Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
W czwartek 7 maja w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze przedstawiciele Powiatu Słubickiego podpisali umowę na dofinansowanie projektu pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 1249 F Cybinka-Jerzmanice jako alternatywa na dojazd do autostrady A2”. Droga połączy dwa ośrodki miejskie w powiecie tj. Cybinkę oraz Rzepin.

Droga będzie stanowiła alternatywny dojazd do budowanej autostrady A2. Ważne jest również fakt, że znalazła się na mapie dróg lokalnych o znaczeniu regionalnym, opracowanej przez Zarząd Dróg Wojewódzkich.

Słubice: Unija dotacja na modernizację drogi Cybinka - Rzepin

Inwestycja, której wartość kosztorysowa opiewa na kwotę 22 499 368,95 zł będzie realizowana od maja 2009 do czerwca 2010. Dzięki pozytywnie ocenionemu wnioskowi oraz podpisanej umowie 85% ww. kwoty, tj. 19 124 463,60 zł, pochodzić będzie ze środków Unii Europejskiej w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Przedsięwzięcie będzie realizowane wraz z Gminą Cybinka, która udzieli Powiatowi Słubickiemu dotacji celowej na realizację przedsięwzięcia oraz Powiatem Sulęcińskim, który z kolei w swoim budżecie zapewnił wkład własny na odcinek przebiegający przez Powiat Sulęciński.

Zakres rzeczowy planowanej inwestycji obejmuje przebudowę drogi powiatowej nr 1249F Cybinka – Sądów – Radzików - Jerzmanice w km 0+955 – 14+635 o łącznej długości 13,680 km, z czego 12,329 km znajduje się w Powiecie Słubickim, a odcinek 1,351 km (od 13+284-14+635) w Powiecie Sulęcińskim.

Roboty w ramach realizowanego przedsięwzięcia obejmować będą m.in.: prace przygotowawcze i ziemne, wykonanie podbudowy oraz chodników
w miejscowościach, odwodnienie, położenie masy końcowej, oznakowanie i urządzenia bezpieczeństwa ruchu, a także uzupełnienie i remont wpustów ulicznych oraz przepustów.

Podczas podpisywania umowy Urząd Marszałkowski reprezentował marszałek województwa lubuskiego Marcin Jabłoński, a Starostwo Powiatowe w Słubicach starosta Andrzej Bycka, jego zastępca Tomasz Pisarek oraz skarbnik Grażyna Neumann.

[info/foto: Powiat Słubicki]
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 ..... 2009-06-05 14:06
A o wioskach to sie już zapomina, do Białkowa droga zrobiona ale dalej to już nie,bo niby funduszy braklo czy wycofali je ,jakoś to tak było. Jeszcze pare razy sie tam przejade po tych dziurach i urodze wczesniaka, droga z Białkowa do Rąpic zostawia wiele do życzenia.
#2 ..... 2009-06-05 14:06
A o wioskach to sie już zapomina, do Białkowa droga zrobiona ale dalej to już nie,bo niby funduszy braklo czy wycofali je ,jakoś to tak było. Jeszcze pare razy sie tam przejade po tych dziurach i urodze wczesniaka, droga z Białkowa do Rąpic zostawia wiele do życzenia.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.