Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Hala sportowa

Wygląda na to, że budowa hali sportowej przy Zespole Szkół Licealnych im. Z. Herberta zbliża się ku końcowi. Pod koniec kwietnia ruszył zapowiadany przetarg na wykonanie trzeciego, ostatniego etapu prac.

Wracamy do tematu budowy sali sportowej przy słubickim liceum. Zgodnie z zapowiedziami władz powiatu, 29 kwietnia ogłoszony został przetarg na realizację trzeciego, ostatniego etapu budowy tego obiektu.

Przypomnijmy, było to możliwe dzięki przyznaniu przez samorząd województwa lubuskiego 1 mln zł. Nie obyło się przy tym bez perturbacji (ZOBACZ), ale ostatecznie radni sejmiku przegłosowali stosowną uchwałę (ZOBACZ).

- Warto się bić o Słubice - tak starosta Leszek Bajon podsumował starania o dofinansowanie tej inwestycji, informując jednocześnie o ogłoszeniu przetargu.

Termin składania ofert upływa 14 maja o godz. 10:00. Dokumenty przetargowe znajdują się na stronie powiatu - KLIKNIJ.

Kiedy budowa zostanie ukończona? Wcześniej władze powiatu zapowiadały, że będzie to możliwe przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Jednak wszystko wskazuje na to, że tak się nie stanie (także z powodu perturbacji przy pozyskiwaniu pieniędzy na inwestycję). Specyfikacja przetargowa precyzuje, że wykonawca będzie mieć 12 miesięcy na wykonanie zadania.

Do tematu budowy hali będziemy wracać.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 Redakcja Słubice24.pl 2021-05-06 09:53
Zaktualizowaliśmy artykuł o dane dotyczące przewidywanego terminu ukończenia budowy (ostatni akapit). W pierwotnej wersji artykułu błędnie podaliśmy, że hala zostanie ukończona przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Dziękujemy za zwrócenie uwagi jednemu z naszych czytelników.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.