Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Park przy al. Niepodległości

Park przy al. Niepodległości miał być otwarty w lipcu tego roku, ale prace budowalne stanęły. Inwestycja nie jest ukończona, a od wielu tygodni nic się nie dzieje. Co jest tego powodem? Zajrzeliśmy tam z naszym obiektywem.

Przypomnijmy, modernizacja parku to inwestycja gminy Słubice warta ponad 6 mln zł. Na obszarze liczącym 2,5 ha mają powstać liczne place zabaw dostosowane do wieku dzieci (w tym niepełnosprawnych), miejsca do uprawiania sportu, alejki do spacerowania, elementy małej architektury, toaleta.

Termin ukończenia inwestycji był zapowiadany z końcem lipca 2022 roku. Prace budowlane jednak stanęły. Mimo, że park jest ogrodzony i wstęp do niego jest zabroniony, to na jego terenie widać ślady obecności nieproszonych gości – zniszczone ogrodzenie, walające się śmieci, butelki po alkoholu. O tych problemach pisaliśmy już lipcu tego roku – ZOBACZ.

Urząd Miejski w Słubicach długo nie informował o powodach opóźnień w realizacji inwestycji, a mieszkańcy dopytywali, kiedy park zostanie ukończony. 5 września na stronie gminy Słubice ukazało się oświadczenie, w którym burmistrz Mariusz Olejniczak tłumaczy powody opóźnienia.

- Miałem nadzieję, że lato zakończymy wspaniałą imprezą w parku przy al. Niepodległości, który przebudowujemy z myślą o dzieciach i rodzinach. Niestety, producent urządzeń do zabaw nie był w stanie dostarczyć ich na czas. Obecna sytuacja geopolityczna spowodowała przerwy w łańcuchu dostaw i problemy z dostępnością urządzeń. Dlatego trzeba było wstrzymać tymczasowo część prac w parku przy al. Niepodległości. Prosimy mieszkańców jeszcze o chwilę cierpliwości. Robimy wszystko, żeby jak najszybciej zakończyć tę inwestycję – przekazał burmistrz.

A jak obecnie wygląda park? Poniżej zdjęcia wykonane przez naszych reporterów w ciągu ostatnich tygodni.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 damcio 2022-09-06 16:57
proszę wpisywać w komentarzach propozycje z
sumy jaką gmina dopłaci do tej inwestycji
moja jest taka że będzie to około jednego miliona
1.000.000 PLN
#2 Zenobiusz 2022-09-06 18:37
A niedokończony parking przy cmentarzu to też wina wojny na Ukrainie?
#3 Dr. Sommer 2022-09-06 19:46
Nie, parking to była wina zmiany klimatu a Wieża Kleista wina Covida 19.
#4 damcio 2022-09-20 19:49
"Niestety, producent urządzeń do zabaw nie był w stanie dostarczyć ich na czas."
A czy przez to że " producent nie był w stanie dostarczyć urządzeń do zabaw" to już nie można było rozkopywać jezdni przy Aleji Niepodległości w okresie wakacyjnym, gdzie ruch samochodowy i pieszy (dzieci i młodzież szkolna) był mniejszy?
W bzdury plecione przez szanownego pana burmistrza to już mało kto wierzy w naszym mieście

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.