Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Olimpia As Słubice zagra z Elephantem Trzebiatów

Historyczny moment dla kibiców siatkówki w Słubicach. Nasze miasto doczekało się drużyny na ligowym poziomie. W pierwszym, inauguracyjnym meczu w 3 lidze siatkówki STS Olimpia As Słubice zmierzy się z zespołem SUS Travel Elephant Trzebiatów.

Powstanie zespołu to efekt współpracy dwóch klubów, pierwszoligowej Olimpii Sulęcin (w której gra m.in. słubiczanin Patryk Cichosz-Dzyga) oraz założonego w 2022 roku Asa Słubice. Więcej pisaliśmy o tym TUTAJ.

Niedawno informowaliśmy, że do rozgrywek ligowych na szczeblu wojewódzkim przystąpiły młodziczki Asa (ZOBACZ), teraz na parkiet wybiegną ich starsi koledzy. 3-ligowy As będzie bezpośrednim zapleczem 1-ligowego zespołu Olimpii, w którym będą ogrywać się rezerwy klubu oraz uzdolniona młodzież z naszego miasta i regionu.

Pierwszy, inauguracyjny mecz w 3 lidze odbędzie się 21 października o godz. 17:00 w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Słubicach (wejście od ul. Mieszka I). Wstęp wolny, zapraszamy do kibicowania.

---

Kto będzie reprezentować barwy STS Olimpia As Słubice w sezonie 2023/2024? Prezentujemy kadrę zespołu.

 • Andrzej Klepacki, nr 88, Górzyca, rozgrywający. Występował w 3 lidze w barwach zespołu Wena Kostrzyn nad Odrą
 • Tomasz Czapłon, nr 7, środkowy/atakujący, Zielony Bór. Doświadczony zawodnik, który grał na poziomie 3 ligi w zespołach z Rzepina, Kostrzyna nad Odrą i Gorzowa oraz w 2 lidze w zespołach z Gorzowa i Gubina.
 • Jakub Uller, nr 1 rozgrywający, Sulęcin. Grał w młodzieżowych zespołach Olimpii Sulęcin z roczną przerwą na naukę i granie w LO Mistrzostwa Sportowego w Świnoujściu oraz na poziomie 2 ligi w Olimpii Sulęcin
 • Radoslaw Machaj, nr 13, Lubniewice, środkowy. Dobry duch drużyny, dbający o atmosferę w szatni. Będzie to dla niego debiutancki sezon na poziomie 3 ligi.
 • Jakub Górski, nr 18,  Sulęcin, atakujący. Połowę życia trenował z sukcesami badmintona w Sulęcinie i Szkole Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej Porębie. Obecnie jest studentem AWF w Gorzowie i od 2 sezonów trenuje siatkówkę, grał na poziomie 3 ligi w Krzeszycach.
 • Andrzej Sas, nr 2, Sulęcin, przyjmujący. Uczył się grać w siatkówkę w młodzieżowych drużynach Olimpii Sulęcin oraz od starszych braci, z których jeden - Maciej jest profesjonalnym zawodnikiem znanym z występów w Pluslidze w barwach Cuprum Lubin. Andrzej reprezentował na poziomie 3 ligi drużynę z Gorzowa Wlkp.
 • Dawid Stegeman, nr 3, Sulęcin, libero. Siatkarskie szlify z sukcesami zdobywał w barwach młodzieżowych zespołów Olimpii Sulęcin, obecny sezon będzie pierwszym na poziomie 3 ligi.
 • Michał Cychowski, nr 15, Sulęcin, środkowy. Jest jeszcze juniorem i uczniem 2 LO w Gorzowie. Uczył się grać w siatkówkę w drużynach młodzieżowych Olimpii Sulęcin, reprezentował również w rozgrywkach młodzieżowych klub z Gorzowa. Dla Michała będzie to również pierwszy sezon w 3 lidze.
 • Arie Van Eijk, nr 23, Słubice, środkowy, junior. Zaczynał grać w siatkówkę w pierwszej grupie chłopców od której powstał pomysł założenia słubickiego stowarzyszenia. Arie siatkarskie szlify zbierał w Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla oraz w Liceum Ogólnokształcącym Mistrzostwa Sportowego w Pile i klubie UKS Joker Piła. Obecnie jest uczniem ULO w Słubicach.
 • Adrian Tama, nr 12, Zielona Góra, przyjmujący/atakujący. Siatkarskie szlify zdobywał w barwach zespołów młodzieżowych i drugoligowych w Międzyrzeczu oraz Świnoujściu.
 • Kacper Gaik, nr 4, Sulęcin, libero. Uczył się grać w siatkówkę w drużynach młodzieżowych Olimpii Sulęcin, obecny sezon będzie pierwszym na poziomie 3 ligi.
 • Paweł Garstka, nr 6, przyjmujący, Gorzów Wlkp. Wychowanek MMKS Maraton Świnoujście, 4 sezony w II lidze (SMS Police, KS Orzeł Międzyrzecz), student AWF Gorzów,  trener młodziczek w UKS SET Gorzów, z którą rywalizują słubiczanki w Lubuskiej Lidze Młodziczek
 • Kacper Myśliwy, nr 33, przyjmujący, Gorzów Wlkp. Pierwsze kroki w siatkówce stawiał w MMKS Maraton Świnoujście następnie w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Policach, gdzie grał w drugiej i trzeciej lidze oraz występował w finałach Młodzieżowych Mistrzostw Polski. Jego pierwszy seniorski klub to trzecioligowy UKS SET Gorzow Wielkopolski. Obecnie jest studentem trzeciego roku fizjoterapii AWF w Gorzowie  i trenerem piłki siatkowej młodzików w UKS SET Gorzów Wlkp.
 • Trenerzy: Łukasz Chajec i Paweł Dzyga.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.