Przez cztery dni w Słubicach i we Frankfurcie nad Odrą odbywać się będzie 20 Jubileuszowe spotkanie Grupy Roboczej polskich i niemieckich historyków sztuki i konserwatorów "Dziedzictwo kulturowe i procesy dziedziczenia w polsko-niemieckich strefach kulturowych. Motywacje, realia, wizje".
Konferencja zatytułowana "Dziedzictwo kulturowe i procesy dziedziczenia w polsko-niemieckich strefach kulturowych. Motywacje, realia, wizje" będzie poprowadzona w języku niemieckim i angielskim. Organizatorzy nie przewidują tłumaczenia symultanicznego.
Aby wziąć udział w spotkaniu należy wypełnić FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY. Zgłoszenia można wysyłać drogą elektoniczną: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., faxem pod nr telefonów +49 95 759 24 60, +49 335 5534 16 46 lub tradycyjną pocztą na adres: Collegium Polonicum, Katedra Ochrony Zabytków, ul. Kościuszki 1, 69-100 Słubice.
Konferencję zaplanowano w dniach od 26 do 29 września. Zapraszamy do zapoznania się z PROGRAMEM KONFERENCJI. Więcej informacji na stronie www.denkmalpflege-viadrina.de.
Patronat nad wydarzeniem objęli Bogdan Zdrojewski, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP oraz Bernd Neumann, Minister - Pełnomocnik Rządu Federalnego ds. Kultury i Mediów.
Komentarze
Język angielski to od dawna najpopularniejszy język obcy świata i język wiodący konferencji naukowych. Język niemiecki to zaś język sąsiadów zza Odry, którzy mieszkają zaledwie kilkaset metrów od nas. Jeśli ktoś bagatelizuje potrzebę edukacji w tym temacie, to niech obejrzy efekty tego typu myślenia: www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=hQa7Setip_o#!
Proszę też nie siać plotek, że wydarzenie finansowane jest z czyichś podatków. Patronat ministra nie znaczy od razu, że ten jest sponsorem. A jeśli macie inne pomysly na wykorzystanie unijnych funduszy, to nic prostszego, jak osobiście aplikować :)
Kanał RSS z komentarzami do tego postu.