Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Wiele osób skarży się, szczególnie gdy jest ciepło, na nieprzyjemny zapach wydobywający się z pojemników na śmieci. Urząd Miejski w Słubicach przypomina, że to na mieszkańcach spoczywa obowiązek utrzymania ich w czystości. Z pomocą może przyjść oferta Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych.

Spółka odpowiadająca za utrzymanie czystości na terenie gminy Słubice oferuje taką usługę już od 20zł. Tyle zapłacimy za standardowy 120 litrowy pojemnik. Większy kontener to już większa cena: 240 litrów - 22zł, 1100 litrów - 30zł.

Mycie tych pojemników jest szczególnie ważne, gdy panują wysokie temperatury i zalegające odpady szybciej niż zwykle ulegają rozkładowi, stwarzając zagrożenie dla otoczenia. Jednak niezależnie od pogody czyszczenie ich jest konieczne, bo stoją zazwyczaj blisko bloków lub budynków użyteczności publicznej – informuje Katarzyna Szorec z Wydziału Inwestycji i Ochrony Środowiska UM w Słubicach.

smieci slubice
Pojemniki do segregacji śmieci (fot. archiwum)

Urzędnicy podkreślają, że zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej z 29 kwietnia 2013 roku, której towarzyszyło opracowanie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Słubice, utrzymanie pojemników w czystości należy do obowiązków mieszkańców.

Jeśli mieszkańcy nie mają technicznych możliwości, aby wykonać to samodzielnie, urzędnicy zachęcają do skorzystania z oferty PUK, który dysponuje odpowiednim sprzętem i miejscem. Na czas mycia pojemników podstawiane są kontenery zastępcze.

Tel. kontaktowy do PUK: (95) 758 27 62.

[info: UM Słubice]
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 Zabol 2015-09-21 16:59
Gdyby mokre śmieci były wywożone częściej ,a nie dwa razy w miesiącu to by nie śmierdziało.A i też nie byłoby robactwa w śmietnikach.
#2 matkapolka2 2015-09-21 20:17
ja przestałam mokre segregowac, tylko suche i zwykłe, smród byl nie do wytrzymania po 2 tygodniach, nawet gry klapa zamknieta, porażka za rzadko wywozicie
#3 kaczka 2015-09-23 10:35
Jest skuteczny sposób aby mokre śmieci były wywożone częściej. Wystarczy zwrócić się pisemnie (polecony, za potwierdzeniem odbioru w sekretariacie) do sanepidu z prośbą o zajęcie się tą sprawą. Mokre śmieciu, w których znajdują się resztki pożywienia w tym surowe mięso, środki higieny osobistej (np podpaski) nie mogą zalegać w pojemniku do 2 tyg.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.