Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Spotkanie z niemiecką policją w sprawie korków

9 listopada burmistrz Słubic Mariusz Olejniczak spotkał się z ze swoim odpowiednikiem z Frankfurtu nad Odrą René Wilke oraz z dyrektorem Federalnego Inspektoratu Policji we Frankfurcie nad Odrą Torstenem Ebertem. Panowie rozmawiali na temat prowadzonych kontroli granicznych i utrudnień komunikacyjnych.

- Rozmawiano o środkach mających na celu zapewnienie jak najmniejszego wpływu kontroli granicznych na życie w dwumieście, w tym na transgraniczny ruch na drogach – poinformowała na swojej stronie gmina Słubice.

Na spotkaniu wspólnie zastanawiano się jak doprowadzić do rozładowania kilometrowych korków w Słubicach, których jedną z przyczyn są kontrole prowadzone przez niemieckie służby na autostradzie w rejonie Świecka i na moście granicznym między Słubicami a Frankfurtem nad Odrą.

Jednym z rozwiązań jest zmiana miejsca prowadzenia kontroli, która np. na moście już została wprowadzona w życie. - Kontrole nie odbywają się już bezpośrednio na przyczółku mostu, ale przy pasie środkowym. To miejsce, w którym równocześnie mogą być kontrolowane trzy samochody, bez blokowania ruchu na drodze – tłumaczy gmina.

Kolejnym efektem spotkania było utworzenie "bezpośredniego kanału komunikacji". – Dzięki temu w przyszłości będzie można natychmiast zainicjować wdrożenie konkretnych działań w przypadku wystąpienia poważnych korków – przekonują władze Słubic.

Dyrektor T. Ebert powiedział, że niemieckiej policji zależy na prowadzeniu kontroli w taki sposób, aby powodowały one jak najmniejsze zakłócenia w ruchu drogowym.

Uczestnicy spotkania wyrazili nadzieję, że wprowadzone działania zapobiegną powtórce z 5 listopada, kiedy to Słubice zostały praktycznie sparaliżowane przez tworzące się korki (ZOBACZ).

Przeprowadzone rozmowy były częścią serii konsultacji odbywających się w ciągu ostatnich kilku dni między przedstawicielami polskich i niemieckich władz (ZOBACZ).

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 Alojzystarszy 2023-11-10 06:25
Jak ja czekałem na kolejny odcinek szopki...
"Jakie działania podjęto?"
1. "zastanawiano się jak doprowadzić do rozładowania kilometrowych i wielogodzinnych korków w Słubicach". Bravo! :lol:
2. "Jednym z rozwiązań jest zmiana miejsca prowadzenia kontroli, która np. na moście już została wprowadzona w życie." - właśnie, to już zrobiono wcześniej... Ale był powód, żeby poklepać się po pleckach. 8)
3."Kolejnym efektem spotkania było utworzenie bezpośredniego kanału komunikacji" - :lol: Czyli chłopaki wymienili się numerami telefonów? To przypomina mi rewelacje miłościwie nam panującego prezydenta na temat jego "bezpośredniego kanału komunikacji" z pinokiem...
Łubudubu! Łubudubu! Niech żyje nam... :-x
#2 Dr. Sommer 2023-11-10 07:33
Dzisiaj już nie było korków, więc nasi włodarze mogą spokojnie sobie wypłacić milion złotych nagród za wzorowe działanie.
#3 SMJJ 2023-11-12 16:19
No i ch...j strzelił bombki. Jest niedziela , niby handlu ni ma ale całe Słubice stoją w korku. Milicja nadal nic sobie nie robi z własnych obowiazków a soscjalistyczna władza ma gdzieś swoich obywateli. Okazuje się , że Niemcy są w Słubicach ważniejsi niż Polacy i że przywoływać ich do porządku za bajzel , jaki robią na drogach - po prostu nie wolno. Gratuluję władzy właściwego wyboru ! Stoicie po tej prawidłowej , najlepszej stronie ! Alles fuer Dojczland ! Tusk was na pewno doceni !
#4 lebus58 2023-11-13 09:55
Wczoraj o 17 godzinie stracilem na dojazd do mostu 1 godzine od ul. Wojska polskiego na wysokosci Kosciola , i nagle CU,D wszystko ruszylo doskonale, jeden policjant na Rondzie przed mostem,regulujac ruchem, zalatwil cala sprawe, Kompliment Szacun i Podziekowania , tak powinno byc zawsze podczas, zwiekszonego naplywu aut w miescie .

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.