Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Pracownia RTG

Zakończył się remont pracowni RTG w słubickim szpitalu. Dla pacjentów uruchomiono ją jeszcze przed majówką, a dziś odbyło się uroczyste otwarcie z udziałem przedstawicieli władz powiatu i województwa.

Przypomnijmy, w marcu zdemontowano stary i wysłużony aparat, a w pomieszczeniu ruszył remont, który miał je dostosować do wymogów zarówno przepisów, jak i nowego sprzętu. Pacjenci byli przez ten czas bez możliwości wykonania zdjęcia RTG i musieli jeździć do sąsiednich szpitali (m.in. Kostrzyna nad Odrą i Torzymia) - ZOBACZ.

Remont udało się zakończyć przed majówką, nowy aparat zainstalowano i zaczął już służyć pacjentom. 5 maja odbyło się uroczyste otwarcie nowej pracowni, połączone z oficjalnym przekazaniem sprzętu. Gościem wydarzenia był Marcin Jabłoński, członek zarządu woj. lubuskiego, pojawił się także Leszek Bajon, starosta słubicki.

Wartość urządzenia, wraz kolumną podłogową, wynosi 800 tys. zł (więcej o szczegółach technicznych pisaliśmy TUTAJ). Środki na zakup aparatu przekazał samorząd woj. lubuskiego, w ramach doposażania szpitali walczących z koronawirusem.

Pracownia RTG wykonuje zdjęcia od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 – 14.00. Wydawanie zdjęć z opisem jest możliwe od poniedziałku do piątku w godz. 12.00 - 14.00.

Zdjęcia RTG wykonywane są na bieżąco, wystarczy zgłosić się ze skierowaniemi, nie jest wymagana wcześniejsza rejestracja.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.