Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Młodziczki Asa Słubice ze swoim trenerem i burmistrzem Słubic

Młode siatkarki Asa Słubice rozpoczęły pierwszy, historyczny sezon w rozgrywkach Lubuskiej Ligi Młodziczek w siatkówce. W miniony weekend po raz pierwszy zagrały przed własną publicznością.

O klubie i jego ambicjach pisaliśmy niedawno TUTAJ. As Słubice powstał w połowie 2022 roku, a w tym sezonie po raz pierwszy wystawił drużynę młodzieżową w kobiecych rozgrywkach pod egidą Lubuskiego Związku Piłki Siatkowej. - Po roku treningów, przygotowań i kompletowaniu kadry zgłosiliśmy się do Lubuskiej Ligi Młodziczek. W naszej drużynie występują dziewczęta w wieku 11-15 lat – opowiada trener i wiceprezes klubu Paweł Dzyga.

Rozgrywki składają się z kilku etapów. – Do ligi przystąpiło aż 19 zespołów, więc najpierw gramy w grupach fazę eliminacyjną, z której do głównych rozgrywek wyłaniana jest czołowa 14, która powalczy o tytuł mistrza woj. lubuskiego i awans do szczebla centralnego. Pozostałych 5 zespołów zagra osobny turniej o puchar prezesa LZPS – wyjaśnia szkoleniowiec.

Słubiczanki trafiły do grupy z UKS Set Gorzów Wlkp. i UKS Agroma Słoński. Ta ostatnia drużyna to jeden z faworytów całej ligi. – Rywalizacja polega na rozgraniu trzech turniejów, którego gospodarzem jest każdy z klubów – dodaje P. Dzyga.

Dziewczęta z Asa mają już sobą pierwszy, wyjazdowy turniej oraz pierwszy, rozegrany przed własną publicznością, który odbył się 8 października w hali Szkoły Podstawowej nr 2 w Słubicach. Niestety, mimo ambitnej postawy, słubiczanki przegrały jak na razie wszystkie spotkania, ale podczas turnieju w Słubicach zaliczyły już pierwszego zwycięskiego seta.

Nie poddajemy się i gramy do końca, bo nadal mamy szansę awansu do głównych rozgrywek dzięki barażom. Jesteśmy młodym zespołem, nabieramy doświadczenia i wszystko dopiero przed nami – podkreśla nasza rozmówca.

Warto zaznaczyć, że rozgrywki młodziczek to nie jedyne, w jakich w tym sezonie bierze udział As Słubice. Niebawem rusza 3 liga mężczyzn (we współpracy z Olimpią Sulęcin), a najmłodsi adepci siatkówki będą występować w ogólnopolskim cyklu KINDER Joy of moving, czyli mistrzostwach Polski w mini siatkówce, odbywających się pod egidą PZPS. O tym napiszemy niebawem w osobnych publikacjach.

Kto tworzy zespół młodziczek Asa Słubice? Poznajcie nasze siatkarki.

 • Hanna Nerko, nr 14. Kapitan zespołu, pochodząca z Rzepina uczennica 1 klasy ULO w Słubicach. Dołączyła do drużny początku 2023, wcześniej trenowała gimnastykę.
 • Anastasiia Mudrak, nr 8. Pochodzi z ukraińskiej Poltavy, tam trenowała siatkówkę od 9 roku życia. Jest uczennicą 7 klasy SP2 w Słubicach. Najbardziej doświadczona zawodniczką i liderką na boisku.
 • Lena Łukaszewicz, nr 12. Jedna z dziewczyn, które są w klubie od początku. Uczennica 7 klasy SP2 w Słubicach, występuje na pozycji rozgrywającej.
 • Agata Małecka, nr 13. Podobnie jak Lena jest jedną z dziewczyn, które były przy zakładaniu siatkarskiej grupy. Uczennica 7 klasy SP2 w Słubicach, występuje na pozycji rozgrywającej.
 • Emilia Makuchowska, nr 15. Jak na razie najwyższa zawodniczka w zespole, uczennica 8 klasy SP w Kunowicach, dołączyła do składu w połowie września tego roku.
 • Hanna Nowakowska, nr 18. Podobnie jak Emilia jest uczennicą 8 klasy SP w Kunowicach i podobnie jak jej koleżanka trenuje dopiero od miesiąca.
 • Olga Czak, nr 22. Uczennica SP w Kunowicach, trenuje z klubie od roku.
 • Maja Przybylska, nr 23. Druga w składzie licealistka, uczennica LO w Rzepinie, skąd przyjeżdża na treningi. Trenuje od początku zeszłego sezonu.
 • Zuzanna Kwiecińska, nr 25. Podobnie jak Lena i Agata, uczennica 7 klasy SP2 w Słubicach i podobnie jak koleżanki była w grupie, która zaczynała treningi w  klubie.
 • Alicja Dydak, nr 1. Druga, najwyższa zawodniczka, uczennica 6 klasy SP3 w Słubicach. Ala będzie występować w drużynie młodziczek, jak również docelowo w rozgrywkach mini siatkówki w kategorii czwórek.
 • Hanna Kossińska, nr 9. Jak na razie najmłodsza zawodniczka, ale już jedna  z najwyższych. Uczennica 5 klasy SP2 Słubice. Podobnie jak Alicja będzie występować również w rozgrywkach mini siatkówki w kategorii czwórek oraz trójek.
 • Kinga Brzozowska, nr 28. Uczennica 6 klasy szkoły Sokrates w Otwocku, jedna z libero. Również będzie reprezentować  klub w rozgrywkach młodziczek oraz mini siatkówce w kategorii czwórek.
 • Hanna Małecka, nr 29. Uczennica 6 klasy SP3 w Słubicach, grająca na pozycji libero. Również będzie reprezentować  klub w rozgrywkach młodziczek oraz mini siatkówce w kategorii czwórek.

Wszystkie wyniki oraz tabelę Lubuskiej Ligi Młodziczek można śledzić na stronie:
lzps.pl/lubuska-liga-mlodziczek-2023-2024/

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.