Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Hala sportowa

Niedawno informowaliśmy o przyznaniu przez samorząd woj. lubuskiego 1 mln zł na dokończenie budowy hali sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym w Słubicach. Pod koniec kwietnia miał być nawet ogłoszony przetarg. Wciąż nie ma jednak ostatecznej decyzji radnych sejmiku.

Zapis o przyznaniu pomocy znalazł się w niedawno podjętej przez sejmik uchwale w sprawie dokonania zmian uchwały budżetowej województwa lubuskiego na 2021 rok, o czym pisaliśmy TUTAJ. Pytany wtedy przez nas rzecznik powiatu słubickiego Wojciech Obremski, zapowiadał, że jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to na koniec kwietnia może wystartować przetarg na dokończenie budowy.

Jednak okazuje się, że pieniądze są nadal tylko na papierze. Jak tłumaczy W. Obremski, aby powiat słubicki je otrzymał, potrzebne jest podpisanie przez władze powiatu stosownej umowy z samorządem województwa. To z kolei będzie możliwe dopiero, gdy radni uchwalą zmianę Wieloletniej Prognozy Finansowej Województwa Lubuskiego na lata 2021-2033.

Podczas ostatniej sesji ta uchwała nie przeszła (15 radnych było za, 15 przeciw), ale kolejne głosowanie zaplanowano 26 kwietnia. Sesja sejmiku odbędzie się w trybie zdalnym, będzie można ją oglądać od godz. 11:00 na stronie www.lubuskie.pl.

- Mamy w urzędzie marszałkowskim wielu przyjaciół. Wierzę, że jesteśmy blisko ostatecznej decyzji o przyznaniu powiatowi słubickiemu pomocy finansowej w wysokości miliona złotych, która umożliwi bardzo szybkie ukończenie budowy sali dla uczniów naszego ogólniaka – napisał w mediach społecznościowych wicestarosta Robert Włodek.

Pozostaje jeszcze pytanie – czy otrzymanie wspomnianego miliona pomoże w całości dokończyć inwestycję. W. Obremski zapewnił nas dzisiaj, że tak. – Cały kosztorys budowy wynosi 4,5 mln, ale należy pamiętać, że był opracowany jakiś czas temu, więc może ulec zmianie, choćby ze względu na podwyżkę cen usług czy materiałów. Zakładając jednak, że otrzymamy ten obiecany 1 mln i biorąc pod uwagę nasz wkład własny, powinniśmy mieć dość środków, aby ukończyć budowę hali – powiedział rzecznik.

Do tematu będziemy wracać.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.