanna Konieczniak z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Funkcjonariusze SG ustalili, że felgi z oponami zostały skradzione w Niemczech. Ich wartość wycenili na ok. 90 tys. zł. Sprawę do wyjaśnienia przekazali słubickiej policji.

wspolne opony
W ręce pograniczników wpadło 15 kompletów kół do BMW i Mini

To jednak nie wszystko. 5 listopada, na terenie Niemiec, mundurowi zatrzymali do kontroli busa jadącego w stronę granicy, w którym znajdowało się 29 rowerów. I ponownie kierowca, 21-letni obywatel Ukrainy, nie miał przy sobie żadnych dokumentów potwierdzających legalne pochodzenie jednośladów.

Sprawę przejęli funkcjonariusze Policji Federalnej z Niemiec. Zabezpieczyli wszystkie rowery i teraz ustalają ich właścicieli.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.