Miłośnicy gry w palanta ze Słubic znowu dają o sobie znać. Postanowili zorganizować turniej, w którym zmierzą się drużyny z całej Polski. Cel to nie tylko dobra, sportowa zabawa, ale również pomoc Idze Czekalskiej, która walczy ze śmiertelną chorobą.
Co słychać u juniorów Polonii Słubice? Piłkarze odpoczęli już po ostatnim sezonie i rozpoczęli przygotowania do nowego. Na dobry początek wzięli udział w turnieju noworocznym, który wygrali. Czeka ich również seria sparingów.
Już 17 stycznia w lubuskich szkołach rozpoczynają się ferie zimowe. Przerwa potrwa dwa tygodnie. Przez ten czas dzieci będą mogły korzystać z atrakcji w ramach „Akcji zima” organizowanej przez gminę Słubice.
We wrześniu pisaliśmy o nowych zajęciach ruchowych dla dzieci i młodzieży – Motoric Traning. Organizatorzy oferuję poprawę ogólnej sprawności wśród uczestników. Właśnie ruszył nabór zimowy.
Udanie rozpoczęły nowy rok piłkarki ręczne UKS Jedynka Słubice. W ligowym z Czarnymi Żagań wygrały 40:14 i pokazały, że wciąż liczą się walce o zwycięstwo w Lubuskiej Lidze Młodziczek.
Wracamy do tematu sprzedaży hali sportowej przy ul. Piłsudskiego. W pierwszej połowie grudnia odbył się pierwszy przetarg, który nie zakończył się rozstrzygnięciem. Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji ogłosił więc kolejny.
Krajowe Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych, czyli popularne LZS-y, to ważna organizacja na sportowej mapie Polski. Od niedawna mamy w jej władzach swojego reprezentanta – Ryszard Chustecki został członkiem Rady Głównej LZS i powierzono mu funkcję sekretarza zarządu.
Ostatnie sukcesy Pauliny Dudek nie umknęły uwadze władzom Słubic. Burmistrz Mariusz Olejniczak zaprosił piłkarkę do urzędu i wspólnie ze swoimi współpracownikami pogratulował jej nominacji do grona 100 najlepszych piłkarek świata.
Lekkoatleci Lubusza Słubice mają za sobą kolejny udany występ, tym razem w Toruniu na Halowej Olimpiadzie Młodzieży „Lekkoatletyka dla każdego”. W stawce naszych reprezentantów najlepiej spisała się 9-letnia Amelia Marciniak, która uzyskała najlepszy czas w historii polskiej lekkoatletyki na dystansie 300 metrów w swojej kategorii wiekowej.
Za nami zawody Pucharu Polski w kolarstwie przełajowym. 19 grudnia do Słubic zjechali się najlepsi przełajowcy z całego kraju. Jak było? O tym w naszym materiale.
Więcej…