Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Śmieci

Kojarzycie urokliwe pole słoneczników przy ul. Rzepińskiej? Pisaliśmy o nim w lipcu w ramach naszych „spacerkowych” publikacji. Niestety, to miejsce ma też swoje drugie oblicze. Zdecydowanie mniej atrakcyjne.

Pole znajduje się w okolicach ulicy Rzepińskiej, na wylocie ze Słubic w stronę osiedla Zielone Wzgórza i Kunowic. Przez wiele tygodni cieszyło oczy mieszkańców. Okres kwitnienia słoneczników już minął, pojawił się za to inny krajobraz – śmieciowy.

Nasza czytelniczka wybrała się na spacer w tamtą okolicę o wschodzie słońca i natknęła się na stertę porzuconych śmieci. – Zobaczcie. Takie miałam piękne widoki z rana. Pole przy słonecznikach... – napisała zasmucona do naszej redakcji.

Śmieci porzucono przy drodze gruntowej prowadzącej wzdłuż pola. Zostały już częściowe rozjechane. Zastanawiający jest ich charakter. Są to przede wszystkim odpady ogrodnicze: różnej wielkości doniczki i osłonki na rośliny. Są też uszkodzone miski i wiaderka, meble, a nawet karton po hulajnodze. Kto był tak bezczelny i porzucił je w tym miejscu...?

Poniżej zdjęcia oraz film udostępnione przez naszą czytelniczkę.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 Dr. Sommer 2022-09-30 12:39
Pani filmująca sobie kamerką drift urządziła.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.