Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Świetlica socjoterapeutyczna

Wracamy do tematu budowy świetlicy socjoterapeutycznej przy os. Świerkowym. Gmina Słubice właśnie poinformowała, że placówka jest już gotowa. W połowie kwietnia ma zacząć się kompletowanie kadry i nabór dzieci.

Projekt nowoczesnej świetlicy prezentowaliśmy we wrześniu (ZOBACZ). Po trwającym kilka miesięcy remoncie obiekt jest już gotowy. W środku powstały sale do terapii i różnego rodzaju zajęć, jest kuchnia do wspólnych posiłków i łazienki dostosowane dla osób niepełnosprawnych.

Świetlica będzie bazą dla Placówki Wsparcia Dziennego, o której utworzeniu zadecydowała Rada Miejska w Słubicach podczas ostatniej sesji. Nowa instytucja będzie podlegać Ośrodkowi Pomocy Społecznej. - Skupi się na dwóch formach działalności: opiekuńczo-wychowawczej i specjalistycznej, czyli terapii psychologicznej, pedagogicznej i socjoterapii – wylicza Beata Bielecka, rzecznik gminy.

W świetlicy mają zostać utworzone dwie grupy wiekowe: młodsza - od 12 do 15 lat i starsza - powyżej 15 lat. Łącznie znajdzie tu pomoc 45 dzieci. Z każdą grupą będzie pracować 2-3 terapeutów i pedagogów. W połowie kwietnia ma zacząć się kompletowanie kadry i nabór dzieci.

Władze Słubic są zdania, że udało się stworzyć jedną z najnowocześniejszych tego typu placówek w Polsce. – Prowadzone tam będą różnorodne zajęcia wychowawcze, terapeutyczne i artystyczne, które będą wspomagać rodziców w rozwiązywaniu indywidualnych problemów ich dzieci – mówi Sabina Matkowska, szefowa Biura Spraw Społecznych w słubickim urzędzie i współtwórczyni placówki.

Na jej utworzenie gmina wydała 900 tys. zł. Pieniądze przekazano Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.

Poniżej zdjęcia wnętrz udostępnione przez gminę Słubice.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.