Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Mobilny Punkt Szczepień

Z pompą rozpoczął działalność Mobilny Punkt Szczepień przed Urzędem Miejskim w Słubicach. Pierwszych pacjentów witali wicewojewoda lubuski Wojciech Perczak i burmistrz Słubic Mariusz Olejniczak.

Mobilne Punkty Szczepień to pomysł rządu na zwiększenie ilości osób zaszczepionych przeciw COVID-19. Mają pojawiać się w takich miastach i gminach, gdzie jest niska liczba osób zaszczepionych.

Punkt w Słubicach stanął na placu przed Urzędem Miejskim. Na jego uroczystym otwarciu był dzisiaj wicewojewoda lubuski Wojciech Perczak. Towarzyszył mu burmistrz Mariusz Olejniczak. Wspólnie otworzyli drzwi Stanisławowi Kwartnikowi, pierwszemu w kolejce pacjentowi. - Czekałam na tę możliwość i cieszę się, że taki punkt u nas powstał – powiedział po szczepieniu.

Ten punkt z pewnością znacząco poprawi dostęp do szczepień. Chcemy stworzyć to ułatwienie, bo szczepionka jest kluczowym narzędziem w walce z pandemią – stwierdził wicewojewoda. Przekonywał, że jednym z powodów zlokalizowania punktu w Słubicach było to, że na terenie gminy przebywa sporo pracowników transgranicznych.

Choć to dopiero pierwszy dzień, pod punktem pojawiło się sporo mieszkańców chętnych na przyjęcie szczepionki. Zwrócił się do nich M. Olejniczak. - Dobrze, że czujecie taką potrzebę, że chcecie zadbać o zdrowie swoje, swoich bliskich, znajomych, sąsiadów – mówił.

Kto może skorzystać z Mobilnego Punktu Szczepień? Każdy, kto skończył 18 lat i jest obywatelem polskim lub cudzoziemcem, który pracuje w naszym kraju. W punkcie podawana jest jednorazowa dawka firmy Johnson&Johnson.

Wielu naszych czytelników pytało czy konieczna jest wcześniejsza rejestracja. - Nie trzeba mieć skierowania, nie trzeba się rejestrować. Wystarczy przyjść. Punkt jest czynny codziennie w godzinach 9.00-19.00 - wyjaśnia Beata Bielecka, rzecznik prasowy gminy Słubice.

Poniżej zdjęcia z otwarcia udostępnione przez gminę Słubice.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 majalukasz 2021-06-10 09:05
Do kiedy Mobilny Punkt Szczepień będzie w naszym mieście ?
#2 Dr. Sommer 2021-06-10 09:32
Był Wojewoda i Burmistrz a Księdza nie było. Szkoda.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.