Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Mistrzostwa Polski LZS

Dawno nie było w Słubicach imprezy o takiej randze. W pierwszy weekend czerwca nasze miasto będzie gospodarzem Mistrzostw Polski Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w lekkiej atletyce. Zawody będą otwarte dla kibiców, będzie więc szansa śledzić rywalizację na żywo. 

Mistrzostwa odbędą się w dniach 4-6 czerwca na stadionie Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Pierwsza konkurencja zostanie rozegrana już w piątek po południu, a będzie to niezwykle widowiskowy skok o tyczce w wykonaniu pań i panów.

Dzień później zapowiada się prawdziwa uczta dla fanów lekkoatletyki. Sobotnie zmagania już o 8.30 rozpocznie wyścig chodziarzy, potem w programie zobaczymy eliminacje i finały sprintów (płaskich i przez płotki).

O 15.00 zaplanowano uroczyste otwarcie, a potem już przyjdzie czas na biegi, głównie średniodystansowe, w tym kolejną widowiskową konkurencję – bieg przez przeszkody. Równolegle odbędą się skoki w dal, wzwyż, pchnięcie kulą, a dzień zakończy się o 19.15 rzutem młotem.

Niedziela również zacznie się o 8.30 i również od chodu, ale tym razem w wykonaniu pań. Potem wystartują „długasi” na 3 i 5 km, a po nich zobaczymy rywalizację biegaczy na krótkich dystansach. Z konkurencji technicznych będą trójskok i rzut dyskiem. Zawody zakończą się, krótko przed godz. 15, biegami sztafetowymi.

Do Słubic zjadą lekkoatleci z całego kraju w kategoriach wiekowych U18 i U20. Organizatorzy – SOSiR, Lubusz Słubice i Lubuskie Zrzeszenie LZS - przewidują udział kilkuset sportowców z kilkudziesięciu klubów. Na starcie nie zabraknie także reprezentantów gospodarzy, dlatego tym bardziej zapraszamy do przyjścia na stadion i kibicowania. Pamiętać należy jednak o dystansie społecznym i posiadaniu maseczki.

PROGRAM MINUTOWY

Imprezę wspierają Ministerstwo Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Urząd Marszałkowski Woj. Lubuskiego, a specjalny patronat objęli olimpijczycy: Edward Czernik (Tokio 1964) i Paweł Czapiewski (Pekin 2008).

Zmagania lekkoatletów będziemy obserwować z naszym redakcyjnym obiektywem.

Mistrzostwa Polski LZS

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.