Wielkanoc za pasem. Nie wszyscy jednak będą mogli spędzić te święta przy suto zastawionych stołach, w otoczeniu bliskich. Ośrodek Pomocy Społecznej w Słubicach chce to zmienić i organizuje akcję pomocy.
Kolejny już raz Komenda Powiatowa Policji w Słubicach i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze zapraszają do udziału w akcji honorowego krwiodawstw. Tym razem krwiobus przyjedzie do nas 18 kwietnia.
Otrzymaliśmy info w sprawie kolejnej oferty pracy u naszych zachodnich sąsiadów. Market REAL z Frankfurtu poszukuje osoby do pracy na stanowisku sprzedawcy.
Mamy potwierdzenie wizyty prezydenta RP Andrzeja Dudy w Słubicach. Jak poinformowała kancelaria głowy państwa, prezydent pojawi się w Słubicach 8 kwietnia. Najważniejszym punktem wizyty będzie spotkanie z mieszkańcami.
Ponad 1000 drzew w dwie godziny – niezły wynik, prawda? Właśnie tyle udało się posadzić Nadleśnictwu Cybinka i mieszkańcom tej gminy na terenach nadleśnictwa Urad. Tak odnawia się las!
Fundacja na rzecz Collegium Polonicum zaprasza na kurs komputerowy, który jest dofinansowany z Unii Europejskiej. Na uczestników czeka 20 miejsc, na zakończenie każdy otrzyma certyfikat.
Kameruńczyk i Turek próbowali wyprowadzić w pole pograniczników ze Świecka. Pierwszy był w Polsce nielegalnie i do tego przewoził ze sobą spory zapas papierosów bez akcyzy, a drugi pokazał im cudzy paszport. Obaj poniosą konsekwencje i będą musieli opuścić nasz kraj.
Jak dowiedziała się nasza redakcja, bardzo prawdopodobne jest, że prezydent RP Andrzej Duda odwiedzi Słubice. Wizyta miałaby odbyć się już 8 kwietnia. Tego samego dnia głowa państwa spotka się też z mieszkańcami Sulęcina.
Dobra wiadomość dla mieszkańców Słubic. Na początku maja rozpocznie się długo oczekiwana inwestycja na sieci wodociągowej. Stare rury w wielu częściach miasta zostaną całkowicie wymienione. To kolejne element projektu pt. „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie aglomeracji Słubice” realizowanego przez ZUWŚ.
Studenci Polsko-Niemieckiej Akademii Seniora co miesiąc spotykają się na wykładzie – raz po polskiej, raz po niemieckiej stronie. Tym razem będą rozmawiać w SMOK-u, na tematy związane z literaturą. A dokładniej – poznają polskich laureatów nagrody Nobla w dziedzinie literatury.
Więcej…