Urząd Miejski we Frankfurcie (przy współpracy ze słubickim magistratem) wydał broszurę zawierającą informacje na temat sytuacji społecznej i ekonomicznej na terenie Słubic i Frankfurtu. Opracowanie zawiera wiele najnowszych danych statystycznych z różnych dziedzin życia po obu stronach Odry.
Wydawnictwo zostało przygotowane w ramach projektu pt. „Analiza społeczno-ekonomiczna transgranicznego obszaru miejskiego Słubice/ Frankfurt nad Odrą w celu zbadania możliwości pogłębienia współpracy obydwu urzędów miejskich”. Opracowanie miało służyć przede wszystkim pracownikom urzędów w Słubicach i Frankfurcie, ale zawiera wiele cennych informacji, które mogą być przydatne i ciekawe także dla mieszkańców.
Broszura prezentuje zestawienie porównawcze, zawierające podstawowe informacje na temat obydwu miast i ich istniejących dokumentów planistycznych oraz dane statystyczne dotyczące takich obszarów tematycznych, jak: demografia, mieszkalnictwo i budownictwo, gospodarka i rynek pracy, edukacja i nauka, infrastruktura społeczna, turystyka i rekreacja. Oprócz krótkiego opisu, wyniki projektu udokumentowane zostały w postaci wykresów i diagramów, prezentujących aktualne dane statystyczne.
Oprócz wersji elektronicznej, którą dzisiaj prezentujemy, od 9 grudnia broszura jest bezpłatnie dostępna w formie drukowanej w obydwu urzędach oraz w Słubicko-Frankfurckim Centrum Kooperacji.
POBIERZ BROSZURĘ (7.3 MB, pdf)
Komentarze
Większość rzeczy w tym opracowaniu jest ogólnie dostępnych i nie stanowi żadnej tajemnicy, ot po prostu ktoś streścił roczniki statystyczne. A same prognozy to można sobie włożyć w ......sam wiesz w co.
Chcesz podyskutować o tej broszurce, jak sam ją nazwałeś, poważnie to traktuj mnie/nas też poważnie.
"PROGRAM OPERACYJNY WSPÓŁPRACY TRANSGRANICZNEJ
POLSKA (WOJEWÓDZTWO LUBUSKIE) ? BRANDENBURGIA 2007 ? 2013
W RAMACH ?EUROPEJSKIEJ WSPÓŁPRACY TERYTORIALNEJ
BUDŻET PROGRAMU
Program Operacyjny Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska (Województwo Lubuskie) ? Brandenburgia 2007 ? 2013 jest finansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) oraz współfinansowany przez partnerów i uczestników krajowych. Budżet Programu wynosi łącznie 146 470 982 euro, z czego 124 500 317 euro stanowią środki EFRR. Ze EFRR polscy i niemieccy partnerzy mogą uzyskać dofinansowanie w wysokości do 85% kosztów kwalifikowalnych projektu."
Z tego co wiem, większą jeśli nie całą, część pozostałych kosztów pokrył urząd we Frankfurcie, a Polska w latach 2007-2013 była beneficjentem netto środków europejskich. Tak więc ciężko się tutaj dopatrzyć strat dla mieszkańców Słubic.
Kanał RSS z komentarzami do tego postu.