Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

W ramach naszego cyklu spacerkiem po mieście zajrzeliśmy do rewitalizowanego parku przy Alei Niepodległości. Choć sama inwestycja jest już mocno opóźniona, to zachodzą tam kolejne zmiany. Jedna z nich jest widoczna po zmroku.

Wielu mieszkańców Słubic - zwłaszcza tych najmłodszych - z niecierpliwością czeka na otwarcie parku przy Alei Niepodległości. Termin oddania inwestycji wartej ponad 6 mln zł minął w lipcu. We wrześniu władze gminy tłumaczyły sytuację związaną z opóźnieniem - pisaliśmy o tym TUTAJ.

Niezależnie od podanych powodów, park nadal pozostaje nieukończony i jako plac budowy jest ciągle zamknięty dla mieszkańców. Ale widać kolejne kroki w jego modernizacji.

Wśród urządzeń do zabawy i ćwiczeń oraz alejek zostały zainstalowane oprawy oświetleniowe, które w ostatnim czasie podłączono do sieci energetycznej. Dzięki nim z parku będzie można korzystać również po zmroku. Zwiększy się także poziom bezpieczeństwa.

Do tematu modernizacji parku będziemy wracać.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 Lechita 2022-10-24 18:13
Wraz z rewitalizacją dobrym pomysłem by było nadać mu oficjalnie nazwę - Park Pionierów Słubic.
#2 Rob 2022-10-25 08:24
A co pionierzy Słubic mają wspólnego z tym parkiem ?
#3 Lechita 2022-11-02 17:43
To, że mówi się tak potocznie na ten park, oraz to, że warto by było jednak upamiętnić w jakiś sposób pionierów Słubic? Czy tylko będziemy Kleistów i innych pruskich oficerów upamiętniać?
#4 Zafiras 2022-11-05 01:14
Lechita,coś się uparł na nazwę parku? Prace zostaną ukończone,obiekt zostanie oddany do użytku, ogłosi się konkurs na wybór nazwy i będzie dobrze.. lepiej się przejdź remontowaną ul.Kopernika, ani jednego nowego drzewa. Burmistrz nie lubi przyrody w mieście.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.