Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Kontrola sanitarna

Od 30 marca zaczęły obowiązywać nowe zasady dla osób wjeżdżających z Niemiec do Polski. Przekraczając granicę należy mieć ze sobą negatywny wynik testu na koronawirusa, inaczej konieczna jest kwarantanna. Pogranicznicy podsumowali pierwszy dzień kontroli sanitarnych.

Więcej o tym, jak wczoraj wyglądała granica na moście w Słubicach, pisaliśmy TUTAJ. Z kolei więcej o samych przepisach przeczytacie TUTAJ.

Po pierwszej dobie funkcjonowania nowych realiów na granicy, Nadorzański Oddział Straż Granicznej przekazał garść statystyk, które obrazują sytuację.

- W ciągu ostatniej doby funkcjonariusze skontrolowali 3923 osoby udające się z Niemiec do Polski. 1607 osób nie posiadło negatywnego testu, 1183 osoby były zwolnione z konieczności posiadania takiego testu i byli to w większości pracownicy transgraniczni lub uczniowie szkół oraz ich opiekunowie – przekazała Joanna Konieczniak, rzecznik lubuskich pograniczników.

Natomiast 345 osób, które nie miało negatywnego wyniku testu, zrezygnowało z dalszej podróży do Polski, a kolejne 79 osób pouczono o obowiązku skontaktowania się z sanepidem i udania się na 10-dniową kwarantannę.

Jak twierdzy rzeczniczka, pierwszego dnia w kontrole sanitarne było zaangażowanych 67 funkcjonariuszy SG. Zapowiedziała jednak, że ich ilość będzie się zwiększać, a co za tym idzie zwiększona zostanie także liczba patroli oraz dokonywanych kontroli.

Należy pamiętać, że kontrole sanitarne odbywają się nie tylko na przejściach granicznych, gdzie wprowadzono tzw. posterunki stałe. Mundurowi prowadzą także patrole mobilne na drogach dojazdowych do granicy. Strażników wspomagają pozostałe służby, m.in. KAS, ITD i policja.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 Daro33 2021-04-01 18:05
A tu niby kogo obraziłem? Stwierdziłem że sami robicie misz/masz. W jednym artykule opisucię wyjątki od kwarantanny i testu. A tu w opisie jasno stwierdzacie że bez testu kwarantanna. Zabolało? Kogo obraziłem?
#2 Redakcja Słubice24.pl 2021-04-01 18:34
Zwróciłeś uwagę na błąd w treści, który został zmieniony kilkanaście minut po publikacji. W tej sytuacji pozostawienie twojego komentarza nie miało najmniejszego sensu, bo odnosił się już do czegoś, czego nie było. To powszechne i normalne działanie, nie doszukuj się tu żadnej sensacji. Następnym razem prosimy o bezpośredni kontakt z naszą redakcją, będzie lepiej i sprawniej. Także jeśli masz wątpliwości co do samych komentarzy czy zasad - pisz bezśrednio do nas, a nie pod artykułami, system komentarzy nie służy do tego. A przed udziałem w dalszych dyskusjach polecamy jednak przejrzenie netykiety i lekturę regulaminu, bo twoje ostatnie wpisy były zdecydowanie nie na miejscu i uwłaczały zasadom normalnej, kulturalnej dyskusji. Na naszej stronie jest zawsze miejsce na wyrażanie niezależnych czy odmiennych poglądów, ale nie na chamstwo. Chodzi nie o to co myślisz i uważasz, ale w jaki sposób to wyrażasz, szanując przy tym innych rozmówców. Z góry dziękujemy za zrozumienie i prosimy, aby dalsze komentarze były WYŁĄCZNIE w temacie artykułu.
#3 Daro33 2021-04-01 19:56
"Redakcja" powinna umieć znieść publiczny komentarz, I nie stroić fochów, szanuję was tak samo jak jak "Redakcja" użytkowników swojego portalu. To nie przedszkole tylko Internet. Tak więc jazda bez trzymanki to norma. Pozdro

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.