Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
W jesiennym Teście Coopera wzięło udział 91 osób

Jesienna edycja Testu Coopera za nami. Tym razem wydarzenie trwało aż dwa dni. 18 października biegali uczestnicy akcji #zacznijodlekkiej, a dzień później pozostali chętni. Jaką kondycję mają słubiczanie?

Przebieg testu

Pierwsza grupa, która zmierzyła się z biegowym zadaniem to byli uczestnicy otwartego treningu #zacznijodlekkiej organizowanego w Słubicach przez Lubusz Słubice, Słubicką Akademię Biegową oraz Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji. Zgłosiło się do niego 107 osób, z czego aż 66 postanowiła pobiec na koniec właśnie w Teście Coopera.

- W zdecydowanej większości tabele pokazały, że młodzież ma dobrą lub bardzo dobrą kondycję – opowiada trener Piotr Kiedrowicz ze Słubickiej Akademii Biegowej, pomysłodawca testu.

Starsi biegacze i pozostali chętni spotkali się 19 października, również na stadionie SOSiR. Mimo deszczowej pogody około 30 osób przyszło sprawdzić swoją wydolność. - Tutaj podobnie tabele pokazały, że dbałość o kondycję wśród starszych jest również dobra lub bardzo dobra – dodaje trener.

Łącznie w teście wzięło udział 91 biegaczek i biegaczy, co poprawiło wynik z wiosennej edycji, kiedy to na wspólnym bieganiu spotkało się 76 osób. – Słubice dołoży w ten sposób swoją cegiełkę do ogólnoświatowego trendu, bo rocznie w ten właśnie sposób swoją kondycję sprawdzają miliony osób -  podkreśla P. Kiedrowicz.

Wyniki

Na zakończenie drugiego dnia nagrodzono osoby, które w poszczególnych kategoriach wiekowych osiągnęły najdłuższy dystans.

Wśród dziewcząt i kobiet najwięcej metrów wybiegały: Mia Brajer, Amelia Marciniak, Zuzia Hein, Iga Mizerska, Olga Zygarowicz, Ewelina Michnowicz, Monika Wojciechowska i Corinna Kleinke.

Natomiast wśród chłopców i mężczyzn najlepszymi okazali się: Wojtek Haściło, Ignacy Widziewicz, Tobiasz Dubacki, Mateusz Choina, Jakub Jurgiewicz, Maciej Konczyński, Maciej Brzdąk, Edward Kulikowski i Peter Thater.

Były też nagrody dla osób, które poczyniły od wiosny największy postęp. Otrzymały ja Ada Stawnicka (390 m) i Miłosz Gajda (280 m).

Statuetki za najdłuższy dystans przebiegnięty wiosną i jesienią razem odebrali Iga Mizerska - 6.240 m i  Maciej Konczyński – 6.890 m.

KOMPLET WYNIKÓW

Zmaganiom biegaczy przyglądał się sam burmistrz Słubic Mariusz Olejniczak, który był patronem honorowym Testu Coopera i fundatorem statuetek. Wspólnie z organizatorami zapowiedział niespodziankę dla uczestników wiosennego Testu Coopera w 2024 roku. Jaką? Tego dowiemy się w… 2024 roku.

Zdjęcia

Poniżej zdjęcia z testu udostępnione przez organizatorów.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.