Pomoc prawną będą świadczyć adwokaci i radcowie prawni. Będzie ona polegała na poinformowaniu o obowiązującym stanie prawnym, przysługujących uprawnieniach lub obowiązkach oraz na wskazaniu sposobu rozwiązania problemu prawnego.
Będzie można też uzyskać pomoc w sporządzeniu projektu pisma w zakresie niezbędnym do udzielenia pomocy (z wyłączeniem pism procesowych), pisma w postępowaniu przygotowawczym lub sądowym i pism w postępowaniu sądowo-administracyjnym. Prawnicy pomogą także w sporządzeniu projektu pisma o zwolnienie od kosztów sądowych lub o ustanowienie pełnomocnika z urzędu.
Nieodpłatna pomoc prawna nie obejmuje spraw podatkowych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz spraw z zakresu prawa celnego.
Jakie osoby mogą ubiegać się o pomoc?
- które posiadają ważną Kartę Dużej Rodziny,
- które uzyskały zaświadczenie, o którym mowa w ustawie o kombatantach oraz niektórych osobach będących ofiarami represji wojennych i okresu powojennego,
- które posiadają ważną legitymację weterana albo legitymację weterana poszkodowanego, o których mowa w ustawie o weteranach działań poza granicami państwa,
- które nie ukończyły 26 lat lub ukończyły 65 lat,
- którym w okresie 12 miesięcy poprzedzających zwrócenie się o udzielenie pomocy zostało przyznane świadczenie z pomocy społecznej na podstawie ustawy o pomocy społecznej i wobec której w tym okresie nie wydano decyzji o zwrocie nienależnie pobranego świadczenia
- które w wyniku wystąpienia klęski żywiołowej, katastrofy naturalnej lub awarii technicznej znalazły się w sytuacji zagrożenia lub poniosły straty.
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach, ul. Sienkiewicza 28, (pokój nr 8)
- poniedziałki od godz. 15:00 do godz. 19:00
- wtorki od godz. 9:00 do godz. 13:00
- środy od godz. 15:00 do godz. 19:00
- czwartki od godz. 9:00 do godz. 13:00
- piątki od godz. 9:00 do godz. 13:00
- poniedziałki od godz. 12:00 do godz. 17:00
- wtorki od godz. 8:00 do godz. 14:00
- środy od godz. 8:00 do godz. 12:00
- czwartki od godz. 12:00 do godz. 17:00
Komentarze
Z tym że dopisałbym jeszcze osoby niepełnosprawne.
Takie osoby często otrzymują niską rentę. która jednak przekracza w małym stopniu próg, który umożliwia otrzymywanie zasiłków. Osoby te w większości nie są w stanie "dorobić" gdzieś na boku tak jak to często ma miejsce z osobami, które wykazują niższy dochód na papierze (tylko).
Dlatego takie osoby są jak najbardziej wykluczone. A często ich choroby wymagają walki z urzędami. Polecam się zastanowić nad umożliwieniem korzystania z tej bezpłatnej porady prawnej dla osób niepełnosprawnych.
Pozdrawiam
www.infor.pl/prawo/pomoc-spoleczna/niepelnosprawni/704461,Wsparcie-dla-osob-niepelnosprawnych.html
Z tego co pamiętam minister Kosiniak-Kamysz dosyć długo konsultował tę ustawę z organizacjami pozarządowymi tak, żeby jak najszerzej objąć pomocą wszystkich potrzebujących. Wydaje mi się, że skonstruowano ją w ten sposób, żeby wziąć pod uwagę różne możliwości i sytuacje życiowe, ale jak mówię, nie jestem ekspertem. Najlepiej zorientować się samemu, jak ktoś będzie potrzebował skorzystać.
Trzecia rzecz nawet jeśli, to dla tych kilku innych na prawdę warto. A i życzę zdrowia żeby nie trzeba było pobierać tych wysokich rent bo nic nie jest cenniejsze jak życie zdrowie. Pozdrawiam
O jakim statu pracy ty pleciesz?
Kanał RSS z komentarzami do tego postu.