Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Tradycyjnie, dzień odzyskania niepodległości słubiczanie będą mogli świętować również na sportowo, biorąc udział w biegach ulicznych. Podobnie jak przed rokiem, odbędą się dwie biegowe imprezy. 10 listopada rywalizować będą dzieci i młodzież, a dzień później w trasę po mieście wyruszą całe rodziny.

Narodowe Biegi Niepodległości

28. Narodowe Uliczne Biegi Niepodległości o Puchar Słubic to impreza przygotowana specjalnie dla dzieci i młodzieży. Rywalizacja rozpocznie się 10 listopada w samo południe na pl. Bohaterów. Łącznie zostanie rozegranych 20 biegów (w poszczególnych kategoriach wiekowych – od przedszkolaków po szkoły średnie i dorosłych). Różna będzie długość tras: najmłodsi będą mieli do pokonania 300 m, a najstarsi – 2100 m.

Pierwszych 11 osób na mecie w każdym z poszczególnych biegów otrzyma pamiątkowe medale. Najlepsze trójki zostaną osobno udekorowane pucharami.

Aby wziąć udział w biegu, nie trzeba się wcześniej rejestrować. Wystarczy mieć ze sobą wypełnioną kartkę startową, którą oddaje się na mecie.

Szczegółowe zasady uczestnictwa oraz dokładny harmonogram biegów znajdziecie w załączonym regulaminie.
Biegi Niepodległości

Dzień później, 11 listopada, na linii startu kolejnego biegu będą mogli stanąć wszyscy chętni słubiczanie, w tym całe rodziny. Już po raz 4. odbędzie się Rodzinny Narodowy Festyn Niepodległości. Uczestnicy będą mieli do pokonania liczącą niespełna 5 km trasę, prowadzącą od placu Przyjaźni do stadionu przy ul. Sportowej. Początek o godz. 14:00.

W biegu może wziąć udział maksymalnie 300 osób, należy jednak wcześniej się zapisać. Zgłoszenia odbywają się na stronie: maratonczykpomiarczasu.pl. Będzie też możliwość zgłoszenia się w tradycyjny sposób, w dniu zawodów, ale tylko dla pierwszych 50 osób.

Rywalizacja odbędzie się w 10 kategoriach wiekowych. Organizatorzy przewidzieli też osobną kwalifikację dla rodzin: najliczniejszej oraz tych biegnących z najmłodszym i najstarszym uczestnikiem biegu. Poza konkursem w biegu mogą wystartować jadący na rowerze, wrotkach, rolkach, czy biegnący wspólnie ze zwierzętami.

Na mecie na wszystkich uczestników będzie czekać okolicznościowy medal oraz catering i bufet. Najlepsi w poszczególnych kategoriach otrzymają puchary i statuetki, przewidziano także osobną nagrodę w kategorii open. Wśród wszystkich zawodników zostaną rozlosowane dwie nagrody rzeczowe, ale uwaga - warunkiem ich otrzymania będzie udzielenie prawidłowej odpowiedzi na pytanie z historii Słubic.

Szczegóły w załączonym regulaminie. POBIERZ REGULAMIN

---

Organizatorami niepodległościowego biegania są: Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Słubicach, LKS Lubusz Słubice i Lubuski Związek Lekkiej Atletyki w Zielonej Górze. Współorganizatorami natomiast organizacje pozarządowe i jednostki oświatowe gminy Słubice. Ich partnerzy to: Rada Miejska w Słubicach, Rada Powiatu Słubickiego, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w ramach Kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 kusy0s9 2017-11-03 11:04
Czyli są 2 kategorie - dla młodzieży szkolnej i rodzin? A czy jest jakaś kategoria dla osób które nie chodzą już do szkoły i nie mają jeszcze rodziny?
#2 Redakcja Słubice24.pl 2017-11-03 11:37
kusy0s9: nigdzie nie jest napisane, że może biegać TYLKO młodzież szkolna lub rodziny. Organizatorzy szczególnie zachęcają właśnie te grupy docelowe, ale klasyfikacja rodzinna jest jedną z wielu. Pierwszego dnia jest nawet osobna rywalizacja dla roczników 1999 i starszych. Także śmiało możesz biegać, jeśli tylko jesteś w tym przedziale wiekowym. Drugiego dnia tym bardziej.

Zajrzyj do załączonego regulaminu, tam jest wszystko wyjaśnione. Zapraszamy :)

PS. Przeredagowaliśmy nieco artykuł, żeby była jasność co do uczestnictwa.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.