Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Spotkanie w sprawie problemów komunikacyjnych Słubic

Gmina Słubice poinformowała o podjęciu działań w sprawie problemów z korkami tworzącymi się na terenie miasta i drogach dojazdowych do polsko-niemieckiej granicy. W tej sprawie zaplanowano dziś dwa spotkania na szczeblu samorządowym, a jutro burmistrz Mariusz Olejniczak spotka się z niemiecką policją.

8 listopada M. Olejniczak spotkał się z zastępczynią nadburmistrza Frankfurtu nad Odrą Mileną Manns podczas zebrania tzw. Grupy Sterującej. - Omawiano na nim temat problemów komunikacyjnych w Słubicach spowodowanych w dużej mierze kontrolami granicznymi wprowadzonymi przez stronę niemiecką – poinformowała gmina Słubice.

Burmistrz podkreślił, że „sytuacja zrobiła się już tragiczna, a w dniach wzmożonego ruchu zaczyna zagrażać bezpieczeństwu mieszkańców”. Jak podaje gmina, obie strony wspólnie uznały, że jest to „problem dla obu miast, którego żadna ze stron nie akceptuje”.

Polskie i niemieckie władze zapowiedziały podejmowanie dalszych czynności zmierzających do poprawy tej sytuacji. Jakie konkretnie to czynności? Tego na razie nie podano.

W międzyczasie nadburmistrz Frankfurtu nad Odrą René Wilke przebywał na Zgromadzeniu Samorządów Brandenburgii, w którym wziął udział także pełen skład rządu Brandenburgii.

- Jednym z omawianych tematów podczas tego spotkania był problem zakorkowanej strefy przygranicznej (w szczególności w Słubicach) spowodowanej m.in. wprowadzonymi kontrolami – przekazała gmina. Nie ma jednak informacji o propozycjach konkretnych rozwiązań problemu z korkami.

To jednak nie wszystko. Dzisiaj jeszcze spotkają się radni obu miast, na posiedzeniu Wspólnej Komisji Europejskiego Dwumiasta Słubice-Frankfurt nad Odrą, a jednym z kluczowych tematów będą właśnie problemy komunikacyjne. - Radni liczą na wymianę informacji i znalezienie wspólnych pomysłów w tym zakresie – zapowiada gmina.

9 listopada burmistrz Słubic wraz z nadburmistrzem Frankfurtu nad Odrą spotkają się z przedstawicielami niemieckiej policji federalnej, która odpowiada za prowadzenie kontroli m.in. na moście granicznym w Słubicach. - Celem spotkania będzie m.in. omówienie możliwości realizacji obowiązku kontrolnego przez stronę niemiecką w sposób umożliwiający płynny ruch na moście – podaje gmina.

Do tematu będziemy wracać.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 Alojzystarszy 2023-11-09 05:23
"Polskie i niemieckie władze zapowiedziały podejmowanie dalszych czynności zmierzających do poprawy tej sytuacji. Jakie konkretnie to czynności? Tego na razie nie podano."- czyli posiedzieli, pogadali, dieta wpadnie.
" Dzisiaj jeszcze spotkają się radni obu miast, na posiedzeniu Wspólnej Komisji Europejskiego Dwumiasta Słubice-Frankfurt nad Odrą, a jednym z kluczowych tematów będą właśnie problemy komunikacyjne. - Radni liczą na wymianę informacji i znalezienie wspólnych pomysłów w tym zakresie"- zatem dopiero tu będą "myśleć".
Radni bezradni, a burmistrz to raczej raczej nie "Meister", a "Geselle". :lol:
Chłopie, uderzaj do swoich zwierzchników, a ci do swoich odpowiedników w Niemczech bo teraz to tylko możecie pospotykać się, kawkę wypić i ewentualnie do zdjęć zapozować.
Ta sytuacja nie spadła nagle z nieba, wiadomo było wcześniej co się wydarzy. Władze miejskie bezradne, policja bezradna... Polska. :-x
#2 Fade 2023-11-09 07:37
Sąsiedzi z połowy z nrd wpadają raz w tygodniu po masło, faje i fryzjera a my tu żyjemy. Masakra nie miasto, najgorsze miejsce do życia w Polsce.
#3 Rob 2023-11-09 09:07
Alojzystarszy i Fade , jak Wam tutaj tak źle to poszukajcie sobie innego miejsca do życia. Nikt was tutaj w Słubicach nie trzyma na siłę.
#4 Alojzystarszy 2023-11-09 14:17
U... Kogoś zakłuło w pupcię? Czyżby któryś radny poczuł się urażony?
Nie, nie jest mi tu źle. Ale jeśli ktoś bierze pieniądze tylko za siedzenie, przecinanie wstęg i "sweet focie" to trochę za mało. Prawdziwy charakter osób "na stanowiskach" wychodzi w przypadku problemów. Gdy jest dobrze to żadna sztuka grzać stołek. 8)
#5 Dr. Sommer 2023-11-09 15:17
Zrobić tak, że parzyste numery rejestracyjne mogą się poruszać po Słubicach tylko w parzyste dni a nieparzyste analogicznie. A te wieśniackie tablice typu LOLEK, BOLEK tylko w niedziele i będzie lepiej.
#6 SMJJ 2023-11-12 15:30
Ja widzę , że słubickie władze kompletnie nie wiedzą , o co w tym wszystkim chodzi wiec nie ma szans na zmianę sytuacji. Ponieważ nie znacie sie na swojej robocie to ja wam podpowiem , od czego trzeba zacząc - od wysłania na teren Słubic dwudziestu w niebieskich mundurkach - moga być nawet ci z tej waszej, pożalsieboże , straży miejskiej i ładowaniu kazdemu ze stojących w kolejkach , który staje w miejscu powodującym blokowanie ruchu - a więc - na skrzyżowaniach, na lewych pasach ( bo może uda się wcisnąć) , w poprzek drogi, (bo on akurat usiłuje sie wcisnąć a kolejka stoi) a przede wszystkim tym, którzy bezczelnie wciskają sie do tych kolejek - po 500 zł. To na początek. A potem mozna się zacząć zastanawiać co dalej. Ale do tego trzeba miec charakter a nie tylko talent do podlizaywania się Niemcom. Życze odwagi , bo wybory się zbliżają !

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.