Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
pokazowy mecz Olimpia Sulęcin - Netzhoppers Königs Wusterhausen

Siatkówka w naszym mieście ma się coraz lepiej! Niedawno powstały klub AS Słubice prowadzi treningi i szkolenie młodzieży, które odbywają się we współpracy z pierwszoligową Olimpią Sulęcin. 4 października będzie okazja zobaczyć tę drużynę w akcji podczas wyjątkowego meczu.

W hali Szkoły Podstawowej nr 2 w Słubicach sulęcinianie, grający w Tauron 1. Lidze, zmierzą się z niemieckim zespołem Netzhoppers Königs Wusterhausen, który występuje w 1. Bundeslidze.

- To będzie wielkie widowisko siatkarskie, zespołów z tak wysokiej półki jeszcze w naszym mieście nie było. Zapraszamy wszystkich do przyjścia na halę i kibicowania – cieszy się Radosław Kwiatkowski, prezes słubickiego AS-a.

Pokazowy mecz z udziałem polskich i niemieckich ligowców to jeden z elementów działań promocyjnych na rzecz klubu AS Słubice. Organizacja powstała na początku czerwca 2022 roku i szybko przyciągnęła w swoje szeregi młodych adeptów siatkówki.

Obecnie na treningi uczęszcza około 40 osób, głównie dzieci i młodzież, a zajęcia odbywają się we wtorki i czwartki w SP2 Słubice w godz. 18.00-20.00.

Same treningi to jednak nie wszystko, bo działaczom, po nieco ponad roku przygotowań, udało się zorganizować drużyny gotowe rywalizować w ligowych rozgrywkach.

- Po raz pierwszy w historii zgłosiliśmy zespół do wojewódzkich rozgrywek ligowych w kategorii młodziczki, rozgrywki te są eliminacją mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej – opowiada R. Kwiatkowski.  - W tym roku wystawimy również zespoły w rozgrywkach Kinder Joy of Moving, czyli mistrzostwach Polski w minisiatkówce w kategoriach dwójek, trójek oraz czwórek – dodaje nasz rozmówca.

AS Słubice ma być również formą zaplecza dla Olimpii Sulęcin. Dzięki współpracy obu klubów udało się wystawić i zgłosić do rozgrywek III ligi męskiej drugą drużynę Olimpii. Grać w niej będą także słubiczanie i – co najważniejsze – mecze będą odbywać się właśnie w Słubicach, w hali SP2! 

W tym miejscu warto wspomnieć kilka osób, które wywodzą się ze środowiska tworzącego słubicki klub i które już z powodzeniem radzą sobie na siatkarskich parkietach.

  • Patryk Cichosz-Dzyga - zawodnik pierwszoligowej Olimpii Sulęcin
  • Przemysław Cichosz-Dzyga - uczeń SMS LO Piła, zawodnik UKS Joker Piła w kategorii juniora, występujący w 3 lidze
  • Jakub Kołosowski - uczeń SMS LO Piła, zawodnik UKS Joker Piła w kategorii młodzika i kadeta, reprezentant Polski w kategorii U15
  • Bartosz Ciosek - zawodnik trzecioligowego zespołu Dziki Kowalów
  • Marta Ciosek i Amelia Wojtłowska - zawodniczki UKS Agroma Słońsk w kategorii młodziczek

Jak widać, siatkarskich talentów w naszym mieście nie brakuje, a działalność nowego klubu ma im umożliwić sportowy rozwój bez konieczności wyjeżdżania do wielkich siatkarskich ośrodków. - Mamy ambitne cele, które chcemy realizować krok po kroku i spełniać nasze sportowe marzenia. Mam nadzieję, że uda nam się zapełnić halę kibicami, grając widowiskową i skuteczną siatkówkę – zapowiada R. Kwiatkowski.

Na dobry początek prezes zaprasza kibiców na mecz między Olimpią Sulęcin a Netzhoppers Königs Wusterhausen. Spotkanie odbędzie się 4 października o godz. 18:00 w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Słubicach. Wstęp wolny, zapraszamy do kibicowania.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.