Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Mistrzostwa Polski LZS

746 młodych osób z całego kraju wzięło udział w Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS w lekkiej atletyce, które w miniony weekend odbyły się w Słubicach. Powody do zadowolenie mieli także miejscowi kibice – nasi reprezentanci zdobyli 3 medale - 2 złote i 1 srebrny. 

Słubice już po raz szósty (licząc od 2004 roku) były gospodarzem tej mistrzowskiej imprezy. Tym razem o medale walczyli zawodnicy z kategorii wiekowych U18 i U20.

Grad rekordów i życiówek

Sportowcy lubią tutaj startować - opowiada Ryszard Chustecki, dyrektor Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, który odpowiadał za przygotowanie imprezy. - Nawierzchnia Mondo, którą mamy na naszym stadionie, jest - mimo upływu lat - znakomita, co sprzyja uzyskiwaniu wartościowych wyników i to nie tylko w biegach. Na ostatnich mistrzostwach LZS, w roku 2018, młodzież ustanowiła ponad 300 rekordów życiowych. Jednak to, co się działo w tym roku, to naprawdę „sportowe szaleństwo” – dodaje.

Wiele osób wypełniło minima uprawniające do startu na mistrzostwa świata i Europy juniorów. Kilkanaście uzyskało wyniki dające im pierwsze miejsca w tabelach najlepszych w kraju. Były konkurencje, że uczestnicy mieli 7 wyników w pierwszej dziesiątce najlepszych w Polsce. Startująca "szkoleniowo" wicemistrzyni świata w sztafecie w 4x400m Kornelia Lesiewicz poprawiła swój rekord życiowy na 200 m o sekundę (23,74).

- Po słubickich mistrzostwach tabele najlepszych w Polsce zostaną wywrócone do góry nogami – mówił z uśmiechem jeden z trenerów goszczących w Słubicach.

Słubiczanie z medalami

W tym gronie udanie zaprezentowali się reprezentanci Lubusza Słubice. Złote medale zdobyły: Julia Wyrwas w trójskoku (U20), która skoczyła 12,33 m, oraz Paulina Polańska w rzucie dyskiem (U20), która uzyskała 42,41 m. Z kolei srebro na 3 km (U18) z wynikiem 11:08,13 wybiegała Natalia Kiedrowicz.

Blisko podium był Wojciech Fila na 110 m ppł (U18). Uzyskał czas 14,82 sek. a do brązu zabrakło mu ledwie 0,03 sekundy. Był również 5 w skoku wzwyż (175 cm). W tej samej konkurencji także o jedno miejsce od podium była Adrianna Zabłocka (U20), która skoczyła 160 cm.

Dwie nasze medalistki wystartowały jeszcze w dodatkowych konkurencjach. P. Polańska posłała kulę na odległość 10,16 m, co dało jej 9 miejsce,  J. Wyrwas z kolei skakała w dal i z wynikiem 5,35 m była 4.

Wracający po przerwie spowodowanej kontuzją Bartosz Pilichowski  (U18) pobiegł 11,81 sek. na 100 m (18 miejsce) oraz 23,87 sek. na 200 m (20 miejsce). Jakub Klimiuk (U20) zajął 5 miejsce w skoku wzwyż (190 cm) i 12 miejsce w skoku w dal (5,80 m). Zuzanna Piskunowicz (U20) rzuciła dyskiem 33,01 m i uzyskała 7 lokatę. Zuzanna Mierzejewska (U18) w dysku była 8 z wynikiem 29,55 m, a w oszczepie zajęła 13 miejsce z rezultatem 25,34 m.

W punktacji drużynowej Lubusz Słubice uplasował się na 16 miejscu na 104 sklasyfikowane kluby.

ZOBACZ KOMPLET WYNIKÓW (pdf)

- Mnie wysoka forma młodych lekkoatletów nie dziwi, bo juniorzy (U20) mają mistrzostwa Polski już za 3 tygodnie, a juniorzy młodsi (U18) na koniec lipca. Mam uznanie dla pracy jaką wykonali, by przygotować się do sezonu – podkreśla Piotr Kiedrowicz, trener Lubusza Słubice, który pełnił w trakcie mistrzostw rolę spikera.

Szefowie LZS zadowoleni

Czy impreza podobała się przyjezdnym? Wiceprzewodniczący Rady Głównej Zrzeszenia LZS Marek Mazur i sekretarz RG Krzysztof Piasek w rozmowie z burmistrzem Słubice Mariuszem Olejniczakiem chwalili przygotowanie słubickiego obiektu, sprawną organizację, noclegi i wyżywienie.

- Zgodnie stwierdzili, że uczynią wszystko, by Słubice otrzymały organizację Ogólnopolskich Igrzysk LZS w sierpniu przyszłego roku – cieszy się Ryszard Chustecki. Oprócz reprezentowanego przez niego SOSiR-u za organizację mistrzostw Polski LZS odpowiedzialni byli Lubuskie Zrzeszenie LZS oraz Lubusz Słubice.

Nieocenione wsparcie

Dobre przygotowanie imprezy nie byłoby możliwe, gdyby nie zaangażowanie partnerów i sponsorów, dlatego ich również warto wspomnieć. Swoją cegiełkę do organizacji mistrzostw dołożyli: Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Samorząd Województwa Lubuskiego i Gmina Słubice.

Z kolei wsparcie zawodnikom Lubusza Słubice zapewnili: Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, ZUO International, Zakład Usług Wodno-Ściekowych w Słubicach, Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Słubicach oraz lokalni przedsiębiorcy - Janusz Chmiel i Wiesław Polechoński.

---

Zawody mieliśmy przyjemność obserwować z naszym obiektywem. Fotorelacja dostępna jest TUTAJ.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.